Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mekkora kudarc hogy 1 év...

Mekkora kudarc hogy 1 év alatt fogytam 50 kgt de 2 év után 25kgt visszahíztam?

Figyelt kérdés

181 cm,92 kg,32 éves férfi

117 kg -67kg most meg 92kg



2020. nov. 3. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem feltétlen kudarc, de valamit nem jól csináltál.

Az egy év alatt 50 kiló elég sok, feltehetöen drasztikus fogyóKÚRÁT tartottál, amikor meg elérted a súlyt, amit akartál, visszaálltál a régi étrendre/életmódra.


Ettöl függetlenül a 181 cm magassághoz egy felnött férfi esetében a 57 kiló nagyon kevés, legalább 10-zel több lenne a normális - optimalis kb 74 lenne, a felsö határ 82 -, föleg, ha izom is van rajtad. (Ha nincs, célszerü felépíteni valamennyit - nem testépítés, csak normál, emberi szinter)


Szerintem elöször is gondold át, hogy mit akarsz, keress olyan étrendet meg életmódot (föleg sport), amit akármeddig tudsz folytatni anélkül, hogy hiányérzeted lenne, ezzel állítsd be a normál súlyodat megfelelö izomzat mellett, ha nem kúraszerü változás van, akkor meg tudod tartani akármeddig. Ha megnetán elkezdene emelkedni a súlyod, akkor kicsit jobban odafigyelsz egy-két hétig, annyi elég, hogy megint kontroll alatt legyél.


JA, és ezt a visszahízást ne kidarcnak tekintsd, hanem egyfajta tapasztalatnak. Emiatt ne engedd el teljesen magad, hanem ekzdj újra odafigyelni és egy optimális súlyt elérni!


Sok sikert!

2020. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Egy év alatt maximum kb. 25 kiló fogyás lett volna egészséges. Mit vártál, hogy tartós lesz? Ha valaki nem életmódváltással fogy, az soha, de soha nem lehet tartós, fizikai és biológiai képtelenség. De nézd a jó oldalát: még így is 25 kilóval kevesebb lettél.
2020. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A fogyókúra olyan mint a kivehető fogszabályzó: egy életen át kell csinálni/hordani. Amint abbahagyod, az entrópia miatt minden visszaáll a természetes rendezetlenségébe.
2020. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem kudarc, hanem most van rendjén. Nyilvánvaló, ahogy sokaknál ez megfigyelhető (kialakult zsírfóbia, undor önmagadtól), melynek következtében alaposan átestél a ló túloldalára. Pedig normális esetben az ilyen 60-egynéhány kilós pálcikák pont azért küzdenek mind, hogy kitörjenek ebből az állapotból, hogy testesebbek legyenek, csak ugye nekik meg genetikailag ez az, ami nem megy.


Ha egy férfi vállas, combos, izmos, gyúr, akkor azzal a 90 kilóval még csak feleslege sincs! Még csak nem is széles, nem is nagydarab összképileg. De ha teszem azt, csakis csüngő háj az egész, még akkor se olyan borzasztó a helyzet: ez az a még "ruhában meg sem mondanák, hogy hasa van" kategória.


Minden bizonnyal lehetne változtatni az arányokon, de alapvetően a súlyod még nem botrányos. Még. Viszont többet már ne szedj vissza, mert arra nem kapsz pozitív választ tőlem se. Pont most vagy jó időben, hogy észbe kapj.

2020. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kudarcnak azért csúnya nevezni, mégis ott az a -25. DE valóban elrontottad, mégpedig ott, hogy fogyókúrával kezelted a súlyproblêmádat, ami x ideig tart, ahelyett, hogy életmódot váltottál volna, ami szó szerint egy életre való tudatos táplálkozás és rendszeres mozgás. Ez egy nagyon nehéz út, rengeteg ember belebukik, sokszor.... Szóval ne ostorozd magad, de mindenképp folytasd tovább, illetve lehet ez egy új kezdet is:)

Erőt, türelmet, kitartást kívánok!

Egyébként 181 centihez bőven elég lenne 80-85 kilóra lemenned. Ezt a 67 kilót nem értem. Az egy 175 centis nőnek ideális, nem egy 181 centis férfinak.

2020. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden csak a hozzáállásodon múlik. Ha te kudarcnak érzed ezt a visszahízást akkor nem valószínű, hogy ismét le fogod tudni adni mindaddig, míg ostorozod magad. A testünk folyamatosan változik: hízunk, fogyunk.

Fél év alatt rengeteg munkával és lemondással elértem az "álom alakom". Aztán jött az életemben egy mélypont ami miatt totál elhanyagoltam magam. Szemét kaján éltem és csak néha sportoltam. 5 hónap alatt +9 kiló. Elfogadtam, hogy most ez van, de így nem marad. November elsején újult erővel álltam neki ismét "tisztán" étkezni és sportolni.

2020. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!