Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene kiszámolni...

Valaki segítene kiszámolni hogy ebben a piskotaban hány kalória van?

Figyelt kérdés

Szóval, 10 tojásból, 10 ek cukor, 9 ek liszt, 2 Cs vaníliás cukor, És 100 g barack

Én ebből 35 grammot ettem meg, és szeretném tudni hogy kb 100 grammban hány kalória lehet.

Előre is köszönöm annak aki segít!



2021. márc. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
300 kcal körül
2021. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az összetevök kalóriaértékét ki tudod számolni és összeadni. (A kaloriabazis.hu használata egyszerü és megbízható)

Amit tudni kellene, a kész piskóta összesen hány gramm lett, mert nem ugyanannyi, mint sütés elött.

Elvileg ebböl ki lehet utána számolni a kész süti 100 g-ra jutó kalóriaértékét.


Ha nem mérted le készen, akkor amivel még tudsz saccolni, hogy az egész süti hányadrésze az, amit megettél (hány darabra vágták)

2021. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
300-500 XDdawdsa
2021. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Tojás mondjuk 750 kalória, a 10 evőkanálnyi az most nagyon relatív, rendesen púpozottan 10 evőkanálnyi, vagy mégis hogy? Mondjuk legyen ilyen 800 kalória. A lisztnél meg attól függ, mennyi liszt? Meg mégis mit jelent az evőkanálnyi? De ha pl. az a liszt, amit én használok, az kb. 340 kcal/100 gramm, szóval avval számolva mondjuk 900-1000 kalória lehet. Vaníliás cukor 60-80, attól függ mekkora kiszerelés. A barack kb. 50 lehet.


Szóval ez így összesen max. kb. 2680 kalória. És ez így összesen lehet kb. halál tudja, kb. 1120 gramm. Szóval 35 gramm kb. 85 kalória lehet ha jól számolom, 100 grammban pedig 230-250 lehet.


De ez nagyon attól függ. Mert pl. a cukor nagyon rávisz. Pl. én írtam 800 kalóriát, de lehet csak 500. Épp ez az, hogy ez az "evőkanálnyi" nem egy pontos mennyiség, szóval kitudja, hogy az mennyi. A legpontosabb eredményt akkor kapod, ha mindent konyhamérleggel lemérsz (persze ha nem te csinálod, akkor ez nem játszik). Amúgy én próbáltam a végletekkel számolni, szóval szerintem a cukornál valószínűleg valamennyivel kevesebb lett belerakva, de kitudja.

2021. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, kiszámoltam (mert már nagyon összevisza saccolgatás megy, ami egyáltalán nem reális!):

10 db tojás 744 kcal

10 ek cukor 640 kcal

9 ek liszt 336 kcal

2 cs van.c 63 kcal

100 g barack 48 kcal


Ez összesen 1830 kcal és 895 g az alapanyagok súlya.


Viszont sütéskor elég sokat csökken a súlya, ezért ebböl 35 gram nem ugyanaz, mint a készböl ennyi súlyú.

Amivel jobban lehet közelíteni, ha tudod, hány darabra vágták az egészet (vagy ha van lehetöséged, lemérni az egész vagy esetleg a fele kész piskóta súlyát) és ebböl ki tudod számolni a kalóriaértéket.

2021. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!