Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki fogyni...

Van itt olyan, aki fogyni szeretne, de nem tudja, hogyan kezdjen bele, mit egyen, miből mennyit stb.?

Figyelt kérdés

Én kalóriaszámlálással fogytam le, eddig több, mint 15 kg-t. És nagyon szeretek étrendeken, recepteken gondolkodni, összeállítani, számolgatni, hagyományos ételeket diétássá varázsolni, stb. Ezért arra gondoltam, ha már szeretek ezzel foglalkozni, elvégzek majd egy táplálkozási tanácsadó képzést. De addig is, amíg nincs erre lehetőségem (legfőképp időm nincs rá jelenleg), szeretnék némi tapasztalatot szerezni "tanácsadóként".

Arra gondoltam, szívesen segítenék összeállítani egy fogyásban motivált személy étrendjét. Szóval ha valaki nyitott az együttműködésre, írjon :)



2021. jan. 5. 22:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok az 5-ös, de: azért veszélyes, mert a táplálkozási tanácsadó képzésen tanulnád meg az alapokat, azt hogy miket kell egyes embereknél figyelembe venni, különféle betegségek, érzékenységek hogy befolyásolják az étrendet...stbstb.

Te most a személyes sikerélményedre tudsz hivatkozni, ami ne érts félre nagyon klassz és gratulálok hozzá! De mivel ez a tanácsadás, ami érdekel, egy szakma, amit meg kell tanulni, ezért szerintem utána - és a tanulmányaid alatt- szerezz ebben tapasztalatokat, mert sokkal nagyobb felelősség van ebben, mint az ember gondolná. Ez kicsit olyan, mintha én meggyógyítanám magamat egy betegségből és eldöntöm, hogy megyek orvosnak tanulni, de előtte még szeretnék tapasztalatot szerezni és gyakorolni más beteg embereken is. Csakhogy ami nekem működött, az nem biztos, hogy másnál is fog, az se biztos, hogy nem lesz tőle baja. Szélsőséges példa, de talán érthető.

2021. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!