Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlanátok egy hatásos, jól...

Ajánlanátok egy hatásos, jól bevált fogyókúrás diétát?

Figyelt kérdés

Körülbelül 15 kg súlyfeleslegről lenne szó. Sajnos sportolni nem tudok, egészségügyi gondok miatt (szaladás, sízés, biciklizés kizárt, csak úsznom és sétálnom szabad sajnos).

Ezért a fogyókúrás során sem tudok kemény sportban kezdeni, ezért diétára kell hagyatkozzak. Mit ajánlotok? Körülbelül 6-8 hónap az idő, ami alatt le kéne adjam.



2021. jan. 2. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Ne zabálj! Lődd ki a lisztet és a cukrot. Napi 1000 kcal fölé ne menj. Sajna ha nem sportolsz mellette lógni fog az irhád. Én sportolok rendszeresen, de a hasamon így is meglátszik. Undorító.
2021. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez az 1000 kalóriás dolog hülyeség. Ha nem eszel változatosan és rendesen, nem fogsz rendesen fogyni. Konzultálj egy dietetikussal, állítsatok össze egy étrendet az alapján, hogy mire van a legnagyobb szükséged. Mi így látatlanban nem tudunk segíteni.

Sok séta, úszás, mivel csak ez a kettő oldható meg.

Mennyit bírsz sétálni /úszni egyszerre?

Pékséget felejtsd el, a kenyeret és társait. Cukrot minimalizáld amennyire csak lehet, gyümölcsöket evégett csak mértékkel. Cukros üdítők helyett víz.

Ezek a legalapabb dolgok, neten utána tudsz olvasni, keresni fogyókúrás recepteket.

De semmiképp ne éheztesd magad, mert az nem fog jóhoz vezetni.

2021. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Kalóriaszegény étrend javasolt. Mivel semmilyen adatodat nem adtad meg, bővebbet nem lehet mondani.
2021. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

1200 kaloria ala nem szabad menni kedves 1es.

Számolj kaloriadeficitet es az ott kijott erteket tartsd. Szamold mit eszel es mennyit, egy ido utan belejossz. Esetleg otthoni edzes mellette. Napi szinten.

2021. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Mindnekinek más valaki be.

Nekem 2 dolog vált be:


1 előre kiszamolt és beállított (alacsony összetett zsír, magasabb összetett szénhidrát, esti rost, cukor és alkohol mentes) kaja melletti heti 3x erőnléti edzés.

Eredmény 4 hónap 35 kg 3 évig fenntartva kevesebb edzéssel és normális kajákkal.


2 időszakos böjt

Eredmény 2 hónap 15kg, ez könnyebben fenntartható hosszú ideig, ha megtetszik, de az első 2 hét szenvedés! Utána könnyű.

2021. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Lowcarb
2021. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Köszi a lepontozást. :) kívánom egész évben ennél boldogabb sose legyél, mint most!
2021. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

En azt nem ertem az 1est miert pontozzak fel amikor hulyeseget ir?

Ja lefogysz ha 1000 alatt eszel, aztan ahogy kicsit tobbet, a szervezet bekapcsolja a raktarozast hiszen eddig a minimum (1200) alatt ettel! Ennek mi az eredmenye? Hogy visszahizod, sot tobbet is.

Lehet hogy gyors, de nem tartos. 1 honapig koplalsz, utana 1 het alatt vissza is szeded siman.

De gratulalok aki tudatlansagbol felpontozza. Kb annyi igaz belole hogy nem kell zabalni.

Meg a kaloriadeficit kalkulator is kiirja, hogy 1200nal NEM szabad kevesebbet enni.

2021. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szorítsd nagyon minimálisra, vagy hagyd el a diéta időszakára a szénhidrátokat az étkezésedből.

Így fogytam 3 hónap alatt 7-8 kg-t. Lehet van ennél jobb, profibb de nekem ez jött be.


Kenyér, pékáru, liszt, cukor, rizs, tészta, gríz, zsemlemorzsa -minimális vagy semmi között.

Amit nyugodtan ehetsz, sovány tej, light tejtermék, nem zsíros felvágott, hal, húsok (párolva, sütve pici olajban, nem rántva!), tofu, tojás.

Zöldségek minden mennyiségben párolva, főzve, sütve, savanyúságok, olajbogyó (én erre voltam rákattanva), salátafélék.

Gyümölcsökből bármit. Azért ne egy kg banánt vagy kandírozottat, vagy őszibarack konzervet:)


Nekem ez vált be és egy idő után elmúlik a szénhidrátéhség.


Nem tartottam drákói szigort, pl. a reggeli kávémat pici nádcukorral ittam, ahogy mindig és a 3 hónap alatt 4-5-ször ettem kiflit vagy zsömlét (napi 1 db!) de akkor azokon a napokon a többi étkezésnél (érzéssel nem matekkal) nem ettem a fent említett ételekből a magasabb kcal-ba tartozókat. Szóval sakkoztam:)


Valamint frissen facsart (cukormentes, gyümölcspépes solevita) narancslét ittam amennyit éppen kívántam de azért mértékkel. Vagy felesbe higítottam vízzel.


Napi 3x étkeztem, 6 után már csak alma, v. narancs, v. olívabogyó magában, de volt, hogy a sima bébispenótot ettem csak úgy magában. Ezek nyilván nem úgy telítenek mint a rágcsák de a szép alak érzése fontosabb volt! A szárított almaszirom is alternatíva este a tv- előtt.


Karácsonykor már bejgliztem, szaloncukroztam és nem híztam. Azóta jóval kevesebb mennyiségeket kívánok a kajákból, így könnyebb mértéket tartani. Ha kalóriadúsabb ételt eszek akkor a többi étkezésem nagyon light-os. Erre viszont szigorúan odafigyelek és így nem vonok meg semmit, emiatt sóvárgást sem érzek csak nem egyszerre egy nap alatt eszek disznótorost meg cukrászsütit;)

2021. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!