Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás szempontjából mikorra...

Fogyás szempontjából mikorra érdemds időzíteni az edzést? Rosszabb ha késő este edzek?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy ha edzéssel kalóriát égetek, jobb ha azután edzek, mikor sok ch t ettem. Pl ebéd után pár órával.

Eddig este 10-11 körül edzettem, előtte 1-2 órával ettem a vacsit, ami nagyon könnyű alacsony ch tartalmú. Azon filóztam talán hatékonyabb lenne, ha nagyobb főétkezés után edzenék hisz akkor utána azt a kaját fel is használja energiaként a szervezetem edzéskor így olyan lesz,mintha alig ettem volna gyakorlatilag:D

Ez hülyeség? Bármikor edzek ugyanannyira hatékony?


2021. ápr. 21. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"ha edzéssel kalóriát égetek, jobb ha azután edzek, mikor sok ch t ettem."

Mi köze ehhez a ch-nak? Te is írtad, hogy a kalória a lényeg. Értem, hogy mire gondolsz, csak azt nem, hogy miért a ch-ra hegyezed ki a dolgot.

2021. ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert főként a szénhidrátból nyerjük az energiát, az az elsődleges és legkönnyebben felhasználható energiaforrás
2021. ápr. 21. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy, mikor edzel, amikor neked kényelmesebb. A szénhidrát nem maga az ördög, hogy amint bekerül a szervezetedbe, azonnal le kelljen ugrálni. Ebédtől este 10-ig nem lesz belőle testzsír, nyugi.. A kalóriadeficit számít.
2021. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

A legtöbb ember kb 50 % körüli napi ch bevitellel él, vagy kevesebbel. Valóban az az elsődleges energiaforrás, de a szénhidrátnak meg van az a jó tulajdonsága, hogy csak nagyon minimális százalékban képes zsírrá alakulni, valójában senki nem (közvetlenül) a sok ch miatt hízik.

Tehát ahogy írtuk, a kalóriákra figyelj. Olyan nincs, hogy szénhidrát többlet, olyan van, hogy kalória többletb.

2021. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sem kell feltétlenül akkor edzened, miután sok ch-t ettél. De vannak azért praktikus szempontok. Éjszaka az embernek pihennie, aludnia kellene, nem edzenie. Főétkezés után közvetlenül se jó ötlet edzeni, mivel az emésztéshez is kell energia. De az se jó, ha úgy kezdesz neki, hogy kopog a szemed az éhségtől, mert akkor meg energiád nem lesz hozzá. Én általában ebéd vagy vacsora előtt szoktam edzeni - ha a végére megéhezem, utána már eszek is.
2021. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Fordítva van. Éhgyomorra a legjobb edzeni, olyankor égeti a legtöbb kalóriát a szervezeted. Vagy reggeli előtt, vagy ebéd előtt a legjobb.
2021. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Izomépítés szempontjából van némi jelentősége az edzés időpontjának, ugyanis a napod végén már jobban bemelegedtek az izmok, így jobban terhelhetőek, ergo jobban fejlődnek. Egyébként az a legjobb, ami neked a legkényelmesebb, legmegfelelőbb.
2021. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is most jó ideig átálltam arra,hogy ebéd és akkor délután 2-fél 3kor/vagy fél 5kor edzés,de most,hogy a reggelim (mindenhogy délre csúszik)az egy alma vagy puffasztott rizs,mármint direkt ilyen könnyű kaja,és 1kor/fél 2kor állok neki edzeni,sokkal könnyebben végigviszem,megcsinálom. (Bár igaz,hogy azért ott az éhgyomor,de legalább a kaja gondolata motivál)

Este szerintem azért rosszabb,mert pl én fáradtabb is voltam akkor,meg éhes voltam utána és így fél 9kor enni valami könnyűt,csúszott minden,meg az alvást megzavarta. De én így akkor inkább a délutánit mondanám,hogy leedzed a reggelit+ebédet.

2021. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!