Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le hatékonya...

Hogyan fogyhatnék le hatékonyan/hatékonyabban?

Figyelt kérdés

20 év, 187cm, 120kg

Az étkezés nem valami "egészséges" a rossz anyagi helyzet miatt, az otthoni egyedüli sport pedig nem változtat sokat így, és az sem hogy kényszerevő vagyok.


Mégis mit tehetnék?


2020. dec. 1. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mozgás.
2020. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Legelőször felejtsd el a kifogásaidat.
2020. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vedd rá magad az egészségesebb táplálkozásra, makrókra és kalóriákra is odafigyelve. Ha most túl sokat eszel egészségtelen ételekből, akkor az egészségesekből kevesebb lehet, hogy olcsóbbra jön ki, vagy legalábbis nem lesz drágább.

Este feküdj le időben, aludj eleget, az ingyen van :)

Az otthoni sport is hasznos, nekem már heti 3x20 perc erősítő edzés, súlyzózás is sokat javított a tartásomon és pár hónap után már észrevehető változást hozott.

2020. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 igen, ezt már én is írtam a kérdésben.

#2 "kifogás kifogás", te pedig adj értelmes tanácsot. Rávághatod hogy "kifogás" amíg nem ismered a körülményeket és magát az embert. Gondolom te az a fajta seggfej vagy, aki egy depressziós embernek is azt mondaná,hogy "Csak mosolyogj és ne kifogásokkal dobálózz". Paraszt.


#3 a mozgás nagy részben megvan, két 5 emeletes épületben rohangálok egész nap, ha nem pakolok akkor megjavítok dolgokat, ilyen rendszergazda/karbantartó féleség volnék. Az étkezéssel kapcsolatban az angol szó jobban megfelelne ide, mint "overeating", mint a kényszer evés. Most próbálok talpra állni (egy világjárványban) 1 hónap pszichiátria és 4 hónap fekvőgipsz után. Ongyilkos akartam lenni, mert amik történtek velem, túl soknak bizonyultak. Leírtam ezt is,csakhogy #2 kielégítő választ kapjon és feldughassa magának a "kifogásokat". Az anyagiak pedig azért problémák mert gyógyszerekre megy el főleg a pénz mivel más problémáim is vannak, de ezekhez már semmi köze másnak, főleg nem ebben a kategóriában. Remelem azért #2 nem sértődik meg. Vagy de. Leszarom, hogy őszinte legyek.

De visszatérve a válaszodra, részben igazad van, van ami egészséges és olcsóbban jön ki viszont laktóz és glutén érzékeny vagyok, azaz vannak olcsó dolgok amiket nem engedhetek meg, viszont van mikor többet kell bent lennem a munkahelyen, ami pedig azt jelenti, hogy nem tudok főzni. Most főleg. Étterembe elmenni mégdrágább volna szerintem, bár ezt már nem tudom. Egyelőre örülök annak, hogy tudok dolgozni és így rohangálni ide-oda.

Az erősítő edzést megfogadom, eleve kell a lábam miatt. Köszi!

2020. dec. 1. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is járj utána kicsit a témának ha van időd, táplálkozás, életmód, pajzsmirigy működés, energia háztartás, glikogén szerepe stb..

Ha tisztában vagy az alapokkal, megérted naggyából mi miért történik a testben, pl mikor nyúl hozzá a szervezet a zsír tartalékokhoz, mikor építi be azokat. Mielőtt bármit elkezdenél, fontos hogy tisztában legyél ha van bármilyen betegséged, esetleg ha tudod, vizsgáltasd ki, pl. pajzsmirigy alulműködés, cukorbetegség, stb.

Ha tudomásod szerint nincs betegséged, és egyéb tényező se zárja ki, érdemes lehet megfontolnod az alábbiakat:

Hogy el kerüld a szervezeted sokkolását, szépen lassan változtass, ne hirtelen és ne drasztikusan. Folyamatosan vezesd be az egészséges és tápláló táplálékokat az étrendedbe, és iktasd ki a károsakat/junk food-ot.


Általános tippek: növeld a zöldségfogyasztást, egyél mértékkel gyümölcsöt, csökkentsd a csipszet-kólát-fánkot-kekszeket-olajban kisütött dolgokat-hamburgert-nagymértékű alkohol fogyasztást-cukros és édesítős üdítőket, szója tartalmű dolgokat stb, vigyázz a pajzsmirigyed egészségére (pl óvatosan a goitrogén tartalmú zöldségekkel!, kevés vagy semmi serkentőszer:kávé-kóla-kakaó-energiaital, többnyire alacsony glikémiás ch-forrású ételeket egyél: lencse, t.k.kenyér, bab, barna rizs, mérsékeld a fehérje és húsok fogyasztását, alacsonyan tartsd a zsír fogyasztást!!!, ne stresszelj sokat, stb.), iktasd be a mozgást ha eddig nem volt (kezdd lassú gyaloglással, érdemes egy jó talpbetét, ami elnyel az erőből, kímélve az ízületeid), sok tiszta vizet fogyassz, ajánlom a D3 és K2 vitaminokat étrend kiegészítőként, (béres csepp nekem bevált), ne koplalj és ne éhezz, heti 1-2x alacsonyabb higany kockázatú halakat lehet enni pl hering, részesítsd előnyben a következőket:

gabonák: barna rizs, zabpehely, quinoa, t.k.gabonák

hüvelyesek: lencse, sárgaborsó, zöldborsó, bab, csicseriborsó

zsírok: hidegen préselt extra szűz olívaolaj, esetleg kókuszzsír

olajos magvak: tökmag, dió


Lehet kicsit sok az infó, de az én véleményem szerint ez közelíthet egy egészséges életmódhoz. Ui: nem vagyok orvos, sokat olvastam egészséges életmódról stb, de amiket írtam, csak a saját véleményem. Lehet hogy 1 vagy több dologban tévedek.

2020. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel azt állítod, hogy kényszer evő vagy, ezért azt feltételezem, hogy azért sok kaját veszel, ami persze pénzbe kerül és ezt a pénzt át lehet csoportosítani egészségesebb ételekbe is. Szóval kezd azzal. Az egyik legjobb módja annak, hogy ne zabálj, hogy ne legyen otthon zabálni való. Ki kell dobni mindent, ami üres kalória.

Zöldség zöldség hátán, rizs, csirke esetleg ha a büdzsé engedi, marha. Ez minden egészséges étrend alapja.

120 kilósan kezdhetsz napi 2200, 2300 kalóriával. Ekkora súly mellet bármilyen kardio, egyszerű súlyzós edzés jót fog tenni neked. Ne építs az ilyen össze-vissza rohangálásokra, mivel nem lehet őket követni és fogalmad sincs, hogy mennyit csinálsz meg belőlük, mennyi kalóriát égetsz. Minél több fix pont van az életedben, annál könnyebb a fogyás betartása. Fix étrend, fix edzés satöbbi.

100 kilót könnyen el fogod érni, utána szorosabbra kell venni majd a diétát és az edzést is.

2020. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!