Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5-6hónap alatt hogy fogyjunk...

Lejla2000 kérdése:

5-6hónap alatt hogy fogyjunk le 20kg-t?

Figyelt kérdés

Mielőtt válaszolnátok,csak olyan válaszoljon aki már fogyozott...ugyanis rengetegen írkálnak hülyeséget ami nem igaz figyelem rengeteg kérdésem lesz !Illetve mindent próbálok leírni amit tudni kell a barátnőmről

Hogy könnyebb legyen pontokkal jelölöm mi micsoda.

🔴barátnőmről szól.

🟠milyen eszkőzei vannak az edzéshez.

🟣Ételek,italok amiket fogyaszt,és kíváncsi hogy fogyókúra alatt ehet/ihat olyant

⚫sport amiket mozog,viszont nem tudja hogy hasznos-e vagy hogy mennyit kell mozogjon,hogy eredményes legyen,illetve olyan mozgás ami nem nagyon megy neki

🟢kérdések,tippek étrendben,illetve milyen gyümölcs,zöldséget tudd napi színten venni

🔵mozgási tippek

🟤Test részek ahol szeretne fogyni+kérdések

+⭕ regenor vélemény,ki használta már és milyen eredményes?



🔴a barátnőm :

Életkora :21 éves

Magassága:153cm

Súlya:88kg🔴


🟠Van neki egy szabad téri bicikli egy zetor kerék (amin ugrálni szokott) van 2 fokos lépcsője (amin fel-alá tudna szaladgálni🟠



🟣nos érdekli,hogy fogyazthat-e:

-Coop őszibarack italt🟧

-virlit🟥

-nagy vödrös görög joghurtott🟨

Mostanában kezdet el inni

🟧őszibarackos italt azt mondja napi színten meg tudja inni,de ha esetleg napi színten nem lehet fogyasztani esetleh heti 1× ihat vagy sem?

🟥virslit ehet-e ? Ha igen heti hány alkalommal és mennyit?


🟨a barátnőm kérdezte,hogy ehet-e görög joghurtott,mivel a penny market üzletben látott olyant és kíváncsi,hogy fogyaszthat-e olyant mondjuk salátához vagy csak magában vagy még úgy sem azaz hanyagolja.


⚫Sportok amiket csinál:

Biciklizés✅ szokott bicajozni,csak kérdés az,hogy mennyit?Jelenleg 5km az ami megy neki persze normál módban ami a vége fele már csak lassú tempóba megy neki..mennyit biciklizen,hogy eredményes legyen?

Gugolás/felűlés✅:Ebből napi színten 20×szokot csinálni nap 1× ez elég vagy kevés ahhoz,hogy eredményesen fogyjon?


Futás/kocogás❌az nem nagyon megy neki mivel be fullad,mivel asztmás egy kicsit így ehelyett valamit tudnátok ajánlani?



Mivel a barátnőm egy faluban lakik ahol nincs nagy választék így csak ezeket tudja napi színten be szerezni:

🟩Zöldségekből:

-Uborka 🥒

-burgonya🥔

-hagyma🧅

-paradicsom🍅

-sárgarépa🥕

(Esetleg még fagyasztott brokkolit tudna venni,azt fogyaszthat?)

🟪Gyümölcsökből:

-alma🍎

-banán🍌

-mandarin/narancs🍊

Ezekből a gyümölcsökből,zöldségekből amit leírtam bármit fogyaszthat vagy van kivétel ami nem ajánlott,illetve miből mennyit ehet hány darabot pl:1db alma napi színten vagy 1 fél narancs vagy hasonló


🟢A barátnőmnek inkább az étrenddel van baja de,nem azért mert nem eszi meg azt ami előre meg van írva vagy hogy nem tudja megállni,hogy a megadott adagtól többet nem ehet...A próbémája azzal van,hogy nem tudja,hogy nap hány alkalommal egyen és főképpen mennyit?Kérlek aki tudd valami saláta félét vagy ehető első második kaját ajánlani az írjon,milyen levest ehet,milyen húst,milyen köretett használhat ,ha lehet ha nem akkor mit ajánlanátok hozzá? Szerintem így a grammal van baja már mint jobban szeret méregetni evőkanálokban mert az a biztos és azt jól ki tudja mérni


🔵A mozgással is van egy kis baj,ugyebár kocogni futni nem tudd azaz nem bírja,viszont a biciklizés az megy neki 5km.persze normál tempóban (egy darabig aztán lassú tempóban) gugolásból,felülésből napi 1×20 amint minden héten csinál ez elég ahhoz,hogy fogyjon vagy esetleg miből mennyit kellene még pluszba csinálnia hogy elérje amit akar ennyi idő alatt és még mi az ami hatásos amit mozoghatna?Mint ahogy említettem van 2 fokos lépcsőjük az hatásos ha fel-alá szaladgál?És ha igen mennyi ideig csinálja ezt? És az ugrálás a zetor kereken az hasznos,vagy esetleg fel lehetne túrbózni,hogy hasnos legyen?



🟤 test részek ahol fogyni szerete:

-HAS❗ ez látszik meg rajta a legjobban,tehát hasi tippeket szeretnék kérni tőletek ami hasznos és 5-6 hónap alatt annyira le menjen neki hogy elfogadható legyen.



-COMB kicsit összeér a combja és emiatt nem tudd se szoknyát sem rővid nadrágot fel venni mivel egy idő után ki surolodik neki a combja és piros lesz neki tehát comb tippeket is kérünk



-VÁL ez a másik test része amin van egy kis felesleg és egy kissé szorosabb fazonú felsőben már nagyon szűk neki a válnál tehát nem tudom,hogy esetleg erre van mód?



⭕A barátnőm hallott erről a regenor nevű gyógyszerről,kinek mi a véleménye errő,illetve ki használt és mennyire hatásos? (Erről az egy kérdésről jöhet hideg meleg)


Nem kritikát kérek,hanem segítséget,aki tudd tippet legyen bármilyen nehéz viszont hatásos és eredményes mozgást illetve étrendet az ne tartsa magában a lényeg hogy fél év alatt biztos el lehet érni és biztos vannak itt olyan emberek akik el érték ezt a célt mindegy milyen áron,de szeretném ha boldog lenne és el érné amit szeretne,mert azzal,hogy a másikat krítizáljuk azzal nem segítünk


2021. márc. 2. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Kb. 1200-1400 kcal diétával, rendszeres testmozgással tudna lefogyni.

Ha személyreszabott mintaétrendet szeretne, akkor a fenti részletes adatokkal keressen fel egy jó dietetikust. Ingyen senki nem ír mintaétrendet, főleg nem szakszerűen, egyénre szabottan összeállítva.

2021. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sorban:

- kb 40 kg a felesleg, ezzel ne ugráljon, ne guggoljon semmiképp, csak bringa és séta eleinte

- gyümilé nem jó sajnos, virsliből magas hústartalmú néha mehet, de inkább rendes, sovány hús kellene, pl csirke,pulyka, hal. Görög joghurt nagyon zsíros, vagy keveset egyen,vagy zsírszegényt vegyen inkább

- zöldségek jók, krumplit módjával, és inkább párolva, kevés zsiradékon megsütve egye, illetve amit csak lehet, nyersen is eheti

- gyümölcsöknél az alma és narancs oké, banán mértékkel (inkább zöldebb héjút válasszon). Napi 1-2 db és legkésőbb délutánig egye meg, este már ne

- ezt neki kell kitapasztalnia.. van akinek a napi 5 étkezés kell, van akinek elég 2 is, mindkettő egészséges, neki kell rájönnie melyik jobb neki. Könnyű zöldséglevesek, saláták, sült hús egy kis sült zöldséggel, kis rizzsel, bulgurral, rakott etelek, rengeteg félét lehet készíteni diétásan

- egyelőre ne lépcsőzzön és ne ugráljon, sétáljon amennyit csak bír

- fokozatosan mindenhonnan fogyni fog előbb vagy utóbb, ezt nem lehet befolyásolni

- ne szedjen semmit, fiatal szervezet, meg tud küzdeni magától is a felesleggel. Ha 1 hónapig nincs változás a fentiek betartása mellett, menjen orvoshoz és vizsgáltassa ki magát

2021. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Regenor: Egy szar, mind a gyógyszer, mind az étrend. Fogyni bármilyen étrenddel lehet kis túlzással, ha kalória deficitben vagy, de nem mindegy, hogy hogyan fogysz. A regenort felejtsd el, mert nagyon súlyos bajokat okozhat.


Gyümölcsök: Ettől nem igazán fogsz hízni. Az én étrendemben napi 60 g szőlő vagy bogyós gyümölcs van, egyéb gyümölcsökből napi 3 db. Persze ha egy nap kicsit kevesebb vagy több fogy, az nem baj. A felsoroltak mind jók, mellé mehet még áfonya, szőlő, körte, egzotikus gyümölcsök, ha van elérhető.


Zöldségek: Itt is jók a felsoroltak, meg igazából bármi. Olyan nincs, hogy egészségtelen zöldsé.g (amennyiben nem áll fenn érzékenység, allergia.)


Tiltólistára kéne tenned: a cukrot, fehérlisztet, étolajat, tejet. Gyümölcsleveket sem kellene inni, de ha muszáj, akkor cukormentes 100 %-osat. A virslit senkinek nem ajánlott ennie, az egyik legszemetebb kaja, ami csak létezik. Joghurtot sem ajánlom, max nagyon minimálisan. Nagy vödörrel bevágni semmiképp nem jó.


Helyi zsírégetés nem létezik. Viszont a problémás helyekre amúgyis kellene edzeni, hogy elkerüld a teleszart búvárruha effektust. (Ez az, amikor fogysz ugyan, de semmi izom nem marad rajtad így rosszabbul nézel ki, mint előtte). Ha a futás nem megy, akkor a biciklizés is jó. Minél többet, amennyit bírsz. 20 guggolás/felülés az égvilágon semmit nem ér. Legalább 1 órát szánj rá egy edzésre, csinálj annyi sorozatot és annyi ismétlést, amennyir bírsz. Alapvetően legalább heti 5 napot eddz, (ebben benne van az erősítés és a biciklizés is) 2 pihenőnap mellett. Persze a pihenőnap nem azt jelenti, hogy döglünk egész nap az ágyban, akkor is kell könnyű mozgást produkálni, pl séta. Hogy milyen edzések vannak a különböző testrészekre, azt hadd ne írjam le, ott a Google. Ja és fontos a helyes bemelegítés és a nyújtás.


Az a lényeg, hogy kalóriadeficitben legyél, a makrók aránya kb úgy legyen, hogy fehérje-zsír 15-15 %, szénhidrát 70 %. A szénhidrát pedig mindig teljesértékű legyen, ne fehér kenyér meg pizza. Barna rizs, bulgur, quinoa, hüvelyesek, teljeskiörlésű kenyér. Legyen gyakran nyers zöldség is, jégsaláta, rukkola vagy madár saláta.

2021. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Bocsánat, nem vettem figyelembe mekkora is a felesleg. Igaza van kettesnek, guggolás és felülés egyelőre ne, vagy csak nagyon limitáltan. Ekkora túlsúlyból könnyű fogyni sétával és biciklizéssel, a fontos most a helyes étrend. Azonban később már muszáj lesz erősítő edzéseket is beiktatni.
2021. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommenteket,kérdésem az,hogy hány kg-nál érdemes edzeni? És akkor a séta az mennyi legyen kb? És a bicajozás az ugye maradhat az 5 kmer vagy inkább kevesebb vagy esetleg több is lehet?Köszönöm előre is a válaszokat az első kommentelőnek üze em amint látod,adnak tippet ingyen is remélem hatni is fog:)
2021. márc. 2. 22:17
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Én sosem értettem, mi értelme egy anonim oldalon hazudozni, és úgy beállítani, mintha a "barátnődről" lenne szó. A vércsoportját, lábméretét, tömött fogainak a számát nem tudod véletlenül?
2021. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És viszont azt el felejtettem írni,hogy olvasta a barátnőm,hogy az alvás is számít a fogyásban tehát ő pl.ma is 10 órát aludt az gond?Ha igen mennyit aludhat kb? Akkor bulgurt ehet értem,akkor tejfölt sem ehet,sem sajtot vagy esetleg túrót? És tojást azt fogyaszthat,ha igen milyen formájában? Rántotta,tükkör tojás vagy főtt tojás?vagy mindegy milyen?
2021. márc. 2. 22:34
 8/17 A kérdező kommentje:
6.kommentelő esetleg fotózzam le,hogy ő kért meg erre? Ugyan is régebben írt ki egy másik témával kapcsolatos dolgot ami miatt el kezdték kritizálni,azóta bármi kérdése lenne engem kér meg,persze ha megnéznéd az előző kérdéseimet akkor látnád,hogy a saját érdekemben is kértem tanácsot,én nem szégyellek fel tenni semmilyen kérdést,és én a kritikákkal nem foglalkozom,persze szeretem tisztázni a dolgokat,hogyha nem kell akkor ne folyamadjunk hozzá a kritikához,mert az hamarabb megy mint a segítség :)
2021. márc. 2. 22:38
 9/17 anonim ***** válasza:
Biztos a leszbi barátnője, azért tud róla minden adatot
2021. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De ha szeretnéd azokat is meg kérdezhetem🙂
2021. márc. 2. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!