Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 16/8...

Mi a véleményetek a 16/8 időszakos böjtről?

Figyelt kérdés
Tudjátok amikor 16 órát nem esztek és 8 órában esztek 1 nap. Sok pozitívat hallani róla a fogyáson kívül. Valaki tapasztalt pozitív fejlődést vele?
2020. okt. 21. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon személyfüggő. Nekem például nagyon bevált, de én konkrétan gyerekkorom óta majdnem így éltem, hogy soha nem reggeliztem. A páromnak meg abszolút nem vált be, neki muszáj ennie reggel (megfordítva sem működött, hogy este nem evett). Egyébként túl van már ez is fújva, nem régiben már azt olvastam, hogy a rákot IS gyógyítja már a böjt, de ez nyilván nem igaz. Nekem jót tett az emésztésemnek, reggel amíg nem ettem sokkal koncentráltabb voltam, és mivel eltoltam minden étkezésémet így este nem törtek rám a falási rohamok. De ennyi, nem kell tőle azt várni, hogy csak ettől olvadni fognak a kilók és bomba leszel pár hét alatt. :D

Próbáld ki egy hétig, hogy beválik-e. Nagyon hamar rá fogsz jönni, hogy jó-e neked.

2020. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bevált, bár én reggelizem és ebédelek, nem vacsorázom.
2020. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es és nem vagy éhes lefekvés előtt,könnyen el tudsz aludni,éjjel nem ébredsz fel,hogy éhes vagy?
2020. okt. 21. 09:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A főnökasszonyom csinálja, egy órával a megengedett evésidő előtt már vinnyog, hogy mikor ér ide a kaja, ha épp rendelünk, és annyi idő alatt képes bevágni egy hatalmas adag kaját (annyit, amennyinek én a felétől fullon vagyok, pedig nagyétkü vagyok), ameddig mi épp csak elkezdünk enni...


Lehet, hogy a nap nagyrészében böjtöl, de ezek a falásrohamok nem hiszem, hogy érnek bármit.

2020. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első két-három nap nehéz. Éhségre ugyan felébredek, de soha nem ettem éjjel. Ja, és reggelire sem zabálok be.
2020. okt. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Mindenféle böjtről rossz a véleményem. Fölösleges stressz, és ha vége a trükkös böjtnek, utána 2x annyit szed vissza az ember. Célszerűbb életmódot váltani, lassan fogyni, ezt tartani pl 50 évig, és az ember MINDIG rendben lesz, nem csak 2 hónapig.
2020. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én így eszem, nem fogyás miatt, hanem mert reggel nem vagyok éhes, viszont nem is vagyok vékony.
2020. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem tudatosan, de így éltem 37 évig. Este hétkor vacsoráztam, majd másnap tizenegyig semmi. Ennek ellenére mindig kövér voltam. 37 évesen kiderült az IR-em és átálltam a napi 3-4 étkezésre, reggel héttől este hétig. Fogytam húsz kilót, és csodák csodája, nem vagyok idegbeteg sem.
2020. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok kutatas meg nem vizsgalta, foleg allatkiserletek. "studies have shown that this switch improves blood sugar regulation, increases resistance to stress and suppresses inflammation" lasd [link]


En par kilot fogytam vele eddig, valoszinuleg mas dietaval is fogytam volna. Delig nem eszem, igazabol nem olyan nehez (ha egy kicsit is ennek nem birnam megallni, hogy ne egyek meg, de ha semmit sem eszem nem vagyok szinte egyaltalan ehes).

2020. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én délelőtt tíz és este nyolc között nem eszem, az epémnek baromi jót tett, addig sokat görcsölt, hasmenés, májoldali égőérzés, hasmenés stb. Az elején reggel nyolccal kezdtem, úgy fél év után tértem át tízre.
2020. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!