Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy leadjak 12 kilót?

Figyelt kérdés
Szülés után nagyon elengedtem magam, amit már nagyon bánok. 55 kilóval lettem terhes és most 67 kg vagyok 160 cmhez. Ha elkezdek diétázni mindig 1-2 hét után feladom, pedig simán lement 1 hét alatt 1-1,5 kg úgy, hogy cukros és fehérlisztes kajákat nem ettem. Áprilisban fogok visszamenni dolgozni, addig szeretnék visszafogyni mert így nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Úgy gondoltam januártól kezdem el, mert Karácsonykor úgyse tudom megállni, hogy ne egyek a családi kajákból. De hogy vegyem rá magam, hogy 3-4 hónapig ne adjam fel a diétát?

#Fogyókúra, diéta, fogyás,
2020. dec. 15. 09:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nyár végén 70,8 kg voltam és akkor elbőgtem magam mert terhesség végén voltam majdnem ennyi. És akkor lement azóta ugye majdnem 4 kg.
2020. dec. 15. 09:56
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, neked is azt tudom tanácsolni, mint bárki másnak: nem diétázni kell, hanem életmódot váltani.Tisztában vagyok vele, hogy ez borzasztóan nehéz, főleg, ha az embernek csak arra telik pénze, hogy kevesebb szénhidrátot egyen, de más megoldás nincs. Sok fehérjét kell enni, nem elég önmagában a szénhidrátot megvonni, idénygyümölcsök közül a banán felejtős, mandarin, narancs mehet csoki,süti helyett én is ezeket eszem, meg kígyóuborkát amiben semmi kalória kb.


A koronavírus miatt én is megálltam a fogyásban, vissza is kúszott 3, az eredeti 76 helyett most 68 vagyok (162 cm magas). Úgyhogy nagyon átérzem a problémád, de kitartás, meg tudjuk csinálni. :) Én viszont soha az életben nem leszek 55 kiló, 62 kilóról kezdtem a hízást, és csak 60-ig szeretnék lemenni.


Másik tanácsom: ne kilókban mérj, inkább centikben. Mindenkinek más a testalkata ugyan, de ha már legalább 3 centi lement minden értékedből, az már nagyon jó! :) Én 4-5-4 centiket fogytam eddig, az alsó 2 értékből lemehetne még 3-3. :D


És fontos, hogy az eredeti méreteid mik voltak. Nekem 89-70-100, most 92-74-102 (96-80-106 helyett).

2020. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szólj ha sikerült, nekem is fogyiznom kell.
2020. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én már rengetegszer álltam neki a fogyásnak, kisebb-nagyobb eredményekkel, visszahízással, volt itt minden. Végül ebben az évben sikerült tartanom magam és leadni picit több, mint 10 kilót és végre belebújni a terhesség előtt viselt nadrágjaimba.

Több oka is lehet annak, ha nem tudsz kitartani a diéta mellett. De nincs kedvem ide regényeket írni, ha érdekel az én tapasztalatom, írj rám :)

2020. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4es közkincccsé tehetnéd. Én a korona előtt heti háromszor jártam edzeni de itthon nem tudom magam rávenni és már én is 7-8 kiló pluszban vagyok, ráadasul folyamatosan hízok.

Nyáron valahogy diétáztam meg egy ideig tornáztam és nagy nehezen lement valamennyi de azóta mar többet híztam vissza, és nem tudom magam rászánni hogy megint éhezzek meg tornázzak.

2020. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A folyamatos hízás szerintem anyagcsere-gondokra is utalhat, ami sokszor sajnos örökletes.

:( Húgom gyönyörű, vékony lány volt, de 1 év alatt majdnem 20 kilót hízott. Az egy dolog, hogy nem mozog és nem figyel az étkezésre, de sajnos ez előszobája lehet az inzulinrezisztenciának és a pajzsmirigyalulműködésnek, vagy egyenesen ezek okozzák a falánkságát és hízékonyságot. Édesapám 120 kilós és 2-es típusú diabéteszes. Világ életében tett rá magasról, hogy egészségtelenül él, most se változik. :( Én emiatt nagyon szomorú vagyok. Az ő problémájukhoz képest az én +10 kilóm semmi. :( Már féltem őket.


A kitartásról: én már kezdem elfogadni, hogy ilyen vagyok. Ha lehetne, én is inkább edzőterembe mennék, mert itthon csak alap tornára veszem rá magam, ami nem fogyaszt, csak átmozgat valamennyire. Nem étkezem extrán egészségtelenül, de borzasztóan édesszájú vagyok, más egészségtelen dolgokat ritkán eszem, tésztát gyakrabban. Nem reagálok jól a stresszre, és olyankor nem tudom megállni a csokikat stb. Ez főleg premenstruációs időszakban rossz, mintha egy kívánós kismama lennék, pedig 1000%, hogy nem várok babát.


2021 majd nem lesz a kifogások éve, haha. XD

2020. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézz bele a tükörbe. Minden nap így kelj a feküdj. Aztán gondold végig, hogy az ember ilyen testet érdemel-e.
2020. dec. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne
2020. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
na hol tartasz? én még ráhíztam de most megint fogyok mert futok. 5ös voltam.
2021. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
64 kiló vagyok, vagyis 3 kiló ment le, de az is csak azért mert dolgozok így nem eszek annyit. Pedig nyárig le akartam fogyni, de úgy tűnik idén se jön össze. Egyszerűen nincs elég akaratom.
2021. ápr. 1. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!