Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éhezéssel kb mennyi idő alatt...

Éhezéssel kb mennyi idő alatt megy le 30 kg?

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 17:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Gyorsan. És ugyan olyan gyorsan fofg visszajönni 50, plusz a hormonzavar, hiánybetegségek és társai. Üdv.egy táplálkozási tanácsadó.
2021. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mit értessz éhezés alatt. Ha teljes vízböjtöt, akkor kb. 5-6 hét alatt. Ha erősen redukált, de továbbra is éhezésnek számító (leginkább protein alapú) étrendet követsz , akkor 6-10 hét alatt. Viszont had említsem meg mi történik ilyenkor.


Ilyen esetben az első három nap kibírhatatlan. Igazi szenvedés. A fogyás viszont beindul, napi 2-3 kilóval is kevesebbet mutathat a mérleg, de ez megtévesztő. Ez nem zsír, amit veszteni akarsz, hanem víz. A víz azért távozik, mert a sók, amik a vízvisszatartást kontrollálnák a testedben eltávoznak. Ebből következik, hogy amint leállsz az éheztetéssel, és a sók (Na, Mg, K) visszatérnek a szervezetedbe ez a súlykülönbség azonnal jelentkezni fog.


Az ionhiány mindemellett több kellemetlen mellékhatással is jár. Száraz lesz a szád, egyfolytában inni akarsz majd. Büdös szájszagod lesz tőle, es gusztustalan lepedékes lesz a nyelved. És szédülni fogsz. Egyfolytában. A legkisebb mozgás is elég lesz hozzá, hogy úgy érezd magad, mint amikor hirtelen állsz fel, de ez nem pár másodpercig fog tartani, hanem sokkal tovább. Mivel sok méreganyag a zsírsejtekben raktározódik el, ezek pusztulásával a méreganyagok felszaporodnak a szervezetedben, ezért fájni fog a fejed, fáni fognak az ízületeid. Ne bízz abban, hogy az ásványi anyagokat vissza tudod pótolni, ezek kényes egyensúlyban kell, hogy legyenek. Túl nagy káliumbevitel elégtelen nátrium és magnézium mellett megölhet, ahogy a másik kettő is.


A vitaminhiányt sem szabad figyelmen kívül hagyni. Hacsak előtte nem volt kielégítő az étrended, felléphet A, B és C vitamin hiányod. A C-vitamin hiánya skorbutot idéz elő (keress rá, nem szép dolog), az A vitamin hiányától pedig hámlani fog a bőrőd, az ajkaid, a szemed alatt és gyakorlatilag minden nyálkahártyád.


A legrosszabb részét viszont a végére hagytam. Az így elért fogyásnak csak egy része a zsírvesztés. Jelentős mennyiségű izomszövet is elveszik. Ez két okból problémás. Egyrészt a vázizmok kalóriát égetnek a puszta létükkel, így az éheztetés után az anyagcseréd gyakorlatilag megáll. A nagyobb probléma, hogy szívizomból is jelentős mennyiségt veszítesz. hacsak nem voltál korábban hosszútávfutó atléta, akinek a kondíciója kiakasztja a skálát, ez nagyon durván kockázatos. A szívroham és hirtelen szívhalál kockázatát megtöbbszörözi az éheztetés. Ehhez járul a Káliumhiány, ami megintcsak a szívfrekvencia felnntartását nehezíti.


Az izomvesztés mellett további szövetvesztés várható a belső szerveidben, mint páldául a májad és a veséd. Ha a szívkárosodást el is kerülöd, ezek a szerveid szintén károsodhatnak, ami szintén nem egy pozitív jövőkép.


Végül, de nem utolsó sorban, továbbifigyelmet igényel, hogy egy ilyen kúrát hogyan törsz meg. Ha ugyanis hirtelen nagy mennyiségű tápanyagot viszel be a szervezetedbe, ismét nagy az esélye a halálnak. A szénhidrátot kerülnöd kell, mert az inzulinsokktól megállhat a szíved. A zsírt és a fehérjét nem tudod feldolgozni, mert ekkorra a bélrendszeredben az összes emésztést segítő baktérium elpusztult. Életed legrosszabb hasmenését fogod átélni, ami a folyadékháztartásodat még tovább rontja majd. Ebből az következik, ahogy az első pár napban továbbra sem ehetsz majd semmit, ami egy ilyen kúra után, ha túléled, iszonyatos gyötrelem lesz majd.


Na és egy pár szó végül magamról. Én egyszer végső elkeseredésemben rengeteg utánaolvasás után hasonló kúrába fogtam. Akkor már másfél éve edzettem de a fogyást nem találtam elég intenzívnek. A kúrát (csak vizet fogyasztottam) 24 napig csináltam, utána hagytam abba. Ez alatt kb. 25 kilót fogytam. Ennek két éve, azóta 35-öt híztam vissza. A másfél évi edzéssel felszedett erőnlétbeli növekedés mind eltűnt, kb. kezdhettem az egészet elölről, viszont az ételfüggőségem ugyan úgy megmaradt, sőt, talán rosszabbodott. Ráadásul egészen a közelmúltig szívpanaszokkal is küzdöttem, random időközönként belenyilalt a fájdalom, és rámtört a szívdobogás. Soha nem csinálnám meg még egyszer. Örülök, hogy túléltem.


Úgyhogy csak egy dolgot mondanék erre: NE! SEMMIKÉPPEN SE!!

2021. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell éhezni.Rengeteget kell futni.15-20 km naponta 1 hónapon belül 13 kg mínuszt jelentett.Csak leírva tűnik soknak a táv.Kb 1,5-2 óra naponta.Általában mindenki a mozgást akarja megspórolni.
2021. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#13-as, aki 30 kilót akar fogyni, az nem fog 15-20 km-t lefutni, de először ötöt sem. Ezzel a tanáccsal azt éri csak el, hogy próbálkozni fog, elbukik, és egy életre elmegy a kedve minden mozgástól. Ráadásul ennyi súlytöbblettel a térdízületeit is szétcseszi.


Ha edzés, akkor inkább egy erőnléti edzést javasolnék. Akár súlyokkal, akár valami aerobic vagy corssfit jellegűt. Kiegészítve némi kardióval de csak ésszel. És persze egy normális étrendet.


#12-es voltam

2021. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
14-es.13-as vagyok.Én 85-ről fogytam le 72-re. Csak azért írtam mert nekem ez jött be, nem egyszerű de meglehet csinálni.Én egyébként ugyanúgy ettem mindent ami jól esett,nekem az nem menne,hogy számolgassam a kalóriákat meg ne ehessek amit megkívánok.Amúgy őszintén ennyi mozgástól azt hittem éhesebb leszek,de pont fordítva volt, az étvágyam is csökkent.
2021. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15-ös, #14-es vagyok :D


Értem amit mondasz, de a kérdező szerintem más cipőben jár. Ha te 85-ről fogytál le 72-re, akkor a testzsír százalékod eleve max. olyan 20% körül lehetett (feltételezve, hogy férfi vagy). A kérdező több mint kétszer ennyit akar leadni, vagyis ez nála 30 feletti. És ha esetleg nem férfi, hanem nő, akkor a testösszetétele is egészen magasabb, mint a tiéd volt, ezért írtam, hogy én más utat választanék. Leginkább felkeresnék egy jó személyi edzőt, és vele konzultálnék. Tudom, hogy folyamatosan sokan nem engedhetik meg maguknak, de vannak akik kozultációs jelleggel, vagy akár csak iránymutatással tudnak segíteni. Most így a járvány miatt eleve sok edző tette át a tevékenységi körét online, ami azért jóval olcsóbb.

2021. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#6. És a hajad is kevesebb?

Mert láttam pár helyen, hogy akik ilyenbe fognak bele, kevesebb lesz a hajuk kert kihullik ezért vagyok rád kíváncsi.



További kitártást az edzéshez és remélem, hogy hamarosan elégedet leszel a testeddel! :)

2021. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17 #6-os vagyok: igen, rettenetes hullik a hajam, csomókba hullik folyamatosan, teljesen el van törve a vége, amikor megmosom és vizes akkor nem tudom fésülni mert többször is próbáltam már én konkrétan a felénél elszakadt a hajam és ki jött rengeteg hajam:(

Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy! Én is remélem hogy már jobban leszek..

2021. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
3-4 hónap, de az nem egészséges.
2021. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Cukros dolgokat, kenyérféléket, tésztát és ehhez hasonlót ne egyél. Több sport, ésszel egyél többet, de kevesebbet.

Én így fogytam le! Elég sziguruan csináltam nagyon betartottam a ezeket, de soha nem éheztem max este lefekvés előtt egy picit!

Cukor nulla, Kenyér és pékáruféleségek szinte nulla bevitel.

2021. márc. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!