Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így szerintetek hogyan tudnék...

Így szerintetek hogyan tudnék lefogyni pár kilót? Van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szóval alapból elég szerencsés alkat vagyok, mert bármit csinálok a súlyom egy idő után magától visszaáll 59 kilóra (amúgy 171 cm vagyok). Még ha fel is szedek pár kilót, néhány héten belül erölködés nélkül visszaáll. Ez viszont a fogyásnál is így van. Ha valmamiért fogynék 1-2 kg-t mindig visszamegy rövid időn belül.

Még ősszel viszont egy hosszabb ideig tartó stresszhelyzet miatt 55 kg körülire csökkent a súlyom, és nagyon tetszett az a pár kiló mínusz. Amúgy sokat sportolok, és sokkal jobban látszottak az izmaim,kényelmesebb volt, hogy kisebb a mellem stb...

Most nyárig azon vagyok, hogy egészséges úton adjam le azt a kb 4 kilót, de nagyon nehezen megy. Nem hiszek ezekbe a csodatevő fogyókúrákba, éheztetni nem szeretem meg nem is tudom magam, viszonylag nagyétkű vagyok, viszont azon próbálok változtatni, hogy mit eszek, próbálok jobb alternatívákra váltani.

Ezen felül az eddigi alakformáló/zsírégető edzések mellé/helyett szeretnék betenni intervall tréninget és súlyos edzéseket is. Heti körülbelül 5-ször edzek 50 perceket most itthonról.

Szerintetek mit tehetnék még, hogy elősegítsem az egészséges fogyást?

Más is tapasztalt olyat, hogy egy bizonyos súly alá nagyon nehezen tud lemenni? Érdemes egyáltalán ezt eröltetni ilyenkor?



2021. ápr. 9. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

én azt tapasztaltam, hogy nem érdemes erőltetni, hosszú távon nem fogja magát jól érezni a szervezeted.


van egy "set point elmélet" nevű dolog, ami azt tartja, hogy van egy ideális súlytartományod, amin belül a szervezeted jól érzi magát és mindig igyekszik ide visszatérni (ahogy ez nálad is történt mindig).


van vita arról, hogy ez az elmélet igaz-e vagy sem, mindenesetre az biztos, hogy nem érdemes túlságosan erőltetni a fogyás, ha a tested ennyire ellenkezik. kivéve persze, ha 55 kilóval (bár papíron a magasságodhoz nézve tényleg túl kevés) valóban tökéletesen érezted magad, volt energiád mindenhez és egészséges voltál.


persze mindenképp megpróbálhatod, kerítsd magad nem túl nagy napi (300-400) kalóriadeficitbe, és figyeld meg mi történik. a súlyzós edzések szuper ötlet, de ha még eddig nem csináltál ilyet, akkor simán lehet, hogy kalóriadeficitben is fogsz izmot építeni - ebben az esetben a mérlegen kevésbé, viszont a formádon annál inkább fogod látni a változást, ezen ne lepődj meg. és simán lehet, hogy mégis az 59 kilós forma lesz a megfelelő, csak formás izmokkal :)

2021. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%

15:16

Most játszott

Mi a lapos has titka?! 7 tipp hogy elérd a célod | RubintRella

221 E megtekintés 1 évvel ezelőtt

Rella Rubint . Nézd meg

2021. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!