Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam át a testem...

Hogyan szoktassam át a testem a nagyobb kcal-bevitelre?

Figyelt kérdés

Eddig eléggé fogyásközpontú voltam, ezerrel toltam a kardiót, lecsökkentettem a kalóriaadagom.

Azonban rájöttem, hogy sokkal jobb dolog izmosnak lenni, mert az izom nyugalmi állapotban is égeti a kalóriákat, és persze külsőre is szebb.

Viszont ugye ha izmot szeretnék építeni, a speciális edzésterv mellett több kalórát is kell fogyasztanom.

A gondom az, hogy most ugye a testem már "megszokta" ezt a mennyiséget, és ha hirtelen ennél elkezdenék többet enni, nagyon félek, hogy el fog veszni minden eddigi sikerem, mert elkezdek hízni... ezt hogyan csináljam? Fokozatosan egyek többet? De mi van ha egyből észleli a szervezetem és az izmosodás helyett inkább hízok?

Megköszönném, ha valaki tudna nekem tippeket adni...



2021. febr. 11. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon helyes a célod! Ahhoz, hogy szépen fokozatosan tudd emelni a kalóriáidat- feltételezve, hogy most nem eszed extrém mód alul magad- heti 50 kalóriával érdemes növelni az adagodat, a fehérje legyen rendben, ajánlatos a 2g/testtömeg kg mennyiségben enni, de mindenkinél más jön be. Edzésnek jó heti 4 edzés, 3-5, 8-12 ismétléses szett egy-egy gyakorlatból olyan súllyal, ahol az utolsó már nehezen megy. Ha nincs súlyzód találhatsz nehéz saját testsúlyos gyakorlatokat is, de mindenképp megéri legalább két állítható kézi súlyzóra beruházni. Ha szép lassan, fokozatosan csinálod, edzéssel akkor nem fogja zsírként tárolni a tested a plusz kalóriákat. Sok sikert!
2021. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2021. febr. 12. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!