Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a saját testem...

Úgy érzem, a saját testem lett az ellenségem! Hogy törjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy mindig is dagi voltam, kislánykoromtól kezdve, de sosem kórosan, és szerettem magamat a kerem formáimmal együtt. Nem zabáltam, keveset ettem, egyszerűen "ilyen voltam".

Aztán néhány éve kiderült, hogy durván pajzsmirigyes vagyok. Mikor elkezdték beállítani a gyógyszereket, hirtelen durván olvadni kezdtek rólam a kilók, rövid idő alatt fogytam 15+ kilót, imádtam (és ez volt a visszajelzés, hogy mégsem én vagyok a hülye, mert ugye a dagiknak sose hiszik el, hogy nem zabálnak, pedig akkoriban tényleg nem). Előtte is jól éreztem magam a bőrömben, de akkoriban nagyon.

Közben a kontrollokon kiderült, hogy IR-em is van, és ezzel együtt történt valami - szerintem a gyógyszer miatt, doki szerint csak én vagyok a hibás -, megállíthatatlanul hízni kezdtem. Vad diétákba fogytam, számlálás, satöbbi, voltam személyi edzőnél is, kaptam étrendet, stb. Ennek vad jojózás lett az eredménye, valamennyit fogytam, aztán még több jött vissza. És újra. És újra. És közben az étvágyam is nagyobb lett, míg korábban vígan tartottam az 1200-1300 kalóriát, egy idő után a dupláját is meg bírtam volna enni, folyton éhes vagyok, bedőltek a diéták. Feladtam. Lelkileg is rámentem, míg korábban szerettem a testemet, most csak azt látom, hogy hol rengenek újabb hurkák. Utálom magam.

Próbálok odafigyelni magamra, de egyre nehezebben megy. Néha rámtör a "bacca meg mindenki" életérzés, és képes vagyok ilyenkor bevágni egy nagy zacskó chipset, vagy akármit. Aztán persze szarul vagyok, és emiatt is haragszom magamra.

A doki szerint csak kifogásokat keresek, de szerintem nem normális, hogy havi szinten hízok 2-3-4 kilókat... pedig nem zabálok minden nap chipset, a fenti csak példa volt, hogy mennyit képes vagyok/lennék megenni, ha nem figyelnék oda. De folyton éhes vagyok, folyton fáj a fejem, folyton vacakol az emésztésem, mindig van valami.

Legutóbb már kiakadt alattam a mérleg. Ez már kóros. De nem tudom, hova forduljak, mit csináljak. Valami gond van velem, mert nem tartom valósnak, hogy kvázi ugyanolyan életmód mellett előbb "magától" fogytam, aztán meg kóros hízásba vált a dolog.


Tudom, ez most rinyának tűnik, de tényleg kétségbe vagyok esve. Néhány év alatt a jojózásokat nem nézve 40 kilóval vagyok több. És ehhez már kevés a mérnincsönuralmad kérdéskör.


2020. okt. 18. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elöször keress másik dokit, vizsgáltasd ki magad újra, mert nem kizárt, hogy rosszul vannak a gyógyszereid meg a diétáid megállapítva, utána meg keress meg egy ditikust, aki megfelelö étrendet állít össze, illetve egy pszichológust, aki rendet tesz a fejedben evésügyben.
2020. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
49%

Szegényke, sajnállak.

Nem elég hogy jó étvágyad is van, de még pajzsmirigy is bezavar.

Elég kemény.

Hát velem is hasonló van, Farkas étvágy, és kevés mozgás. De csak azért mert futni utálok, ami sport meg bejön e, azt meg nincs most lehetőségem művelni.

2020. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát, én ezt teljesen megértem, ugyanezen mentem keresztül, de én a pajzsmirigy gyógyszert abba is hagytam, mert volt doki, aki szerint kellene, a másik szerint meg nem kellene, én meg már leszartam, hogy egy olyan sincs, aki vmi értelmeset tudna mondani. IR-em elvileg nincs, de az előbb említett okok miatt ugye ki tudja.

Én teljesen lelki okokra vezetem vissza, sztem nálad is hasonló lehet, nagyon bele lehet ebbe fáradni és a sok jojó után mindig egyre nehezebb újra elkezdeni. Növeli a stresszszintet is, mert folyton érzi az ember a nyomást, hogy csinálni kellene, de közben a stressz és a nyomás levezetésére meg a kaja marad, mert egyszerűen nincs másra semmilyen energia (nem fizikai értelemben).


Szóval tanácsot nem tudok adni, mert ugyanilyen szituációban vagyok, de remelem az is segít egy kicsit, hogy tudod, hogy nem vagy egyedül. Illetve követem a kérdést, Hat ha tud vki tényleges segítséget adni, ami túlmutat azon, hogy sportolj meg válts életmódot, mert ez nem ilyen egyszerű, ahogy te is írod.. Én amennyi tudást felszedtem elméletben ebbol a témából, lassan könyvet írhatnék, de mégse bírom megvalósítani (akaraterővel nincs gond, amit kitűzök magam elé, azt elérem, kivéve a kva fogyást). Ja és pszichológus se segít.

2020. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit szedsz az inzulinrezisztenciára ??
2020. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4, Merckformint. Papíron annak is segítenie kéne a fogyást, ezért zárja ki a doki, hogy ahhoz lenne köze. Mellékhatásként az emésztési zavarokat okoz, ez nálam is megvan, de probiotikumokkal ez ellensúlyozva lett.


Ismeretségi körből egy emberről tudok, aki ezt szedte korábban (ő cukorbeteg, nem IR-es), de neki a májértékei annyira kiugróan rosszak voltak tőle, hogy abbahagyatták vele. Azt hiszem, ez is valami ritka mellékhatás.


3, köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat!

2020. okt. 18. 18:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A pajzsmirigyhormonjaidat mikor nézték utoljára, akkor mennyi volt?

A pm gyógyszerrel az a gond, hogy idővel egyre magasabb dózisra lesz szükség, ha a kiváltó ok továbbra is fennáll.

Az IR diétát tartod? Mit és mennyit eszel? Testmozgással hogy állsz? Vitaminokat, étrendkiegészítőket szedsz?

2020. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!