Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes fogyókúra megkezdése...

Érdemes fogyókúra megkezdése előtt "Gyomorszűkítő diétába" kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlsúlyos annyira 176 centi vagyok és 75 kiló viszont 1 éve 70 voltam és szeretnék visszafogyni 70 kilóra kalóriaszámlálós módszerrel, viszont én az a fajta vagyok aki sajnos nagyon sokat eszik egyszerre (napi 2x étkezek, de akkor nagy mennyiséget gyorsan és egyszerre) és emiatt a gyomrom kissé kitágult, és olvastam hogy pl többször eszek egy nap kevesebbet kalóriamennyiségre odafigyelve, akkor vissza szűkülhet az eredeti állapotára(mert hogy annál kisebb nem lehet) szóval érdemes ezt így elkezdeni előtte? hogy mit tudom én egy hétig egy nap 3x eszek keveset de magas kalóriatartalmú ételekből pl háztartási keksz vagy ilyesmi persze mellette számolva a kalóriát hogy ne legyen többlet ez így működhet? mert az lenne a célom hogy fogyókúra alatt kevesebb étellel is jól lakjak
2021. jan. 31. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A gyomor NEM TUD sem kitágulni, sem összeszükülni, a mérete állandó!


Viszont ha megszokod a kisebb mennyiségeket, akkor kevesebbel is jóllakottnak fogod magad érezni, meg arra is oda kell figyelni, hogy lassan egyél és minden falatot alaposan rágj meg, akkor sokkal kevesebb ételnél is érzed, hogy elég volt.


Ha egy hétig kekszeket meg haonlókat eszel, akkor nem a gyomrod "szükül össze", hanem hízol pár kilót töle!

2021. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy naponta hányszor étkezel, nem befolyásolja a hízásodat/fogyásodat, csak az elfogyasztott tápanyagok mennyisége.
2021. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A gyomor tud tágulni és szűkülni is. Ha ugyanazt a kalória mennyiséget több kisebb étkezésre osztod el, az az anyagcserét is felpörgeti, tehát jobban fogysz, mintha kevesebb étkezésre osztod el. Lehetnek azonban a gyakori étkezésnek is hátrányai, pl az inzulin szint nem tud lecsökkenni két étkezés között. Egyénileg kell tehát kitapasztalni, hogy hány étkezés válik be. Naponta legalább 3x mindenkinek ajánlott ennie, a napi 5-6 étkezésnél több már általában nem javasolt.
2021. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

"Ha ugyanazt a kalória mennyiséget több kisebb étkezésre osztod el, az az anyagcserét is felpörgeti,"

Ezt klinikai kutatásokkal cáfolták, nem befolyásolja az anyagcserét, hogy hány étkezésre osztod el a napi beviteledet.

2021. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!