Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon bűntudat...

Mit tegyek, ha nagyon bűntudatom van akármit eszek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-1,5 évben nem sportoltam és akármi problémám volt nem foglalkoztam a megoldással, csak mindig ettem inkább. Ennek meg lett az eredménye, kb 7-8 kiló feleslegem van és ettől akarok megszabadulni. Elkezdtem számolni a kalóriákat, eljárok kb 2-3 naponta futni és minden nap edzek itthon 30-45 percet.

De ezek mellett is mindig bűntudatom van ha eszek. Úgy érzem gyenge vagyok, mert nem bírok ellenállni a kedvenc ételeimnek. Nagyon nem akarok megint visszaesni abba a stresszevős korszakomba. Még akkor is megbánom hogy ettem valamit, ha az még belefér a napi kalóriaadagba, de ha véletlen túllépem egy kicsit, na akkor egyenesen utálom magam. Mit tegyek?


2021. márc. 29. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust, mielőtt eldurvul a helyzet!
2021. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy te egy értékes ember vagy, és ne hagyd, hogy tönkre tedd saját magad. Keress egy pszichológust, ha nem válik be vagy esetleg nem szimpatikus akkor keress másikat, akiben meg tudsz bízni és mondd el a problémádat. Hidd el, hogy jobb lesz és sokat fog tudni neked segíteni. Ki tartást kívánok neked, és ne hagyd hogy el dúrvuljon a helyzet.
2021. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgasd hogy melyik étel miért jó.Ha pl.eszel egy almát,olvass róla,hogy miért egészséges,mi jót tettél általa.Ne azt nézd,hogy mi benne a rossz.
2021. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amiknek nagyon nem tudsz ellenállni egyébként? Helyettesítsd őket valamivel. Mennyit eszel egy nap és mit?
2021. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából tudom melyik ételben mi van, és azt is kb hány kalória. Utánanéztem ezeknek. Régen a csoki, chips volt az amiből nagyon sokat ettem. Mostanában is szoktam ezekből enni, de nem olyan sokat és akkor általában utána már semmit nem eszek aznap. Csak vizet iszok már vagy 1 hónapja. És mindig mikor eszek, akkor haragszok magamra. Gyakorlatilag ha nem érzem magam éhesnek akkor, már lelkiismeretfurdalásom van.
2021. márc. 29. 18:19
 6/10 A kérdező kommentje:
Szoktam reggel egy kávét inni, gyümölcsöket, almát, banánt, kiwit enni. Ebédre csirkemellet salátával. Néha egy kis chipset. Ennyi. Kenyeret, kiflit, zsemlét egyáltalán nem.
2021. márc. 29. 18:21
 7/10 anonim válasza:
74%
Szerintem főzz egy jó pörköltet nokedlivel. A szervezetnek kellenek az ilyen dolgok.
2021. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj pszichológushoz. Az evéskor/ után jelentkező bűntudat érzése azt jelzi, hogy egészségtelen a kapcsolatod az ételekkel. A fejedben van a probléma.

Enni nem bűn, akkor tudunk életben maradni mi emberek, ha eszünk, szükségünk van makrotápanyagokra és mikrotápanyagokra- vitaminokra.

2021. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megálltam, hogy ne azokat egyem amiket addig. Nagyon elszánt voltam.


Nekem is volt az a korszak a diétakor amikor elkezdtem, hogy nagyon elkezdtem félni az evéstől. Én csipszet sem mertem enni, kb 2 szirmot ha megmertem... Kólát pl. 1 dl, abban van ugye 10 g cukor, na akkor azt számolgattam hogy a cukrot nehogy túlzásba vigyem.

Meg úgy összességében féltem, hogy sokat eszem. Lefogytam 20 kg-ot. 47-re. Az meg már nem volt szép. Túl fogytam magam a nagy nem evéssel. Egész alakos fotókon mikor megláttam magam te jó isten! Nagyon csúnya voltam. Utálom ha átlátni a 2 comb között, erre nekem is olyan lett. Akkor meg má megint hízni akartam. Na de a max 55 kg-os tervemet ugye nem léphetem túl gondoltam. Úgyhogy 2019 tavaszára fogytam le 47 kg-ra. Most mérekeztem 1 órája (egy jó nagy hamburgert betúrtam előtte) 54 kg. Kb mert hülye a mérleg. Mindenhol mást mér... -.- Szóval 2 éve ennek és annyira bele voltam bolondulva a kalóriákba, hogy sokáig utána sem mertem enni rendesen. Most eszek (igaz néha kevesebbet mint kellene mert nincs étvágyam), de úgy meg annyit próbálok ami jó. Igyekszem változatosabban enni meg mindent. Tisztára belezakkantam egy időben, annyira féltem hogy megint 67 kg leszek. De annyira racionális mindig voltam, hogy belássam hülye vagyok, hogy ennyire nem merek enni és ez így szar. Olyankor feltettem a kérdést is magamnak, hogy ki a fenének akarok megfelelni amúgy? Magamnak? Azoknak akik utálnak? Akik szeretnek szerettek úgyis. Minek? Szebben állnak a ruhák. Ez pozitív. De amúgy nem tálaltam meg a választ mai napig sem. Mindig is önbizalom hiányos voltam és ezen igazából a tökéletes test sem segítene. Agyilag kell valamit tenni.


Az megmaradt, az evésnél maradva hogy összességében kb 2000 kalóriát ne lépjem túl vagy ritkábban, nem napi szinten ahogy korábban. De már fogyni nem akarok, csak hasat formálni. Ez viszont azóta is a mániám lett, mert ez mindig is zavart. De annyira nem, hogy ne merjek finomságokat enni. Úgyhogy a tök lapos hasról letettem nagy nehezen. Nekem sosem lesz olyan deszka és ez van. Csak most mértékletesebben eszem a sok finomságot és lehetőleg nem este. Bár néha leszarom hány óra, fogom magam és megeszem éjszaka 11kor is.


Különben meg amikor féltem enni, vagy semmi cukrot nem ettem vagy annyira keveset (1 sor a táblacsokiból), hogy egy idő után jelezte a szervezetem, hogy cukor kell most azonnal. Munka közben tört ez rám, azonnal azt akartam enni. Hirtelen olyan ideg jött rám a nagy semmiből hogy nekem muszáj cukrot ennem. Pont volt egy kis csoki nálam egy icipici de életet mentett.


Szóval nem érdemes totális hiányt csinálni ezekből a dolgokból. Időszakosan befaltam egyszerre jó sok cukrot, mert kellett a testnek. Volt ugye csalónap - szombatot választottam, akkora tartogattam általában.


Én azt mondom így hogy átestem ezen, hogy ne félj enni! Legyél mértékletes de változatosan! Nyilván célszerű kevesebb szénhidrátot enni, de ne félj tőle! Ne legyél olyan mint én is voltam, hogy azt hittem ha megeszek egy szem fornettit, másnap 1 kiloval leszek nehezebb. Aztán meg gebe lettem.

Legyen csalónap amikor többet is megengedhetsz magadnak! 1200 kalóriától ehetsz többet. 1500 simán, azzal is fogysz. Mozogsz mellé teljesen jó. Az a pár kg lemegy. Utána is csak oda kell figyelni egy kicsit, de nem görcsösen.


De egyébként még nekem is van mindig fejlődni való, agyilag. Mert néha bevillan ez a korábbi énem. Olyankor megbeszélem magammal, hogy nem akarok megint deszka lenni, ...úgyhogy megyek enni. Mert a gyenge immunrendszer sem jó.

2021. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindig éhes vagyok, de nem merek enni. Mindenkinek olyan jó alakja van körülöttem, úgy nézek ki mellettünk mint egy malac. Nem érzem magam jól sehogy. Kb 1200-1300 kalóriát eszek egy nap és ebből kb 300-at égetek el.

Előfordul, hogy piszkálnak is emiatt és semmi önbizalmam sincs. Kérdezgetik mennyit fogytam, aztán mondják hogy csak ennyit bírtál fogyni? Aztán azzal piszkálnak hogy nem eszek és ez nem egészséges.

2021. márc. 31. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!