Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki egy egészséges...

Segítene valaki egy egészséges, diétás étrend összeállításában?

Figyelt kérdés
16 vagyok és nagyon össze - vissza eszem, de változtatni szeretnék. A reggeli elmarad, mert egy teán kívül nem tudok mást lenyomni a torkomon. Sport terén: biciklizni, úszni szeretek, de a futás után mindig rosszul vagyok. Várom a válaszaitokat!!
2010. aug. 10. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggeli nélkül nem lehet egészségesen étkezni. Legfontosabb, hogy reggelizz minden nap. Egy szelet teljes kiőrlésű kenyér és mellé egy-két tojás, vagy vékony szelet sonka zöldségekkel, esetleg joghurt vagy müzli, ha azt jobban szereted. Délelőtt egyél egy kis gyümölcsöt, ebédre rendesen ebédelj meleg ételt, pl. amit a menzán lehet kapni. Uzsonnára egyél egy korpás kiflit sajttal vagy tejföllel, esetleg joghurtot vagy gyümölcsöt, diót. Vacsorára meg egy kis csirkehúst vagy halat kevés barna rizzsel, sok zöldséggel.

Minden nap igyál meg legalább 2 liter cukormentes folyadékot, pl. vizet, üres teát, gyógyteát. A szénsavas üdítőkről, cukrozott italokról mondj le teljesen, és édességet se egyél minden nap, csak mondjuk egyszer egy héten, vagy ha valami különleges alkalom van. Ez szerintem egy egészséges étrend, és én kb. így szoktam étkezni. De biztos mások is sok hasznos tanácsot mondanak, hiszen mindenki ízlése, szükséglete más és más.

2010. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.Szerintem egyél sok gyümölcsöt és zöldséget.Kerüld a túl fűszeres, zsiros kajákat, nagy mennyiségű péksütiket.

6 óra után már ne nagyon egyél, ezzel segítesz a gyomrodnak,hogy északa ne keljen emésztenie.Ha bagolya tipus vagy(mivel nyár van gondolom nem fekszel le 8kor) ehetsz 6után is, senki nem kivánja tőled h 6tól éjfélig ne egyél, csak figyelj oda mit.

Az úszás nagyon jó.Ha a futás nem megy akkor ne erőltesd helyette csináld azt ami jól esik pl a bikicklizés meg az úszás.

Remélem segitettem:) amúgy sülyfelesleggel is küzködsz vagy csaak egészséges és fitt szeretnél lenni?

2010. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rizst ebédre edd, vacsorára kerüld a szénhidrátot.

Ha rendesen ebédelsz és vacsorázol, fölösleges a kifli uzsonnára, elég egy joghurt vagy gyümölcs. A kifli is szénhidrát.

A többi oké.

2010. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én diétám 14 évesen, mikor leadtam pár hónap alatt 15 kg-ot. reggeli bőségesen - pirítós, kakaó, vagy péksüti, melegszenyó, csoki. mert akkor lehet enni bármit bármennyit. és muszáj leerőltetned. nem feltétlenül rögtön felkelés után kell reggelizni. ráérsz később is. aztán ebédre is ettem leveseket, zöldségféléket (rántott gomba, gombapörtölt) meg husokat is. pl sült hús, rántott hús, stb. és a köret is mindegy volt. csak az számított, hogy kenyeret meg tésztát ne egyek. erre figyelj oda. délután 5 körül vacsiztam, akkor mikor mit. volt, hogy pirítóst, volt hogy csak gyümölcsöt, volt hogy zöldséget, vagy salátát, jogurtot. ha nagyon éhes voltam 7-8 körül, akkor még ettem répát, vagy almát, vagy uborkát. és mindemellett nagyon sok zöldteát ittam, szinte mindennap, és nagyon sok ásványvízet. mert az telít is, nem leszel annyira éhes, méregtelenít is és még jó vízhajtó is, hamarabb lefogysz. emelett fontos a sok sport. én délelőtt (mivel otthon voltam, nem volt suli mert nyáriszünet volt), így délelőtt kb 10-11 körül tornáztam dvd-re fél órát, majd ebéd után elmentem kutyátsétáltani. aztán estefelé meg otthon dvd újra, de akkor már intenzíven, kb egy órát. én keményen tornáztam, mert volt időm és szerettem is. hétvégén meg sokat mentünk sétálni a barátnőimmel meg biciklizni a családdal. így fogytam le sokat és szép lett a bőröm, sehol nem volt egy pici narancsbőröm sem. aztán persze 17-18 évesen elkezdtem kondiba is járni, meg aerobikra egy héten egyszer. és odafigyeltem a vacsorára, de ennyi, így megtartottam a súlyom. úgyhogy én ezt azért írtam le, mert nekem ez bejött. a lényeg a vacsora elhagyása, kevesebb tészta-kenyér napközben, sok gyümölcs-zöldség-folyadék és sok sport. szinte mindennap, mégha csak fél óra séta vagy bicikli is. sok kitartást hozzá!!!!
2010. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ATKINS
2010. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!! nem talán súlyfelesleg nincs rajtam, szóval nem konkrétan fogyni akarok, csak max. szálkásodni és megtartani a súlyomat! még1x kösszii
2010. aug. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!