Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van, aki lefogyott/meghízott...

Van, aki lefogyott/meghízott a normális súlyára, külsőre egészséges, viszont belül úgy érzi, mégsem állt helyre teljesen a kapcsolat az étellel és a táplálkozással?

Figyelt kérdés
Lefogytam, jól nézek ki. Tudom tartani a súlyomat. Meg tudom már állni, hogy ne egyem meg, vagy meg tudok állni, ha eszek belőle. Életmódot váltottam. Papíron minden oké. De nem érzem azt továbbra sem, hogy egészséges a kapcsolódásom az étellel, mert hiába nem engedek a kísértésnek, a kísértés mindig ott van, kitölti az elmémet, és folyamatos kontroll alatt kell tartanom magam, be vagyok feszülve. Mintha ettől soha nem lehetne megszabadulni. Más függőségben szenvedők is ezt érezhetik? Vagy pl. a dohányosoknak könnyebb, mert ott utána zéró tolerancia van, nekünk viszont meg kell tanulni együttélni az evéssel?
2021. ápr. 4. 10:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Sokszor elgondolkozom, hogy egyáltalán történt-e valami. Elkönyvelhetem-e javulásnak az állapotom. Mert lehet, hogy én győzedelmeskedek már a vágy felett, de az mit sem változtat a tényen, hogy folyamatosan ott vagyunk a ringben és meg kell küzdenünk. Nem az a végső célom, hogy én győzzek a vágy felett, hanem, hogy ne legyen "csatatér".
2021. ápr. 4. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokan vannak így.Mindenki küzd a maga démonjaival.Ki így-ki úgy.Csak nehogy azt hidd,hogy azok,akik pózolnak instàn a fürdőruhában salátás tànyérral a kezükben művigyorral,egészséges a kapcsolatuk az étellel.Pl. Rubint Réka sem hiszem, hogy egészséges.Meg kapásból tudnèk mondani egy csomó ilyen embert. A csatatér marad,de idővel vàltozhat a megküzdési stratégiád
2021. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Továbbra is elefántnak éreztem magamat, mert a többi lány még vékonyabb, még ilyen-olyanabb volt.

Akkor döbbentem rá, hogy milyen kis csinos lehettem amikor duplájára híztam vissza sok év után, hogy mekkora marha vagyok miért nem tudtam örülni az akkor szép eredményeimnek. De azt hiszem az ember már csak ilyen örök elégedetlen.

2021. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. folyt.

Amúgy igen, olyasmi az étkezési zavar mint pl. az alkoholizmus, egy életen át kontrollálni kell.

2021. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lukács Liza lesz a te embered, Kérdező.
2021. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!