Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan bírjátok ki, hogy ne...

Hogyan bírjátok ki, hogy ne egyetek egészségtelen kajákat?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni és diétázni, de nagyon nehezen megy, hogy nem ehetek olyan kajákat mint előtte. Előtte sokat nassoltam: chips, csoki. Nagyon elhatároztam magam, de néha nagyon nehéz kibírni. Mit egyek helyette vagy mit csináljak olyankor?
2021. márc. 16. 15:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
Nincs baj se a csipsszel, se a csokival, ha mértékkel eszed. Nekem a vaníliás karika a gyengém, minden nap eszem 2 db-ot ebéd után. Nem akadályozott a fogyásban. Ugyanígy nem fog akadályozni 10 g csipsz vagy 2 kocka csoki se. Sportoltam annyit, hogy ez beleférjen.
2021. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
74%
sehogy
2021. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
78%
Én pl kalóriaszámolással adtam le eddig 4 kg-t. 5 a cél. :) Én pl mindent eszek ami belefér a napi megadott keretbe. Csokit, túró rudit, kekszet.
2021. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Miért vannak leszavazva azok a válaszolók, akik ellenzik a "zabáld magad hülyére hetente egyszer" módszert? Egy ilyen nap elcseszheti az egész hetes munkátokat. Az életmódváltásnak az a lényege hogy olyan életviteled legyen amit szeretsz, neked kényelmes. Nem kell kényszeresen salátát meg magvakat enni. Alakítsd ki úgy az étrended, hogy kereten belül maradj akkor is ha eszel valami "egészségtelent".

Egyáltalán nem egészséges 6 napot koplalni, hogy majd a hetedik napon hányásig zabálhasd magad, mert megérdemled. Aki ezt csinálja, jó úton halad az evészavarokhoz.

2021. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

Egyél,ami jólesik,csak férjen bele a keretedbe.Egy idő után rájössz,hogy pl egy keksz nem éri meg,mert azon a kalóríán már ehetsz egy jó kis csirkét finom körettel,éhes sem leszel. Én is így kezdtem,először mindent ettem,amit szoktam,aztán rájöttem,hogy mégsem kell a csoki,ha este még akarok vacsorát,és nem kell éhesen elaludnom,mert nem fért a keretembe.

Édességnek túrót eszem gyümivel,vagy kakaóval és édesítővel.

2021. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

#14;15 Így van! Aki egy kicsit is utánanéz normális forrásból (talán ez a legnehezebb része), hogy hogyan számolja a kalóriákat, és csak normális ételekből állítja össze (és tartja is), akkor az kellően változatos lesz, jól fog lakni vele, és mivel nem ugrál a vércukorszint, nem lesznek cukor iránti sóvárgások, kamu éhségérzetek.

Ez a csalónap pont ugyanolyan, mint a "leszoktam a cigiről, de azért hetente egy nap elszívok egy dobozzal" :)

Aki meg ilyen magokról és salátákról ír, azon lászik a legjobban, hogy mennyire nincsen semmi köze a témához, csak van egy képe erről az egészről, amit ő alkotott a kis fejében, hogy az egészséges életmód az magok és a saláta... Aki meg tapasztalt, vagy minimum tanult, azért látja, hogy mennyiféle ételt lehet készíteni az összes létező zöldségből, gyümölcsből, ehető gombákból, húsokból (figyelve a típusaik arányára), plusz a sajtok, tojás, tejtermékek kis mennyiségben vagy egyáltalán nem, illetve fűszerek... De a következő kifogás úgyis az lesz, hogy drága. Ebben az esetben kiderül, hogy vagy s*gghülye matekból, vagy el se jut odáig, hogy elkezdje nyomkodni a számológépet :D

2021. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy bírom ki, hogy beiktatok havi 1 csalónapot. Másképp nem tudnám tartani a diétám 2 éve, és egy életen át lemondani, sóvárogni meg pláne nem.

Hát ez van, meghízni milliószor könnyebb mint lefogyni. Ezért van annyi súlyfelesleggel rendelkező ember a világban, és olyan sokan azok is akik próbálkoznak, de nem tudnak tartósan lefogyni. Én megértem őket is, mert ez egy mindennapos küzdelem évekig, egy életen keresztül.

2021. márc. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy szoktam, hogy a napi 3-4 étkezésből az egyik(általában a reggeli) nem olyan full egészséges, hanem valami olyan kaja amit megkívánok. Persze nem minden nap de időnként egy kakaós csiga, banán egy kis csokival,pizza szelet stb. A nap többi étkezését pedig ehhez igazítom hogy beleférjen a kalória,szénhidrát.

Így nincs rá okom hogy megszegjem a diétát,mert csak félreteszem másnap reggelig ha megkívánok valamit és már nem fér bele. Könnyebb így kibírni mintha megvonnám magamtól. És még mindig egészségesebb mintha megszegem az egészet

2021. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az édességek a gyengéim, folyamatosan tudtam volna nasizni, főleg a sütik a gyengéim, a bolti kekszeket annyira nem szeretem, így az nem volt gond (de természetesen azért azokat is eszegettem ha megkívántam :D). Nekem az vált be, hogy reggelire valami édeset eszek, ami szinte már nasiszerű. Pl. zabkásák (fehérjeporral vagy tojásfehérjével), banános-proteinpalacsinta, gyümölcsös crumble zabból, zablepény joghurttal, zsírmentes french toast joghurttal, és minden sok-sok bogyós gyümölccsel. Nagyon jól lakok velük, nagyon finomak, és a kiadósabb reggelik után nem vagyok egész nap éhes, ebédre és vacsira is kevesebbet tudok enni, plusz nem sóvárgok édesség után egész nap. :)

Ha gyrost, pizzát vagy ilyesmit kívánok, ami viszonylag ritkán, de előfordul, akkor mértékkel, bűntudat nélkül eszem belőle.

2021. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%
5össel értek egyet. Be kell épiteni, úgy összeállitani a napi/heti étkezéseket hogy beleférjenek a nasik is alkalom adtán.
2021. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!