Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van szerencsétlen genetika,...

Van szerencsétlen genetika, vagy csak mértéktelen zabálás?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a konklúziót, ha egy ducibb barátnőm azt mondja hogy én nem érthetem, jó a genetikám...

De 4000 kcal nekem is 4000 kcal, ahogyan neki is.

Megeszek egy pizzát és vékony vagyok, ő ránéz valamire konklúzió is ilyen.

Értem hogy van aki HAJLAMOS, de ahhoz hogy 80 kg legyen, be kellett tolnia minden egyes kalóriát a szájján. Ha én is ugyanannyit toltak volna be, ugyanannyi kg lennék. Szerintem nincs olyan EGÉSZSÉGES lány aki nem hízik ha többet eszik a kcal szükségleténél..

Tévesen gondolom hogy ezek az “eszmék” hatalmas baromságok?



2021. febr. 5. 16:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, nekem van 180 centis férfi ismerősöm, aki ~1500 kcal fölött hízni kezd, ennyivel meg majd éhenhal. Tartja ezt a keretet, nem hízik, de nyilván sokkal nehezebb neki a súlyát tartani, mint annak, aki nyugodtan betolhat minden másnap egy egész pizzát, akkor sem hízik meg. És bizony akaraterőből se jutott mindenkinek ugyanannyi.
2021. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1: de mi ez a biológiai folyamat ami máshogy van nàla? Nem értem:/
2021. febr. 5. 17:04
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Ez azért jóval bonyolultabb ennél, és látszik, hogy közöd nincs ehhez a témához... remélhetőleg nem tapasztalod meg soha, milyen az, amikor minden egyes kalória tapad rád és a szervezeted nem tud kompenzálni egyetlen kilengést se..
2021. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
92%
Ezt biztos nem fogod elhinni, de... saját példa: sógornőm és én gyakorlatilag ugyanannyit eszünk, és hasonlókat. Tehát ő sem salátákon él. Ő még olyan kajákat is eszik, amiket én nem, pl szalonna fehér kenyérrel, tepertő, hurka, kolbász, mindezek mondjuk vacsira. Sógornőm mégis kb 20 kilóval könnyebb mint én, és nem hízik egyáltalán. Ja, és egyikünk sem sportol, viszont én mindenhová gyalog járok, ő meg auutóval. Szóval azért lehet valami abban, hogy vannak akik hízékonyabbak...🙄
2021. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%

a válaszokat nem olvastam, de azért nem teljesen igaz, amit írsz, mivel a keringés és kiválasztás lehet teljesen más. Persze elvileg annyira ebben sem kéne különbség legyen, de lehet, és akkor pl már rosszabbul dolgozza fel az anyagokat, vagy másra van berendezkedve a teste: többet raktároz. vagy azért mert valamiért sokat mozgott és már nem, vagy pl azért mert nincs/rossz a diétája, néha fogyózik-koplal, tehát a test elkezd jobban raktározni, mert tudja hogy veszít.


Egyébként hány éves vagy? Fiatalon könnyebb, bár gondolom egykorú körül lehet veled ő is, szvl sok különbség úgy meg nincs, de pl idősebbektől különbözöl.


Másik: lehet szerencsétlen genetika, amennyiben nem szereti valaki a saját genetikáját. Egyébként nincs különbség hízás terén, vagyis van akira könnyebben felszalad, illetve máshova hízik főleg, de mindenféle genetikát lehet kezelni diétával és mozgással és normálisan/jól kinézni. Ha valakinek nincs betegsége, akkor csak szimplán akaratgyenge és ilyen frázisokkal önigazolja csak magát, hogy hát ő nem tehet róla, pedig de.


Röviden: genetika olyan max 3-5 %-ban szól bele bármiféle elhízásba, egyébként akarat kérdése (ha nincs betegség).

2021. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Van genetika, a gond viszont az, hogy annyira azért nem, mint azt a kövérek hangoztatni szokták.

Anno pl volt egy barátnőm, aki duci volt (nem kövér, de duci), folyton fogyókúrázott, és folyton diétás kaját evett. De abból háromszor annyit, mint én a nem diétásból...persze, hogy nem fogyott.

2021. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#2: fogalmam sincs. De ha tudnánk, se biztos hogy lehetne változtatni rajta. Úgy tudom, hogy az illető pulzusa is szokatlanul alacsony (még az edzettségi fokához viszonyítva is túl alacsony), emiatt is kisebb lehet a szükséglete. Lehet hogy még más szempontból is hatékonyabb a szervezete (ami régen, mikor még szűkös volt az étel, nyilván evolúciós

előny is volt, ma már nem).

2021. febr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Különböző az anyagcseréjük.
2021. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Létezik mindkettő. 80 kg az nem aaaannyira nagyon sok, bár attól függ, felnőttről beszélünk-e vagy kamaszról.

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van, de nem akarok rá gyógyszert szedni. Átlag felnőtthöz képest durván keveset eszek, bár néha becsúszik édesség, de nem olyan sűrűn. Ehhez képest rosszabb passzban sem haladtam meg soha a 75 kilót, de én súlyzós edzéseket csinálok, konkrétan súlyt is emelek, szóval ránézésre még ez a súly se látszott meg rajtam. Én mégsem érveltem sose azzal, hogy azért vagyok kerekdedebb, mert ilyen-olyan bajom van, pedig mindkét szülőm nagyon hízékony (az egyik kövér, őt nem érdekli; a másik aránylag vékony még így hatvanhoz közel is, de ő kb annyit eszik, mint én).

Az a baj, hogy én ismerek magamon kívül mást is, aki küzd ilyen problémával, és ő sem tényleg kövér, csak teltebb. Mert tudja ő is, hogy oda kell figyeljen. Férjem annyit zabál és azt,amit akar, neki meg az a baja, hogy nem tud hízni. Tehát van benne rossz is, de a férjemet se irigylem.

Viszont tény, hogy hallom én is konkrétan olyan bálnáktól ezt a "beteg vagyok, azért hízok" meg a "genetikám miatt hízok"-ot, akik már bőven 100 kiló felett vannak. Azért nem a genetika tornázza rád azt a plusz egy embernyi súlyt.... Valahol meg lehet állni és elgondolkozni, hogy máshogy kéne csinálni akkor.

Egyébként függ az anyagcsere folyamatoktól is. Pl. én nagyon könnyen izmosodok és erősödök is, nem csak hízok. Szálkás valószínűleg sosem leszek. Egyszer voltam egy túlélő túrán, két héten át gyakorlatilag nem ettem semmit, és rengeteget mozogtam, erdőben, hegyen fel-le, gyakorlatilag reggeltől estig mozgásban voltam. Így fogytam összesen 6 (!) kilót :D Mástól meg azt hallom, hogy akkor fogy ennyit, ha nem eszik ELEGET. Én meg érzetre se voltam lepukkanva ettől, bár a két hét vége felé már azért megéreztem. Nem működünk egyformán.

2021. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%
A "genetika" alatt én pl azt értem, hogy "átlagos" mennyiségű kajától, amit egy "átlagos" testalkatú ember megeszik (tehát nem extrém mennyiségről beszélek, vagy ha valaki tömi magába a nasit, meg az üccsit), szóval ha normál mennyiségű, minőségű étkezés mellett (meg)hízik valaki. Olyan étkezés mellett, amitől a nagy átlag tartja a súlyát. (Ilyenkor sokan megvonják a vállukat, és azt mondják: nem fogok egész életemben csipegetni és éhezni, és inkább esznek egy jót... és a genetikára hivatkoznak...)
2021. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!