Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltáshoz/lassú de...

Életmódváltáshoz/lassú de tartós és eredményes fogyókúrához ez megfelelő étrend egy napra? (Kiegészítve sok folyadékkal és sporttal. )

Figyelt kérdés

Reggeli:


TK kenyér sonkával, uborkával, kevés zsírszegény sajtkrémmel

(225 kcal, 3 g zsír, 31 g ch, 17 g fehérje)

Tejes kv

(90 kcal, 3 g zsír, 10 g ch, 6 g fehérje)


Tízórai:


10 dkg zöldség és 10 dkg túró 5 dkg pirított zabpehely

(308 kcal, 7,5 g zsír, 33,9 g ch, 25,8 g fehérje)


Ebéd:

10 dkg roston csirkemell, 5 dkg rizs

(285 kcal, 1,35 g zsír, 39 g ch, 28,5 g fehérje)


Uzsonna:

15 dkg párolt brokkoli 5 dkg zsírszegény sajttal és fehérje turmix (vízzel) esetleg edzés után, vagy csak úgy

(248 kcal, 6,1 g zsír, 4,7 g ch, 40 g fehérje)


Vacsora:

5 dkg Feta sajt plusz 20 dkg saláta (sali-ubi),csöpp olíva

(155 kcal, 9,9 g zsír, 4 g ch, ,10,6 g fehérje)



Total:

1311 kcal, 30,85 g zsír, 122,6 g ch, 127,9 g fehérje


2010. aug. 18. 15:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a gyors/ hasznos válaszokat

17 éves/165cm/83 kg vagyok.....

[link] e szerint a számláló szerint az ideális 1400 körüli kalória lenne a testsúlyom csökkentéséhez....

ebből indultam ki és rákerestem 1400 kcal körüli étrendre..de így ahogy olvasom a véleményeket inkább saját magam állítok össze egy étrendet.

az előbb belinkelt számláló szerint:

szénhidrát:798,97kcal(199,74gr)

fehérjék:217,90kcal(54,48gr)

zsírok:435,80kcal(48,42gr) -ra

lenne szükségem a fogyáshoz.....

az mozgás alatt kocogást úszást és biciklizést értettem

mint már írtam, célom nem a koplalás hanem az egészséges, tartós fogyás.

Még1x köszönöm a válaszokat, és szívesen várom a további tippeket a megfelelő étrenddel kapcsolatban.

2010. aug. 18. 17:03
 12/16 A kérdező kommentje:
jah és nő nemű xD
2010. aug. 18. 17:04
 13/16 Harrr ***** válasza:

A cukorbetegség az más tészta, és sajnos azt kell mondanom, az orvosok nagy része nem kezeli jól. Például a kiírt diéta fehér kenyeret tartalmaz, fehér lisztet, stb


Nem igazán figyelték a glikémiás indexet (szerintem).


Pedig egyértelmű, tény, hogy a teljes kiőrlésű ételek sokkal lassabban juttatják a szervezetet a szénhidrátokhoz, lassabb a felszívódásuk. A zsír minősége sem elhanyagolható. A vitaminok fontosságát se emelték ki, a parizert (vágható víz) elszörnyedve láttam a felsorolt "ételek" között.


A lassabb felszívódás stabilabb vércukorszintet eredményez, a megfelelő ásványi anyag és vitaminok, a jó zsírok ha nem is gyógyítják sajnos ezt a betegséget, az emberek életét könnyebbé tennék. Komoly betegségről van szó, szóval kell egy jó orvos is, aki ezt felügyeli, és támogat.


Bár ez régen volt, lehet azóta változott egy kicsit az orvostudomány, de ezt kétlem. Aztán az is lehet hogy rosszul látom a cukorbetegség kezelését, és minden így jó, ahogy van.


De egy egészséges embernek nem ajánlanám azt, amit neked be kell tartanod. Nem mintha te nem lennél egészséges, egész ember,de szerintem érted mire gondolok. Élni lehet vele, ki is lehet bírni, de hosszú távon ilyen kevés fehérjét nem tartok előnyösnek.


3 hónap alatt 30kiló borzasztóan sok, azért ezt lássuk be. És azt is, hogy ott a kísértés, az édességek, ami ilyen diéta mellett brutális cukoréhséget tud okozni. Ha te kívánod meg, nem eszel belőle, mert az életeddel játszol. De a kérdező egy kiegyensúlyozottabb étrenddel könnyebbé teheti az életét.


Nem okoskodni akarok (ha sikerült, nem direkt volt:D), és megértem az érveid. A kérdező végre írhatna pár konkrétumot még magáról, mit sportol, milyen magas, hány kiló.

2010. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Harrr ***** válasza:

Most látom, mindent leírt magáról a kérdező.


Ha azt a diétát követed, akkor is érhetsz el komoly eredményeket! Az én agyaskodásom csak egy másik alternatíva. A magas fehérjebevitelt amúgy sem bírja mindenki, van akinek nagyon leterheli a veséjét. Próbáld meg, és sok sikert, kitartást kívánok neked!


Nem csak egy módszer van. Csak a kitartásod számít. Blablabbla :D

2010. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A vesebetegek nem bírják a túlzott fehérjét!

Arra meg nincs semmiféle tudományos bizonyíték,hogy egészséges szervezetben bármiféle problémát okozna a 2-3g/tskg fehérje.

2010. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Harrr ***** válasza:

Én a magas fehérje mellett vagyok, tévedés ne essék.


De! Van olyan ember a környezetemben, aki ezt a diétát nem bírja. Az ő veséi nem bírják, vesebeteg? Igen, az. Nem a diétától lett az, de amikor elkezdte, utána derült ki. Esetleg egy orvosi kivizsgálás jól jöhet egy gyökeres életmódváltás előtt...


De ez csak az én véleményem.

2010. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!