Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát vihetk be egy...

Mennyi kalóriát vihetk be egy nap?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1364 kalóriát eszek egy nap a Yazio alkalmazás ajánlásával, ami így heti 1k fogyást ígér. Nekem ez kissé soknak tűnik márcsak azért is mert fogyást nem igazán észlek. Másfél hónap alatt fogytam 2 kilót nagyjából. Lehet, hogy a mozgásszegény életmód miatt? A jelenlegi helyzetemben napi 1 órás sétát szoktam beszorítani valamiféle mozgás gyanánt. Ezekszerint ez túl kevés lenne? Most akkor a kalória bevételt csökkentsem vagy a mozgás legyen több (bár azt jelenleg nemnagyon tudnám megoldani).

60kg 20/l

Az alapamyagcserém 1450 kalória naponta. Napi egy óra intenzív séta melett hány kalóriát kéne fogyasztanom, hogy fogyjak legalább fél kilót hetente?



2021. márc. 14. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Fél kiló hetente. Ez ne a "legalább", hanem a "legfeljebb" legyen! De inkább úgy mondanám, hogy havonta 2 kiló, ugyanis egy hét időtartam nem alkalmas a súlyváltozás értékelésére.

Napi 1 óra intenzív gyaloglás teljesen rendben van, ennél nem kell több mozgás, bár azt írod, nincs is igazán lehetőséged többre. Viszont 2-3 nap végezhetnél erősítő jellegű edzést a gyaloglás helyett.

Ha tényleg lassú a fogyás, mondjuk havonta csak 1 kiló megy le, akkor csökkentsd a napi ételmennyiséget 150-200 kalóriával!

2021. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
4%

Google:

Szenhidrat vagy kaloria kalkulator.


Thank me later :)

24/F

2021. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem megfelelo ez a kaloriabevitel. Mindenkepp tobbet kell mozogni es sok-sok folyadekot inni. Vacsorara ne egyel szenhidratot. 3/4x35perc intenziv kardiot javasolok. Esetleg megprobalkozhatsz a citromos vizzel,hogy az anyagcsered meg jobban porogjon,illetve a hideg zuhannyal,mert az is egeti a kaloriat. :)
2021. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
60 kilo vagy, de a legfontosabbat nem irtad le. Milyen magas vagy? Mert nem mindegy, hogy 150, 160 vagy 170+centi.
2021. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
Ha 60kg es fogyni vagyik, akkor eselyes hogy 165 centi vagy alacsonyabb. (Csak tipp)
2021. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kozel sem biztos sajnos.
2021. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja igen az kimaradt elnézést. 172cm Igen, tudom, ez a súly ideális a magasságomhoz. Nem is azért szeretnék fogyni mert kövérnek érezném magam, csak nem is olyan rég még 55-57 kiló körül mozogtam és jobban tetszettem magamnak.

2es. Be írtam kalkulátorba, ott azt adta ki nekem, hogy heti egy kiló fogyáshoz 600kalóriát kéne ennem egy nap, fél kiló fogyáshoz pedig 1100kalóriát. :) amit én már nevetségesen kevésnek tartok. pláne, hogy emelett az 1364 kalóriás napi bevitel mellett is előfordul, hogy éhes vagyok napközben.

2021. márc. 14. 23:26
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem irtal mar ki kerdest ezzel kapcsolatban, ott boven ki lett fejtve, hogy mit is kene csinalnod, olvasgasd at a valaszokat meg parszor. Felmerult a pszichologus lehetosege is, komoly testkepzavarod van, a masik kerdes alapjan.


De roviden: nem kell fogynod, egyel egeszsegesen, sportolj, de ennyi.

2021. márc. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapanyagcsere alatt nem nagyon szabad enni, én úgy tudom. Fogynod tényleg nem kell, sportolj. Erősítő gyakorlatoktól fogyás nélkül is szebb alakod lesz, ha magadra szedsz egy kis izmot.
2021. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. márc. 15. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!