Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt olyat, hogy...

Más is tapasztalt olyat, hogy ha gluténmentesen eszik, gyorsabban fogy?

Figyelt kérdés

Valahogy mintha azt figyeltem volna meg, ha gluténmentesen étkezek, jobb a körzérzetrm, szebb a bőröm és gyorsabban is fogyok. Más is tapasztalt ilyet?

(Nem kukoricalisztes dolgokat eszem, inkább köleslisztből készült zsömle, tortilla, palacsinta stb)


2021. ápr. 19. 20:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is gluténmentes étrenddel fogytam le, bár azt is hozzáteszem, hogy akkoriban semmilyen gabonát sem ettem. Nekem pajzsmirigy-alulműködésem volt, többek között azért kezdtem bele, mert ha autoimmun eredetű, annak lehet gluténérzékenység az oka. Továbbá nem akartam életem végéig Letroxon élni.

A pajzsmirigyem megjavult, a súlyom azóta is normális. További pozitív hatás, hogy elmúlt az ekcémám (terhelésre visszatér).

Véleményem szerint egy egészséges embernek sem lesz baja a gm táplálkozástól. Akár fogyaszt valaki glutént, akár nem, lehet egészséges.

2021. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem gluténmentes diéta nélkül is helyrejött a pajzsmirigyem. Vékony vagyok, és bármikor könnyen tudnék még fogyni. A bőröm is nagyon szép, pedig rengeteg tejterméket fogyasztok.

Kérdező, vagy lehetett problémád a gluténnel vagy a tejjel, talán érdemes lett volna kivizsgáltatni, vagy legalább nem egyszerre kezdeni a két féle diétát. Esetleg lehet placebo hatás. Rengeteg más diétáról is sokan írják, hogy amióta azt követik, azóta fogytak, egészségesek lettek stb. Kinek mi a megfelelő + ki miben hisz.

2021. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!