Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A jojó effektus mikortól...

A jojó effektus mikortól jelentkezik?

Figyelt kérdés
170 centi vagyok és 57 kiló. van egy kis felesleg a hasamon, 6 kilót szeretnék leadni. néztem olyan diétát, amivel egy nap alatt 2 kilót tudnék veszíteni. attól tartok, hogy a diéta alatt a háj még mozgás mellett sem menne le, és a 3 nap után, még hamarabb visszajönne a leadott mennyiség. Kell tartanom a jojó effektustól, vagy belekezdhetek a diétába? 19/l
2010. aug. 13. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha fogyózás után ,elkezdesz zabálni ,na akkor mindent vissza lehet hízni. Ha viszont nem kezdesz bele esztelen falásba ,akkor nincs jojó effektus.
2010. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

drasztikus fogyókúra után még ha nem is zabálsz csak normálisan eszel is jön a jojó. koplaláskor azt a keveset (sacc 500kcal-nyi kaját) is elraktározza a szervezet. amúgy is jók az arányaid, szerintem nem kell fogynod. nem menők már a gebék :) inkább csak sportolj, az formásít!

21/F

2010. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
először is miért akarsz ennyit leadni? másodszor ha pedig mindenáron fogyni akarsz akkor meg kell nézni a mostani étrendedet és a heti mozgásodat. a kajából (főleg szénhidrátból) kicsit vissza kell venni és többet kell mozogni, de semiképp sem koplalás meg 1 hét alatt 4 kilós diéták és társai. felesleges mert az nem háj lesz amit gyorsan leadsz hanem víz.
2010. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jojó effektusnak azt nevezik,amikor 1 éven belül visszahízol az induló. Nemcsak napokról van szó.


3 nap alatt 6 kiló? tudod mennyi zsírt vesztenél abból? kb 0,2-0,3 kg-ot. Megéri?

2010. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*súlyodra (kimaradt)
2010. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A jojó effektus akkor van, ha fogyókúrázol. Csinálsz valami fogyókúrát, aztán visszaállsz ugyanarra az étrendre amitől elhíztál. Próbálj inkább egészségesebben élni és akkor nem kell fogyókúrázni, hanem egész évben normálisan élsz és lesz eredménye. Ez nem napok, hanem hónapok-évek kérdése.
2010. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

rendszeresen sportolok:) nem vagyok könnyen hízó típus, ez is kábé 4-5 év alatt "lett":D sosem fogyókúráztam, viszont úgy látszik mozgással nem sikerül ledolgozni, pedig már egész kiskorom óta sportolok, azért gondoltam hogy így hátha könnyebb lenne:)

és köszi hogy válaszoltatok, ettől tartottam még, hogy a vízveszteségtől leszek könnyebb és nem azért mert kevesebb zsír marad rajtam:)

2010. aug. 13. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani a nagyok, hogy a táplálkozás 80% a többi a mozgás, kiegészítők stb. Szóval mozgással nem mondom, hogy nem lehet zsírt égetni közvetlen vagy közvetett módon, de nem ez a lényeg. Csomó futó van a parkban is, akik évek óta futnak és kövérek. Az étrend a lényeg, megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyag bevitellel. És persze folyadék vitamin és ásványi anyag bevitel is fontos.
2010. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Leggyakrabban akkor jelentkezik a jojó,ha a "diétából" kihagyják a fehérjéket,vagy drasztikusan csökkentik.Az izmok leépűlnek a zsír raktározódik a mérleg kevesebbett mutat a felkar plöttyeteg lesz.

Mindez kivédhető magas fehérjebevitelű 2g/tskg diétával.

2010. aug. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!