Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogalmam sincs hogyan egyek..,...

Fogalmam sincs hogyan egyek.., annyi fajta irányzat van. Nektek mi vált be? Többi lent!

Figyelt kérdés
Annyi féle diéta van. Valaki azt mondja ha a kalória keretemet belül maradok, bármit ehetek, a ketogénes ék azt mondják, nem a kalória számít, hanem az, hogy ketózisban legyek. Burján Szaffi követői szénhidrát alapúan érkeznek, mások a low carbra esküsznek. Próbálnék egészségesen enni, legalább súlyt tartani, de meg vagyok zavarodva. A gyümölcs jó vagy rossz? A tejterméket kerüljük? Teljes kiőrlésű gabonák, vagy paleo? Mit tegyek? Nektek mi vált be? A cél, egy fenntartható életmód kialakítáda lenne!

#diéta #étkezés #életmód #Táplálkozási irányzatok
2020. júl. 8. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a tiszta étkezést gondolom a legjobbnak. Zöldség, gyümölcs, magvak, zabpehely, barna rizs + hús, hal, tojás, teák, kávé, növényi tej, méz, olivaolaj
2020. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát próbáljak feldolgozatlan élelmiszereket fogyasztani? Vagy olyanokat, amik minimálisan vannak feldolgozva
2020. júl. 8. 16:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezekből az alapanyagokból változatos, egészséges és kiegyensúlyozott étrendet lehet kialakítani.
2020. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Én mindent eszem amit megkívánok a kalóriakeretemen belül, de persze igyekszem az egészséges alternatívákat választani, rengeteg zöldség, hüvelyesek, friss alapanyagok.


Egy héten kétszer főzeléket eszem önmagával sűrítve, feltétnek vagy főtt tojás vagy tükörtojás esetleg omlett minimális liszttel ilyenek.

2020. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sosem próbáltam meg beszorítani egy kategóriába az étrendet, amit követek, de az első tökéletesen leírta ígyis. Bár én a rizs helyett (mert nem szeretem) kuszkuszt, bulgurt vagy hajdinát szoktam enni. Húsokból a kevésbé zsíros húsokat részesítem előnyben. Én ilyen ételek és rendszeres mozgás mellett úgy fogytam, hogy egy percig nem éheztem, volt erőm mozogni és igazából nem is kúraként éltem meg, hanem már tényleg egy életmód nálam, hiszen több hónapja tartom és eszemben sincs változtatni rajta. Voltak napok, amik persze nem sikerült tökéletesen "tisztán", mert pl vendégségbe mentem, vagy a szülinapomon torta volt vagy a sport táborban aranygaluska, de az volt a legjobb az egészben, hogy tudtam, hogy nekem ez tökéletesen belefér, hiszen alapból olyan egészségesen táplálkozom, hogy nem ezen a heti egy szelet tortán vagy aranygaluskán fog múlni. :)
2020. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem a lowcarb vàlt be. -50 kg eddig.

Voltak próbàlkozàsaim kevés evéssel, szénhidràtalapú, kalóriaszegény diétàkkal is, 160 grammos szénhidràt diétàval - alacsony kalóriàval. Nem ment, szarul éreztem magam.

Végülis mindegy mi volt régen, a lényeg hogy megtalàltam a sajàt utamat, és màr soha nem is akarok màst.😊

Szerintem nem vagyunk egyformàk, ki kell próbàlnod, hogy te milyen étrend mellett érzed magad a legjobban, fogyàssal együtt.😊

2020. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én kb. 18 éves korom óta kerestem a számomra ideális étrendet, elég sok időbe telt, mire megtaláltam :) Egy időben majdnem vegetáriánus voltam, ettem natúr müzlit (nem gabonapehely), szóját, tejtermékeket (kefír, natúr joghurt), kevés húst, tojást, zsír helyett növényi olajat, sok zöldséget, gyümölcsöt - amiket a mainstream dietetika propagált már akkor is -, ez egyáltalán nem vált be, nem lettem se egészségesebb, se vékonyabb. Aztán egyszer Atkins diétával sokat fogytam, ez hatásos volt, de nem tudtam sokáig tartani, de legalább rájöttem, hogy nekem mennyire számít a szénhidrát mennyisége. A mostani étrendem, ha címkézni akarnám, low carb és majdnem paleo, de annál kicsit lazább. Egy ideje csiszolgatom... Ami mindig jellemző volt, az a sok zöldség, gyümölcsöket is szoktam enni.

6-osnak igaza van, ki kell próbálni párat és aztán majd rájössz, neked mi a legjobb.

2020. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Én csak a kalóriát nézem. Még a liszttől és cukortól se ijedek meg :D
2020. júl. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is sok fajta étrendet próbáltam ki. Vega, Vegán, ketogén, low carb, kalóriaszámlálás. Talán eddig ami bejött nekem, az a low carb vonal volt, mert ha ettem cukros/finomított dolgokat, igaz a kalória keretemet belül, akkor azokból, csak többet kívántam. Illetve ha sok zabkását, vagy krumplit eszek, akkor is ugyanez a helyzet. A low carb a egyébként kábé hány gramm szénhidrát fér bele? 60-80g?
2020. júl. 9. 10:44
 10/15 A kérdező kommentje:
Illetve tudom, hogy sokan azt mondják a sokszor kevesebb evés egészségesebb, de nekem sehogy se csúszik le a reggeli:( max egy tejszínes kávét iszok. Hogyha reggelit meg Tízórai is ettem, sokkal éhesebb lettem később, és nem ment a fogyás:/ szerintetek baj lenne, ha nem ennék reggelit? Valahogy a szervezetem autómatikusan az időszakos böjtre van ráálva,és nem kívánja a pl 3-4 óránkénti evést
2020. júl. 9. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!