Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor most a kalória hízlal?

Akkor most a kalória hízlal?

Figyelt kérdés

szoasztok, az lenne a kérdésem hogy azt olvasom néhány helyen vagy youtuben látom hogy a kalória többlet hízlal és a kalória deficit fogyaszt.

akkor mi értelme makrókat számolni? elég akkor bevinni a maximum 1500kcalt és akkor fogyni fog az ember, beviszi sütivel, csokival, stb dolgokkal.

A kalória többlet hízlal? de ha egész nap csak 1500kcal nyi csokit ettem meg amibe van kb összesen 150gramm cukor, akkor most mi lesz?

nemtudom ezeket összerakni.

Válaszokat szeretnék erre kérni és nem olyanokat akik beszólogatnak vagy lehordanak mindennek hogy ilyen kajákkal akarok fogyni.

Csak a kérdésemre vagyok kíváncsi.

És mindenképp ha lehet ne csak annyit válaszolj hogy "nem".

köszi ;)



2021. márc. 29. 22:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem a saját véleményemet mondom, hanem tényeket, amelyeket nem én, hanem rengeteg táplálkozás kutató fogalmazott meg. Az általam linkelt kérdés alatt meg van cáfolva minden, amit te meg ez a dilettáns kamu dietetikus mondtok. Érdekes módon oda nem válaszoltál az észérvekre, hanem terjeszted tovább a hülyeséget. Kezdem megérteni, hogy neked nem lehet érvelni, mert egy random nő szava többet jelent, minden kutatás vagy tanulmány nélkül, mint rengetek ezzel foglalkozó emberé, akik alá is tudják támasztani a mondandójukat. De kérlek, mást ne mérgezz a hülyeséggel. Értem én, hogy segíteni akarsz, de mivel látszólag még a saját tested folyamataival sem vagy tisztában, még árthatsz is másoknak.
2021. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

"Összetömegre igen, de a makrók aránya (és a sport) határozza meg, hogy izom vagy kövér leszel. Sok fehérje, kevés CH ->izmos, sés zsír együtt-> dagadt mint a disznó"

Alapvetően jó, kivéve, hogy a kevés ch és az izom semmilyen összefüggésben nem állnak. Miért kellene kevés ch, ha izmosodni akarsz? Meg persze a sok fehérje is relatív. Nem a gyúrós oldalaknak kell hinni, akiknek az az érdekük, hogy minél több fehérjeport eladjanak. :)

2021. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért is fontos a kalóriák megoszlása (makrók szerint), mert nem mindegy, hogy mennyire érzed magad jóllakottnak.

Ha folyton éhes agy, nem fogod tudni tartani egy idő után az étrendet.

És itt NEM arról van szó, hogy démonizálom a szénhidrátot, ahogy fentebb írta valaki.

Ma reggeliztünk a férjemmel. Ő evett zabkását, 50 gr zabból, kakaóval és sztíviával, meg egy kis fagyasztott erdei gyümölccsel.

Én 2 tojást 2 paradicsommal.

Ez kb. ugyanannyi kalória, de én az ő reggelijével kb. egy óra múlva olyan éhes lennék, hogy a falat kaparom. Nem bírnám ki ebédig. Ő meg úgy érzi, nem tud rendesen felébredni reggel, ha nem eszik kicsit szénhidrátosabb kaját.

Szóval egyéntől is függ, hogy neked egy adott kalóriakeretet miből a legjobb fedezni. Nyilván semmiképpen ne szemetekből, mint csoki meg csipsz meg társai, mert annak nem lesz jó vége. De egy bizonyos határon belül szerintem azt edd, amivel a legjobban érzed magad, és mellette a céljaid felé is haladsz.

2021. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

13. Igen,egyéni dolog. Engem pl sokkal jobban laktat az hogy húst eszem zsírban sült zöldségkörettel ebédre, vagy a sajtos rántotta reggelire, a férjemet meg az, ha rizst eszik hússal, vagy tésztát.

Az se mindegy ki milyen kajákat szeret. Pedig nagyon lényeges, hisz ha egy étrendben olyan dolgok vannak amiket nem szeret az ember, akkor úgyse fogja tudni sokáig fenntartani az adott rendszert.

Én az ilyen rizst, meg a többi gabonát utálom, nem eszem meg , tésztát nagyon ritkán eszem, az se fehérlisztes. Gyümölcsöt nem ehetek mert érzékeny vagyok a fruktózra, míg a párom imádja a banánt, almát, narancsot. Cukros dolgokat is amennyire lehet kerülöm mert nagyon hamar függő leszek tőle. Így Ha akarnék se tudnék több szénhidrátot bevinni egészségesebb módon. A párom meg tésztán, rizsen él, a zöldségek többségét utálja. Nagyon mások vagyunk, és mindenkinek más a jó. Ennyi.

És igenis számít, hogy azok a kalóriák miből vannak, miből származnak! Akármennyire is nem tetszik ez egyeseknek.

2021. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Sokan a kalóriaszámlálást úgy hiszik, hogy akkor mindegy hogy mit eszel.. A legújabb kutatásol szerint a CH-t érdemes eléggé visszafognu
2021. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15. Így van.
2021. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

#13

A zabkása engem sem laktat (talán mert nem is szeretem), de pl a tk kenyér ugyanannyi kalóriára vetítve már sokkal jobban. Pedig mindkettő ch heavy. Ez is többtényezős, nem olyan egyszerű, hogy kit melyik makró laktatja.


#14

Elhiszem, hogy sokkal jobban laktat, ettől még a sok zsír nem lesz kevésbé egészségtelen. Próbáltad már több féle képpen, több különböző ételben elkészíteni a rizst? Fruktóz ézékenység? Ezt kifejtenéd? Ha IR-es vagy, akkor nem vagy érzékeny a fruktózra. Senki nem mondta, hogy nem számítanak, hogy miből vannak a kalóriák. Csak nem úgy számítanak, ahogy te gondolod. De ezt már megbeszéltük másik kérdés alatt. :) (Ha te vagy az a szénhidrát náci, aki a videót is küldte).


#15-#16

Ez valóban butaság, ha számolod a kalóriákat, ha nem, akkor is egészségesen kell enni. A ketó meg paleo féle étrendek meg nem azok. Aki azt mondja, hogy a kalória többlettől hízunk, az nem feltétlenül állítja, hogy számolni is kell a kalóriákat. :) Ugyan mutassatok már nekem egy ilyen "legújabb kutatást". Én mutatok olyat, ami az ellenkezőjét állítja.

[link]

2021. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

akkor leginkább a kalóriára figyeljek, de azon belül arra is hogy mikkel viszem be azokat a kalóriákat.

én nagyjából egész nap basmati rizsen meg csirkemellen élek. meg néha belecsúszik egy db 100kcal os édesìtőszeres csokit. de ez se minden napos.

2021. márc. 30. 14:56
 19/22 A kérdező kommentje:
a kérdést leginkább azért írtam mert elgondolkoztam azon hogy ha úgyis a kcal a sorsdöntő akkor minek a makró. :)
2021. márc. 30. 14:57
 20/22 anonim ***** válasza:
Nagyon leegyszerűsítve, a kalória keretet a fogyás/hízás miatt kell tartani, a makrók viszont az egészség miatt fontosak. Meg persze vannak mikro és fitonutriensek is, de azzal valamiért már nem menő foglalkozni. :)
2021. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!