Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 171cm 48kg az jó?

171cm 48kg az jó?

Figyelt kérdés
Szerinted ezekkel a paraméterekkel csinos lehetek?

2021. márc. 16. 11:41
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó, egészségtelenül alacsony a testsúlyod. Ettől még lehet, hogy van, aki csinosnak tart, nekem nem tetszenek a pálcikaemberek.
2021. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
15%

Mindenki tudja, hogy a BMI-nél megbízhatóbb és pontosabb rendszer nem is létezik a világon.

(azért mondta ki a megalkotója is róla, hogy a vizsgált, felnőtt emberek 2/3ára alkalmazható)

2021. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
19%

A két-három tojást a méret beli különbségek miatt írtam. Három pici vagy két nagy.


Ha akarod, a sárjgáját ne edd meg, igazából itt a fehérje a fontos.

2021. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
76%
Az egészség és a csinosság két különböző dolog. Nekem pl a vaskosabb (izmosabb) lányok jönnek be, a te magasságoddal 65-70 kg.
2021. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kevés.


Meg kéne nézni miből tevődik össze a napi étrended. Az nem lehet, hogy koffeininen meg cukron élsz? Amikor én voltam egyetemista, akkor én is napi 3-4 cukros kávén meg napi egy kínai tésztán, pizzán vagy rizsen éltem.


Rohadtul egészségtelen volt, és bár a kalória deficit miatt fogytam, a bőröm ki volt, karikás volt a szemem, állandóan kialvatlan és beteges voltam. A koleszterin szintem és a vércukrom szanaszét állt, és a családi orvosunk szólt, hogy ha nem akarok inzulin rezisztens lenni mint a nagyim, akkor ezt kuŕva gyorsan fejezzem be.


28 évesen kezdtem el hobbiból jógázni, piláteszezni meg testépíteni, súlyokkal, kardióval, és bár a mérleg többet mutat, én a tükörnek jobban hiszek.

Sokkal több az energiám, és skinnyfat helyett slimthick vagyok inkább.


Napi nagyon max 2 kávé, és ha teheted ne édesítsd.

Rendes reggeli, amiben van rost, fehérje, és kiadós.


Aztán még 3-4 kis étkezés.

2021. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim válasza:
7%
nekem pont jó :)
2021. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Valaki itt nagyon jól írta, hogy nőknél általában az ideális testsúly magasság - 110-el számolható. Persze ez hozzávetőleges dolog, +/- pár kiló, alkatfüggő. (:

Valóban picit vékony vagy, igen, de NEM írom hogy "sovány" vagy és abszolút nem rossz hangvételben. Ha természetesen vagy vékony testalkatú, gyors az anyagcseréd, én ezt nagyon át tudom érezni, tudom, hogy nem könnyű, ahogy annak sem, aki nagyon hízékony.


Ha esetleg szeretnél picit erősödni, én ezzel haladok:

3 nagyon fontos dologra kell figyelni, az pedig az edzés, étrend és kitartás! MIndenki(!) képes változtatni a testalkatán, amennyiben szeretne. Először is a kalória beviteleddel kellene tisztában lenned, hogy 1 nap átlagosan mennyit viszel be. Erre már vannak tök jó kis weboldalak, ami tud neked ebben segíteni. Ezt kell pár 100-al megemelned, szépen, fokozatosan, ha hízni/erősödni szeretnél. Nagyon fontos, hogy ezt egészségesen tedd meg, különben emésztési zavaraid lehetnek!

Emellé, hogy szép, formásan erősödj, izmot kell építeni - itt ne egyből gyúrós állatokra gondolj :D - most úgyis otthni edzésben kell gondolkozni, rengeteg videót találsz olyan edzésekről, ami formásodásra, erősödésre van, nem kardió! Én szinte mindig angolul nézek, vannak kedvenceim is már, mert régóta foglalkozom már home workout-tal, ha javasolhatok:

Chloe Ting, Janekate Fitness - na rajtuk láthatod is, hogy jó erős csajszik és nem elsősorban fogyásra gyártanak videókat. Vannak kifejezetten erősítésre való videóik. Ha magabiztos leszel saját testsúllyal (pár hét), jöhet egy kis ellenállás kézi súlyokkal, resistance band-el amit én imádok pl. Decathlonba, sportszerekbe beszerezhetsz. Ne edz minden nap, mert az izmoknak fontos a növekedést, főleg ha fájsz picit másnap, akkor érzed, hogy fejlődsz (:

És az egészben tényleg a kitartás a legnagyobb kulcs! Senki nem fog pár hét alatt változást látni, ehhez hónapok kellenek, de 1 év alatt már igazán látványos lehet.

És igazából élvezd az egészet :D Ennyi, amint megtanulod élvezni nagyon jó buli az egész. Én eddig nem jártam sokszor terembe, egyedül nem is mertem valamiért, de amint lehet elhatároztam megyek már oda is. Én kihagyás után novembertől kezdtem újra, centivel mérek mindig és növekedtem (:

159cm 43kg L

2021. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
15%

8-as vagyok: vicces? :D Örülök ha feldobtam a kedved. Hát mivel írtad hogy tömegelnél nutridrinkkel, van tippem egyébként:


zab + fehérjepor + banán + tej -összeturmixolva.

(Csak vigyázz hogy a magvakhoz, zabhoz más fajta daráló kell, műszaki boltokban ,de tán media marktban is kapni ilyen "mag darálót" kb 10.000 Ft, úgy néz ki, hogy van kisebb-nagyobb adagoló pohara és a tetejére lehet kupakot csavarni, vagy a pengéket és fejjel lfelé állítod bele a gépbe. Ehhez hasonló: [link]

Nekem ez segített, mert én nehezen hízékony vagyok. 169 cm, ha nem figyelek oda magamra akkor olyan 65 kg körül vagyok, ha jól megy a diéta akkor 63-62 szálkás, és a tömegelés nekem nagyon nehéz volt, én bármit ehettem, csak ez segített, meg a Jumbo Hardcore tömegnövelő, de az nem ajánlott nőknek, Sciteces csaj mondta hogy a hormonokat birizgálja, valami mást ajánlott akkori barátnőmnek. De mivel a tömegnövelők nagy része olyan szénhidrát, ami cukor, így inkább a fentebbi receptet tudom ajánlani, nálam 60g zab 30g fehérje arányban volt, 1 db banán és top up tej. Ezt napi 2x megittam és heti 1 kg jött fel rám, 72kgig tömegeltem fel 2 hónap alatt kb. Mondjuk akkor jól ment az edzés is, meg zsírosodtam is, de neked sem ártana. Aztán ott 72-73 közöttt kicsit ingáztam, majd szálkásító időszakban kb 3-4 hónap alatt lementem 64 kgra, izom megmaradt, zsír lement, azóta is az alap formám jó, most 65 vagyok, jó lenne leszáradni 63 alá újra, mert az izom meg alapvetően megmaradt.


Én próbáltam több tömegnövelőt is, Jumbobol is az összes fajtát, nekem abból csak a Hardcore segített, de azzal is max 4-5 kg jött fel, a fentebbi recepttel meg ugye kevesebb idő alatt 10 kg is kb és kevesebb volt benne a "rossz szénhidrát" (cukor).

2021. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim válasza:
100%

Szia, én 175 centi vagyok és 70 kiló :D

BMI normál kategóriába sorol, bár nehezen barátkozom meg a 7-essel kezdődő súlyommal, nem vagyok kövér egyáltalán, de sovány sem.

kb ilyen az alakom:


[link]


L/23


A súly nem minden, a testösszetétel sokmindentől függ, így nehéz megmondani, hogy az ideális e vagy nem. (kép segítene, akár egy hozzávetőleges, mint amit én is csatoltam.)

2021. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
0%
#19 Hol laksz? GYIK lett az új tinder. :D
2021. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!