Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem el ezt a...

Hogyan kerüljem el ezt a fajta jojózást?

Figyelt kérdés
50-55 kg között volt a súlyom, amivel még voltam elégedve. Fél éve viszont 55 és 60 közé ment, ami már meglátszott, főleg a csípőmön. Gyorsan leadtam, visszafogytam 54-55 kg-ra, és nem volt baj. Az adagokon nem sokat változtattam, amit fogyasztok, viszont kicsit zsírosabb ételeket és több alkoholt meg snackeket kezdtem fogyasztani. Ezenfelül otthonról dolgozom, így keveset mozgok. Ennek az lett a vége, hogy visszajött az a pár kiló, és most megint diétáznom kell. Hogyan tudok véget vetni ennek, mennyire segít, ha a mozgást (napi 5 km séta) a fogyókúra után sem hagyom abba?

2020. szept. 30. 07:18
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Ha ugyanakkora adagokat fogyasztasz, csak "kicsit zsírosabban", akkor jóval több kalóriát viszel be, ugyanis egy evökanál plusz zsiradék 100 kcal. Az alkohol meg snack szintén a magas kalóriatartalmú élelmiszerekhez tartoznak. Ezek a váltzások akár 4-600 kcal többletet is jelenthetnek, ami általában havi 1-2 kiló hízást simán okozhat.

Ha emellett még kevesebbet is mozogsz - azaz a kalóriaszkségleted csökkent -, akkor nem csoda, ha hízol.


A kajáknál nem a súlyt/adagot kell nézni, hanem a kalóriatartalmat, a másik meg, hogy attól, hogy otthon dolgozolm ég lehet mozogni.


Ezt sosem értettem egyébként, ha valaki home office-ban tudja végezni a munkáját, akkor az nem fizikai munka. Akkor miért lenne több mozgás egy irodában végezni, mint otthon? Föleg, hogy lehetne ez jelentös mértékü, ami a kalóriafelhasználásnál tényleg számít? (Átlagban egy óra gyors gyaloglás 200-300 kcalt éget el, ami egy szelet kenyér vagy két pohár üdítönek felel meg)


Egyébként éppen a te eseted is bizonyítja, hogy "diétázni" nem érdemes, hanem egyszerüen át kell állni oylan étrendre, életmódra, amit mindig, éledet végéig tudsz folytatni, különben mindig visszahízod, amit lekoplaltál magadról.

2020. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!