Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklizéssel lehet fogyni?...

Biciklizéssel lehet fogyni? Testmozgásnak számít valamennyire?

Figyelt kérdés
Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy lehet-e vele rendesen kalóriát égetni, hisz a fogyás inkább a kalória deficiten áll vagy bukik. Most hogy jön a jó idő, úgy kedvem támadt venni egy biciklit. Vagy 20 éve nem ültem biciklin, de gondolom nem lehet elfelejteni? :) Csak azon gondolkodom, hogy a biciklin igazából egy helyben ül az ember és csak a lábait használja. Szerintetek ez rendes testmozgásnak számít?
2021. márc. 21. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Lehet.

Biciklizésnél nem csak ülsz, hanem tartod a karoddal magad, és ez igénybe veszi a törzs izmokat, és hajtod magad a lábaddal, ami főleg quadriceps és nem kevés vádli munka.


Az egyensúlyozáshoz is a törzsizmaidat használod, hogy ne dőlj el a bringával.

2021. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, persze, de nem mindegy az intenzitás. Ha úgy mész, hogy a végén majd' kiköpöd a tüdőd, akkor valószínűleg égetted rendesen a kalóriát. Ha csak egy-két kilométert teszel meg sétatempóban, annak nyilván kisebb a hatása.
2021. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon is annak számít. Az egyik legjobb kardió edzés.
2021. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes mikor én tettem fel ezt a kérdést mindenki lehurrogott, hogy kalapszart nem ér. :)


Úgy látom a trollok betaláltak rendesen akkor

2021. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem a fő kérdésed, de a biciglizést csak kicsit lehet elfelejteni. Én tavaly nyáron ültem kerékpárra 15 év után, hát az első száz méter nagyon bizonytalan volt, nem estem el, de nagyon kellett koncentrálni. Utána meg nagyon hamar elfáradtam még sétatampótól is, rendesen égett a combom már pár km után is. Egy hónapon belül belejöttem.
2021. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Van fix pulzus számnál számít a Max pulzusodhoz mért százalékos arány. Van olyan cardio, ami anaerob és az nem fog segíteni fogyni, de állóképességet és érrendszeri egészséget ad.


De van váltakozó pulzussal dolgozó edzés is. Kerékpáron nagyon jó interval edzéseket lehet csinálni, amivel gyorsabban, rövidebb idő alatt lehet fogyni, miközben kíméli a térded és az ízületidet.


Én spinningen egy grammot nem fogytam, de a kezdeti 180as pulzusom az edzésen elment 130 alá a legnagyobb terhelés esetén is. Nyugalmi állapotban 50 körüli a pulzusom most.


A munkábajárás során nem izzadtam meg, kényelmes 20-35 km/h közötti tempóban mentem és egy év alatt 10%ot adtam le.

2021. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 1500 kalória mellet jártam kb 2 naponta biciklizni a férjemmel. Kb 10 kilóméter 30-35 perc, nem szédelegtünk azért tekertünk rendesen, féltávnál pár perc pihi. Rendesen mentek le a kilók, viszont azt vártam hogy a lábam feszesebb lesz vagy valami, de semmi. A férjem nem diétázott nem akart fogyni és nem is fogyott ő csak jobban érezte magát miatta.
2021. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Én évek óta biciklizek rendszeresen. És igen, lehet fogyni.
2021. márc. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!