Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket eszel a csalónapodon?

Miket eszel a csalónapodon?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nincs csalónap. Úgy számolok, hogy minden beleférjen a keretbe, amit épp megkívánok. -6kg eddig 2 hónap alatt.
2021. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 akkor nem hozzád szólt a kérdés :)
2021. ápr. 9. 11:17
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Havi 1 ilyet tartok. Nekem ez vált be.

Minden olyasmit eszem ilyenkor, amit egyébként szeretek, csak gyakrabban nem engedhetem meg magamnak. Ezeket a dolgokat nem eszem már több mint 2 éve a mindennapokban:)

- gyorskaja ( legtöbbször kínait, néha meki)

- fehérlisztes sós pékáru : májjal-bolonyaival töltve, vagy sajtkrémes rúd- töpörtyűs pogácsa, sajtos roló, ezek a kedvenceim

- régi kedvenc cukros édességekből választok 2 félét. Ez a karamellás fánktól kezdve a pisztáciás fagyiig bármi lehet.

- csipsz: jellemzően sajtos jalapeno, illetve újhagymás, néha az újhagymás helyett szalonnás


Tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges ilyesmiket enni, és a szervezetemnek semmi szüksége nem lenne rájuk, de enélkül egyszerűen nem menne a hosszútávú kitartás. Így viszont, hogy ezt megengedem magamnak, 25 hónapja gond nélkül kitartok, a fogyásomat pedig nem befolyásolja, plusz ennyitől a régi ételfüggőségem sem jön elő.

Ez egy stratégia részemről, ami segít leküzdeni az ilyen ételek iránti sóvárgást. Kis engedmény havonta 1 napra.:)

2021. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Jelenleg szigorúbban diétázom, ami 2 hónap múlva ér véget. Az azutáni első napon tervezek egy nagyobb "csaló" étkezést. Olvasztott milka csokoládéval fogom a palacsintát megtölteni. Másra nem igazán vágyom. Diétakor is azt fogyasztom amiket szeretek. :)
2021. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem hívom csalónapnak, mert egyrészt nem egy egész napot tartok, másrészt pedig a "csalás" mint koncepció problémás ha a kaja kontextusában nézem.


Küzdöttem sokat étkezési zavarral, féltem egész étel csoportoktól.

Nem, nem anorexia, hanem orthorexia, azaz amikor az ember az egészséges életmódba csavarodik bele, és egyre több mindent tart rossznak, míg a végére alig eszik valamit.

[link]

Erre jött rá a BED (binge eating disorder), vagyis az extrém falási rohamok.

[link]

Voltak napok, amikor beraktam az arcom mögé több liter fagyit, csokit táblaszámra, csipszet...kb 6-8000 kalóriás dologról van szó. Bűntudat, koplalás, újra az egészet stb. Feljött rám 15 kiló.

Az se segített, hogy antidepresszánst és szorongásra való tablettát is szedek.


Az orvos szólt, hogy berepedhet a gyomrom, így tuti cukros leszek, és hogy komoly vitamin hiányom van.


Ezek miatt ügyelek, hogy ne legyenek kilengéseim.


Vegyük pl a múlt hétfőt. Tojással-sonkával töltött kalács volt, retekkel, mustárral, jégsalátával, madársalátával, csírákkal. Ettem mindenből.

A kalács 170 kalória, az a temérdek retek kb 8, a saláta meg a csíra annyi se, a sonka 100, a két főtt tojás 150 körül. Nem sóvárogtam semmi után, megkóstoltam mindent, nem vagyok eltiltva semmitől. A sonkát mondjuk úgy választottam, hogy ne ázzon a zsírban, de legyen füstölt. A kalória számoló alkalmazás még meg is dícsért, hogy lám-lám, sok a rost a reggelimben.

Aztán családi hagyomány szerint elmentünk kirándulni, megittam jó 2 liter vizet, ettem egy közepes almát.

Hazaérve csináltam magamnak egy tál görög joghurtot, tettem rá chia magot, zabpelyhet, fagyasztott eredi gyümölcsöt. Mellé ittam egy csalán teát.


Aztán nézzük a keddi napot. Reggelire zabkása volt, almával és fahéjjal. Nagytakarítás és lakás átrendezés, jó 4 órán át cígöltük a bútorokat, átrendeztünk mindent.

Jutalomként rendeltünk hamburgert és sültkrumplit mindenkinek. Kis hamburgert ettem, de húsevés terén finnyás vagyok, nem szeretem ha túl apróra van darálva, mint pl a hambiban. Így a buciban volt párolt gomba, paradicsom, saláta, dinsztelt hagyma. A sülkrumpliból is ettem, kb 8-10 szálat.

Délután melóztam, megittam egy jegeskávét, aminek nagy része jég és eszpresszó, kb 80 ml sovány tejjel. Utánna kb fél órával 2 szál zellert meg egy kis kefírt.

Esti súlyzós edzés, meg egy fél órás mini jóga.

Vacsira 1 mozzarella, paradicsom és rukkola volt.


Arra ügyelek, hogy a kalóriadeficit meglegyen, és a makrótápanyagok is rendben legyenek, és igyekszem rendezni a kajához fűződő viszonyomat.


Eddig 5 kiló jött le, másfél hónap alatt, és formásodom is.

2021. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Én sem szeretem, ha csalásnak meg bűnözésnek hívják az evést... szerintem nem jó gondolkodásmód.

Én eddig majdnem 60 kilót fogytam, nem "csalok", nem "bűnözök" a kajával, de 1. ha valóban valami különleges alkalom van, születésnap, vendégség, akkor megeszek 1 szelet süteményt, 2. hosszabb gyalogos (>30km) vagy kerékpáros (>50km) túrákon megeszek bármit, amit megkívánok. Ha csoki, ha banán, ha szalámis szendvics, bármi. De CSAK a túra alatt. Úgysem tudok olyan sokat enni ilyenkor, illetve ennyi mozgással úgyis felhasználom.

nekem ez jól bevált, mivel heti kétszer vannak ilyen hosszabb távjaim, nem érzem hiányát semminek.

2021. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Mivel a csalonap a gyengek fegyvere igy eszembe a sincs.

Nincs tiltott kaja, nincs hizlalo etel.

Minden belefer, amig deficitben vagyok. Ennyi.

2021. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
7. Idióta
2021. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 egyetértek!
2021. ápr. 9. 20:08
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is úgy csinálom, mint a többiek, hogy kalóriakereten belül simán megeszek akár minden nap 1-2 darab kekszet, kis csokit, stb.


Viszont ennek ellenére tartok havi 1 csalónapot, amikor tényleg mindent lehet minden mennyiségben, mert 1 nap nem oszt nem szoroz, és a hirtelen kalóriatöbblet még segít is újra beindítani a fogyást nálam. Na meg van olyan, ami még kis mértékben sem fér bele a kalóriakeretembe normál módon, azt is ilyenkor szoktam enni.


Általában a menstruációm környékére időzítem ezt a napot, mert ilyenkor egyébként is reggeltől-estig egészségtelen, olajban/cukorban tocsogó kajákat kívánok csak.

Ez nálam ebben a hónapban pont tegnap volt. :D Így nézett ki:

- Reggelizni nem reggeliztem, de megittam egy jó nagy adag tejeskávét. Életmódváltás előtt mindig ezt csináltam, nekem valahogy a reggeli nem jön természetesen, sose vagyok éhes reggel. Persze most már leerőltetem, mert tudom, hogy kell, de ilyenkor igazából csak kávét szoktam kívánni.

- Viszonylag korán ebédeltem, rántotthúst steakburgonyával és salátával, isteni volt. Ezt simán megeszem anúgy nem csaló napon is, csak hát az adagok drasztikusan mások. :D

- Ezt leöblítettem ismét egy szép nagy adag tejeskávéval.

- Uzsira megettem két darab tescos nutellás fánkot, az a kedvencem, de darabonként vagy 500 kcal, szóval sajnos még mértékkel se fér bele amúgy a diétámba, mert kapásból kiteszi a napi kalóriakeretem 1/3-át csak 1 darab, 1 darab fánk pedig nem fánk, mint tudjuk. :))

- Na itt eléggé tele voltam, úgyhogy a következő kajálásra rápihentem egy kicsit, csak olyan este 7-8 körül ettem újra, nem mást, mint egy zacskó chipset, azt a mogyorós puffasztott fajtát, az a kedvencem. Illetve ittam hozzá egy doboz kólát, ez mindkettő olyan dolog, ami amúgy nem szokott beleférni, de ilyenkor megengedem magamnak.


Nagyon sok szemét, nagyon sok cukor, de néha-néha kell ilyen is. Az eredménye az, hogy mára tele vagyok energiával és alig várom, hogy edzhessek. :D

Saccperkábé a duplája a kalóriának, amit alapjáraton eszem, olyan 3000-3500 kalóriának tippelném, bár ezeken a napokon direkt nem számolom.


Ma meg visszatérek a rendes kerékvágásba, és nekem ez így jó. Maximálisan bevált nálam ez a koncepció, mert így tényleg nincs az, hogy valamit teljesen ki kellene iktatnom. A csalónap mindig másmilyen amúgy, attól függően, hogy mit kívánok, legutóbbin pl. a gumicukor volt a sláger.


Az eredményem eddig - 15 kiló 8 hónap alatt, még nagyjából 5 van hátra. :)



26/N

2021. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!