Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Folyamatosan hízok, de nem...

Folyamatosan hízok, de nem értek a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Mikor 15-6 voltam 60-62 kg körül voltam. De már egészen 13éves koromtól mert akkor is annyit voltam. mivel akkoriban én ezt soknak tartottam elkezdtem diétázni... igen ám,de a tudatlanságom miatt 1év alatt 10(!) kilót híztam.17Évesen 70Kg.. Elkezdtem azt mondani magamban, hogy oke..rendben... Amíg nem költözöm el (jövőre) addig nem fogyózók mert úgyse tudnám normálisan csinálni itthon. Erre... BUMM 4hónap alatt +5kg. Ez így nem mehet tovább. 75kg vagyok és ez csak rosszabodni fog, ha nem csinálod valamit. Kérlek segítsetek olyan tanácsokkal amik TÉNYLEG beválnak.
2020. nov. 4. 17:19
 1/10 A kérdező kommentje:
És 163 cm vagyok..
2020. nov. 4. 17:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél annyit. Ennyire egyszerű.
2020. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem, hogy ennyi lenne az egész! Ha rosszul csinálom, akkor tuti megint hízok! Ezért kérek segítséget
2020. nov. 4. 17:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer leírták már mindenhol, hogy a fogyás alapja a negatív kalóriamérleg, vagyis kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz a nap folyamán.Azt viszont, hogy koplalsz nem lehet hosszú távon fenntartani mert a szervezet számára szükséges alapvető alkotóelemeket, vitaminokat stb. nem tudod bevinni mondjuk egy 800 kalóriás étrenddel. Ezért mondják, hogy életmódváltás kell, napi szintű sportolással. És ez az életmódváltás nem azt jelenti, hogy veszel egy okosórát amin nézegeted a lépésszámodat, mert az a nullával egyenlő, nem sport. Valódi fizikai aktivitás kell, járj el kézizni, kosarazni, úszni, futni, bringázni, ami tetszik. Emellé ha tartasz egy 1500 kalóriás étrendet(amit hozzáértő személy állított össze neked-semmi cukor,gyorskaja,fehér pékáru, üdítők, chips) akkor fogyni fogsz ez biztos.
2020. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Kezdj el mozogni, sportolni - és egyél kevesebbet. Használj kis tányért, hogy az adott adag kaja többnek látszódjon a tányérhoz képest. :))


Ne kifogásokat gyárts, hanem lépj a tettek mezejére!

2020. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és menj el a háziorvosodhoz, és kérj beutalót laborba, amin a TSH-t is megnézik (pajzsmirigy működés)
2020. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kaloriabazis.hu Kezdj el vele játszani. Be tudod írni mit ettél/ittál és kiszámolja, hogy mi mennyi kalória. Rögtön meg fogod látni, hogy mivel esel túlzásba. A napi kalóriaszükségedet számoltasd ki vele előtte. Ha regisztrálsz, akkor vezetni tudod a saját adataid alapján, hogy fogyáshoz mit és mennyit ehetsz egy nap, mennyit mozogsz stb.
2020. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Le fognak pontozni, de működik. Minden nap mérd magad, hetente számold ki az átlag súlyodat. Ha híztál akkor kevesebbet egyél ês mozogj többet. Ha mégis hízol, akkor még kevesebb kaja, még több mozgás. Amikor elindul lefelé a súlyod, akkor jól csinálod, ês ne is hagyd abba.
2020. nov. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A többiekéhez még hozzátenném, hogy fejezd be a kifogás keresést és igenis állj neki diétázni és sportolni. Olvasgass, informálódj. Ma már az interneten minden ehhez szükséges információt megtalálsz. Nem fog minden részletet senki a szádba rágni és lefogyni sem helyetted.
2020. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség! Hagyd el a szénhidrátokat (liszt, cukor, keményítő)! A cukor a legveszélyesebb, mert az hizlal a legjobban! Ehhez a glikémiás index (GI) táblázatra lesz szükség (mintha cukorbeteg lennél)! Emellett kezdjél el sportolni (aerob edzés)! Csak vedd komolyan! Nekem sikerült, de meg kellett érte küzdeni! 🏆


(Azáltal, hogy keveset eszik, nemhogy nem fog fogyni, de még ront is a helyzeten! A szervezet ilyenkor túlélési üzemmódba kapcsol és jobban el kezd raktározni!)


[link]

[link]

2020. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!