Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik a jojó-effektus...

Létezik a jojó-effektus egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nyár elején 67 kg voltam, majd kb. 5hét alatt lefogytam 10 kilót percnyi éhezés nélkül. A fogyókúra alatt nem lettem rosszul egyszer sem, semmi bajom nem volt (az izomlázat leszámítva persze). Napi 800 kcalt ettem, ez magvakból, csirkemellből, zöldségekbòl, gyümölcsökből állt, emellett napi 1 órát tornáztam Rubin Rékára és kb 1 órát bicikliztem (a napi biciklizés ma is megvan).


170 cm vagyok, 57 kiló, mostmár normálisan eszem, kevés kenyér, semmi tészta, de azért megeszek napi 1kocka csokit :P


Ha létezne a jojó-effektus, visszahíztam volna, nem? :)


2011. júl. 21. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
napi 800 kcal éhezés...nyilván most is ugyanúgy koplalsz, csak nem akarod beismerni magadnak
2011. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az éhség nem az, amikor éhes vagy, hanem amikor a szervezeted éhezik.

Ha neked ez nem éhezés, akkor érdekelne, mi az, hogy "normálisan" eszel.


+ Feltennék egy kérdésta, amire várom a válaszodat.

Táplálkoztál X módon (tök mindegy, hogyan), ezzel 67 kilóra híztál. Y módon (ez is mindegy) lefogytál, és ismét "normálisan", azaz X módon kajálsz.

Ha korábban X módtól 67 kiló lettél, miből gondolod, hogy most nem leszel (persze nem 1 hét alatt) ismét 67 kg?

2011. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Létezik, de egyrészt általában hosszabb távon jelentkezik (talán meglepő, de meghízni se szokás gyorsabban mint lefogyni, csak előbbi esetben nem érezzük szenvedésnek).

Másrészt főként azokat érinti, akik a koplalásuk vagy csodadiétájuk, netán csodabogyóik után visszaállnak a korábbi étrendre, amitől anno meghíztak, de akár fél év, sőt, másfél év is lehet, mire mindet visszahízzák és még rákontráznak.


Ha valaki egy koplalós periódus után egészséges, jól összerakott, egy életen át tartható diétára vált át, az legfeljebb csak egy kevéskét hízik fel, de meglehet, hogy semennyit, hisz helyreáll az anyagcsere, de nincs többletenergia-bevitel sem.

2011. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mint írtam, normálisan étkezem, ami 2000 kcal-át jelent naponta...Amúgy meg semmi értelme nem lenne annak, hogy saját magamnak hazudjak -.-"
2011. júl. 21. 11:05
 5/20 anonim ***** válasza:
na akkor írd le mennyiségekkel, hogy mit is ettél tegnap ;)
2011. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, azóta nem eszek tésztát, chipseket, semmit, ami hízlal, csak napi 2szelet kenyeret (amiből ugye a szendvicsem készül), és napi 1kocka csokit eszem, vagy egy natür joghurtot, azaz azóta életmódot váltottam
2011. júl. 21. 11:09
 7/20 A kérdező kommentje:
Nehogymár bizonygatnom kelljen neked... 3paradicsom mozzarellával reggelire, aztán 1kis joghurt almával majd 1tàlnyi húsleves ès rakott karfiol, vacsira meg müzli volt... Megfelel?
2011. júl. 21. 11:14
 8/20 anonim ***** válasza:
ez messze nincs 2000 kcal, még talán 1200 se
2011. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Én értem miről beszélsz. Én is sokszor fogyókúráztam már életem folyamán és az az igazság, hogy csak akkor híztam vissza amikor újra elkezdtem mértéktelenül zabálni. Szerintem mindegy, hogy az ember koplalással, 90 napossal, vagy akármilyen másik "diétával" fogy le, az a legfontosabb, hogy ha elérte a kívánt testsúlyt hogyan folytatja tovább. Ha visszaáll a régi csipsz-kóla-csoki kombinációra, akkor tök mindegy, hogy előtte koplalt-e vagy szipi-szupi egészséges életmódváltással fogyott le. Az a lényeg, hogy újra zabál!

Egy éve én is folyamatosan fogyókúrázok, de már megtaláltam a számomra tökéletes módszert. Sportolok, 25kg-ot fogytam és tudom, hogy csak akkor fogok visszahízni, ha visszaállok a régi táplálkozási szokásaimra. De ma már az életem része a sport és 2 hetente egyszer ráállok a mérlegre. 2-3kg ingadozás még belefér, de ha ennél több, akkor tudnám, hogy változtatnom kell az étkezési szokásaimon.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak. :-) Szerintem csak abban az esetben fogsz visszahízni, ha újra úgy étkezel mint régen. :-)


És gratulálok a fogyásodhoz!

2011. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is a tiédhez!!! :)
2011. júl. 21. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!