Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni,...

Hogyan tudnék lefogyni, milyen tippeket tudnátok adni?

Figyelt kérdés

A kondik bezárása előtt vékony voltam, sportos. Hiába ettem sokat, annyit mozogtam, hogy nem látszott meg. Viszont a kondik bezárása óta több, mint 10 kilót híztam, ami rengeteg ennyi idő alatt. Tokám van, fulladok, lóg a hasam, rosszul vagyok. Nem bírok leállni az evéssel és az ivással, olyan, mint egy függőség. Be vagyok zárva néhány négyzetméterre, esélyem sincs itthon sportolni. Nem tudok kint se sportolni, mivel érzékeny vagyok a hidegre. Félek, hogy lesz még sokkal rosszabb is, hisz soha nem nyitják ki a konditermeket, mindig eltolják (szerintem márciustól sem fogják feloldani a korlátozásokat). Teljesen el vagyok keseredve, rettegek, hogy mire kinyitnak a termek, annyira elfajul az egész, hogy kialakul valami betegség is akár.

Milyen módszerrel tudnék lefogyni? Persze, diétával, de az a baj, hogy túl gyakran törnek rám ezek a faló rohamok és nem tudom, hogyan tudnám ilyenkor magam lecsillapítani. Kéne valami módszer, vagy evésterv, amivel ezt a kajafüggőséget el tudnám nyomni. Aki volt hasonló helyzetben, annak hogy sikerült lefogynia?

Előre is köszönöm a segítséget!

(Még azt megjegyezném, hogy diák vagyok, ezért a lezárások óta az iskoláig sem megyek el, ennyi mozgás sincs már az életemben.)



2021. febr. 21. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha +10 kg után lógóhasú tokás fuldokló vagy, akkor sosem voltás sovány sportos. Én voltam sovány sportos, ugyan így 10kg jött rám, pontosan tudom mit jelent. Itthon elkezdtem mozogni, a házba, főleg saját súllyal. Rendesen eszek, de elhagytam a sütit/édességeket. Fél év alatt lement mind a 10kg.
2021. febr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néhány négyzetméteren is lehet mozogni. Nyilván nem olyan, mint a kondi, de arra jó, hogy ne hízzon el az ember. Vannak youtubeon jó edzések. Én nőként pl. Chloe Ting és Pamela Reif edzéseit szoktam csinálni. De férfiaknak is biztos vannak ilyen lehetőségek. Én is szeretek enni, de ezekkel az edzésekkel rendben tudom tartani az alakomat.
2021. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erős szélétől is óvni kell?
2021. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarsz valamit, találsz rá megoldást.

Nincs konditerem? Lehet egy kis szobában, akár még egy ágyon is edzeni (pl. fekvő, ülő gyakorlatok). Lehet súlyzókat venni, de ha nincs rá pénzed, lehet ásványvizes flakonnal vagy más nehéz tárgyakkal is súlyzózni.

Hideg van kint, és érzékeny vagy a hidegre? Jön a tavasz, hamarosan ez nem lesz probléma.

Nem bírod a diétádat, falásrohamaid vannak? Vedd kisebbre a deficitet, állítsd be jól a makrókat, ne legyél túl szigorú magadhoz.

Kajafüggőséged van? Kétféle módon lehet ezen segíteni: vagy elhagyod a függőséget okozó ételeket/italokat egy időre (azaz teljesen leszoksz róluk, mást eszel helyettük), vagy visszafogod a mennyiségüket (nem tartasz otthon többet belőlük, mint amit kitűztél, hogy naponta/hetente ehetsz). Az előbbi módszert ajánlom a kifejezetten egészségtelen és haszontalan dolgokra, mint pl. a kóla, chips. Utóbbit olyanokra, amikben van némi hasznos tápanyag is, pl. minőségi csoki, túró rudi, gyümölcsös joghurt.

2021. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2021. febr. 22. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
10kg plusztol azert nem log senkinek semmi ha elotte vekony sportos volt. Hat eloszor a kajat rakd rendbe. Szamold ki meg irj ossze vmi.etrend felet es csak azt vedd meg igy nem tudsz szemetet kajalni. Akarat kerdes az egesz. Edzeni otthon is tudsz vagy egy kondiparkba. Futni, bringazni lehet. Hideg erzekenysegrol meg nem halottam meg am sincs vmi hideg tel. Bemelegitesz elkezdesz mozogni tuti nem fogsz fazni.
2021. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 GymDoctor válasza:
Szia! A diéta mellett egy jó edzésterv is szükségszerű. A vírushelyzet miatt sajnos konditerembe járás lehetetlen vagy nem mindenki számára elérhető, ahogy nekem se, ezért vásároltam otthonra pár gépet és kiegészítőt. Pár szalag, kis súlyzó, youtube videók és nagyon jól le lehet izzadni :) Én az eszközeimet a gym doctor-tól szereztem be. Érdemes lenne Neked is felkeresni őket. A diétával kapcsolatban a legelső lépés a cukros üdítők és péktermékek teljes elhagyása. Édesség helyett igyál egy fehérjeport vagy fehérjét zabbal, az nagyon jól letelít. Sok szerencsét a sikeres fogyásért!
2021. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!