Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek hogy sikerül/sikerült...

Kinek hogy sikerül/sikerült fogyni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok kinek hogy és mivel sikerült megszabadulni a felesleges kilóktól szóvalj meséljetek jó hosszan! 😊😊

2020. nov. 9. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs hosszú mesélnivalóm, nem volt semmi különleges trükk, csak csökkentettem a bevitt kalóriát és elkezdtem odafigyelni, hogy egészségesebben egyek és többet mozogjak

semmi drasztikus, csak életmódváltás

2020. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez a titka.
2020. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kaja és mozgás csak a hogyanja. A miértje sokkal fontosabb, az egész fejben dől el, olyan nincs, hogy valaki nem tud fogyni, csak olyan, hogy nem akar eléggé. Ha megvan az elhatározás, onnantól nem nehéz. Az elszántság a legnagyobb mérföldkő, ha az megvan, onnantól már csak egy kis matek van a kajákkal, mozgással.
2020. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első lépés annak a lelki problémának a megtalálása (és feldolgozása) volt, ami miatt gyakorlatilag kényszeresen ettem.

Amikor ez megvolt, és sikerült belőle felállnom, már nem volt nehéz. Rendesen ettem, és elkezdtem sportolni. Több mint 50 kilót fogytam.

Senkit nem akarok cáfolni vagy megbántani, de ha valakinek lelki oka van a túlsúlyának, annak hiába mondjátok, hogy szedd össze magad, fejben dől el, válts életmódot. Ő is tudja. Csak nem képes rá.

Ilyenkor egy darabig összeszorított foggal csinálja, szenved, aztán MEGINT felszínre törnek az elnyomott dolgok, és megint az evésbe menekül, közben meg még megalázva és értéktelennek is érzi magát, mert lám, aki eléggé akarja, annak sikerül, neki meg nem...

Én is így voltam ezzel, ÉVEKIG "fogyókúráztam" egy darabig, lement valamennyi, aztán visszajött a duplája. Amikor az OKOT megtaláltam, akkor pedig szenvedés nélkül ment le, és vissza se jött.

Nyilván ez nem mindenkire igaz, van aki szimplán lusta, de NEM mindenki.

2020. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Igen én is lelki okok miatt ettem meg hogy is mondjam megszokásból.. Még éjszaka is többször felkeltem enni. És mindig este jött rám ez amikor már a párommal voltam nyugodt légkörbe és csak a nassolás meg az összevissza evés ment.. Utána mikor rá vettem magam, akkor meg azért hagytam abba ami duplán vissza is jött, mert túl gondoltam ezt a kaja témát. Es bele fáradtam hogy mindennek nézzem a kalórijáját.. Most már úgy kezdtem el hogy ugyanúgy eszek csak lisztet le valtottam teljes kiörlésűre a cukort édesítőre viszont tésztából nem bírom megenni a teljes kiőrlésűt szóval azt durumra váltottam a fehér rizset pedig basmatira es kb 2 hete csinálom és olyan 5kg le ment eddig

Meg nem is a kg ami látványos hanem a centi meg az hogy nem puffadok és nem fáj a hasam. Próbálom tartani a reggelit mert amúgy imádok reggelizni viszont eddig mindig azt is össze vissza csináltam. Most már figyelek rá hogy tartalmasabb legyen, de ugyanígy a többi étkezésre is igaz és nasi helyett inkább gyümölcsöt eszek meg sok zöldséget is amit eddig nem nagyon ettem. Úgy érzem nekem ez az életmód váltás volt a legjobb arra hogy egészségesebb legyek persze a fogyásra is figyelek mert azért is kezdtem el, de jó érzés ugy kelni hogy nem szakad szét a gyomrod meg nem puffadsz. Szóval az én történetem ennyi :)

2020. nov. 9. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 157 cm magas vagyok, szeptemberben lettem 17 éves, és idén (2020.) jauárjában keztem fogyózni. 91,4 kg volt az a súly, amit az orvos mért, és ekkor keztem el fogyózni. Semmilyen különleges diétát nem követtem/követek, csak szimplán kalória deficitben vagyok lehetőleg minden nap. Ezzel a módszerrel közel 1 év alatt 20 kilót tudtam leadni, ma reggel 71,4-et mutatott a mérleg. :)


Úgy vagyok vele, hogy hogyha valaki fogyni szeretne, akkor a lényeg, hogy saját maga miatt tegye, ne másokért. Én kb. negyedjére kezdtem el fogyóni, mert a szülei évekkel ez előtt is mondták, hogy ebből a nagy túlsúlyból bajok lesznek, de akkor bárhányszor is álltam neki, pár hónap múlva feladtam.


Illetve nagyon motiváló tud lenni (számomra persze) mások sikertörténetei, a saját alakom változásai, és legjobban a ruháim méreteinek csökkenése. Nyáron voltam vásárolni egyik barátnőmmel, akkor ott tartottam, hogy 14 kilót adtam le a 91-hez képest, és ez volt az a pont, amikor végre először rám ment a 40/42-es nadrág, ez pedig akkora löketet adott, hogy az hihetetlen. :)


A célom egyébként 60 és 65 kiló között van, azt szeretném tartani majd, de már nincs olyan messze. :)

2020. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló

Szívből gratulálok és sok sikert!! Sikerulni fog nagyon jó úton haladsz! :)

2020. nov. 9. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:

(6-os válaszló vagyok)


Köszi szépen a bíztatást, nagyon kedves tőled! <3

2020. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

85.5kg/175cm voltam férfi létemre mikor észbe kaptam tavaly október végefelé. Előtte egy évvel csináltam, látványos is volt a fejlődésem, de a kajára nem figyeltem annyira. Hirtelen jött meló miatt félbe kellett hagynom az edzést, mert kicsit átszervezte az az életemet, de fizikai melót végeztem, szóval a mozgás nem maradt el. 1 évvel később, azaz tavaly október végefelé jutott eszembe, hogy ahha, ez így nem jó. Lehetséges suli kilátások miatt nem dolgoztam nyártól egészen dec. közepéig, a mozgást pedig kényelmesen el is felejtettem időközben. Már egy csomó farmert le kellett passzolnom bátyámnak, nem voltak jók a méreteim, éreztem is magamon hogy ez már ocsmány. Amúgy nem volt vész, 175cm 85.5kg-al BMI szerint is csak épphogy túlsúly (tudom, a BMI nem pontos, de viszonyításnak jó), de én nem éreztem jól így magamat. Eldöntöttem, hogy újrakezdem, de nem edzek ezúttal, hanem csak mozgok.

Az előző próbálkozáshoz képest egy dolgot csináltam még meg pluszban: kiírtottam a káros dolgokat az életemből. Semmi nasi, csoki és bár nem voltam egy nagy üdítős (vizet jobban szerettem mindig is), most az üdítőket is eltűntettem az életemből. Kenyérrel csínyán vagy teljes kiőrlésű kenyér, nasi semmi, zöldség a főételekhez, meg amúgy normális főtt ételek, feldolgozott húsok kerülése, gyümölcs a délelőtti órákban (ha van itthon, mostanság nincs), de a magas cukortartalmúakból csak csínyán stb. Amikor nem stagnáltam heti 1kg-okat dobáltam lefelé. Dec. közepe óta ismét melózok, így ismét nincs időm mozogni (lenne, de akkor kényelmetlenül sűrű lenne a napom). Mivel fizikai melót végzek ismét, ezért pont nem számít, ugyanis legalább 10x annyit mozgok így minden hétköznap, szóval szerintem a mozgás része letudva így is. Ezt a számok is igazolják, így gyorsabban fogyok.

Eredetileg 75kg volt a célom, de ezt már elértem úgy fél-1 hónapja. Most már 70kg a célom, annál lejjebb nem igazán szeretnék menni. Jó úton haladok, olyan 72-74kg körülit mutat mostanság a mérleg (régi fajta mechanikus, de vizet kapott és picit rozsdás). Nyárra akartam formába lendülni, már most majdnem a célegyenesben vagyok, így egy extra igényt is kielégíthetek nyár kezdetéig ami csak mostanság merült fel bennem, az pedig egy kis mellizom összekaparása. Nem kertelek, nevetségesen gyerekes mellizmom van, így rá kell gyúrnom hogy maximálisan elégedett lehessek magammal.

2021. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!