Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a diétával izmot is...

Ezzel a diétával izmot is fogok leadni?

Figyelt kérdés
1200 kcal-t, kb. 130g fehérjét és 120g szénhidrátot eszek és minimális zsiradékot a diéta alatt. Napi 6-szor eszek, minőségi fehérjét és szénhidrátot. 158 cm vagyok és 55 kg, évek óta végzek rendszeresen súlyzós edzést, van rajtam izom is. Heti 5-ször súlyzózók, próbálok minél nagyobb súlyokkal, és 4-szer fél órát kardiózok. Egy hete kezdtem el diétázni, a célom, hogy szálkás legyek. Még 5 kg-ot szeretnék leadni, és leginkább zsírból. Eddig mindig kudarcba fulladt a diétám, de most megtaláltam a számomra tartható étrendet. Ilyen étrend mellett, ennyi edzéssel izomból is fogok fogyni?

2021. márc. 30. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogyás mindig jár némi izom veszteséggel. A 130g fehérjét picit túlzásnak érzem, de te tudod. A szálkásítást fokozatosan szokták csinálni, hétről hétre csökkentve a ch-t, és ezzel növelve a deficitet. A legalacsonyabb kalóriával nem érdemes kezdeni, mert ki fogsz bukni. 55 kg-mal nem tudom, mennyire aktuális neked a szálkásítás, de ez igazából ezt neked kell tudnod. Hasonló arányokkal nekem is volt honnan fogynom, és volt izmom is, szóval lehet nálad is ez a helyzet.

A többi rendben van, próbáld tartani addig a súlyok nagyságát, amíg csak tudod. Illetve fél óra kardió helyett a heti 1-2 hosszabb aerob, ami akár egy tempós kirándulás is lehet, hasznosabb tud lenni.

2021. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, mindent megteszel az izmaid megőrzéséért, sok fehérjét eszel, és edzel. A kalória megfelelőnek tűnik, bár ennyi edzés mellett talán lehetne 1400 is. Hogy a szervezeted hogy reagál majd, nem tudom megmondani.
2021. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Napi 1200 kalóriával szinte CSAK IZMOT FOGSZ LEADNI, NEM PEDIG ZSÍRT
2021. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fehérjét felezd meg, a kalórián emelj. Az izomveszteség nagyrészt az edzésen múlik, nem a sok fehérjén.
2021. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!