Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi köze a vízfogyasztásnak a...

Mi köze a vízfogyasztásnak a fogyáshoz/sportos küldő megőrzéséhez?

Figyelt kérdés

Mindig azt olvasom s fogyáshoz kapcsoltan hogy sokat kell inni és sok ilyen Insta fittness hölgy is mindig elmondja, hogy ő bizony napi 3 liter vizet is megiszik, ezért (is) néz ki úgy, ahogy.

Mi köze van ennek a vékony testhez vagy a fogyás hatékonyságához?

Én pl ha nagyon megerőltetem magam, akkor meg tudok inni 1,5l vizet egy nap (ha sportolok max 2l) és így is negyed óránként járok pisilni, ami egyszerűen élhetetlen, de most így itthonról home office-ban ez nem akkora gond. Nem is tudom hogy lehetne 3 litert inni😰 egyszerűen eltelítődik a hasam, feszül, nem is esik jól stb


2021. ápr. 25. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat iszol akkor kevésbé érzed magad éhesnek. Nem kell 3 litert. Egy időben azt mondták, hogy napi 2 liter minimum kell, manapság már azt mondják, hogy a szervezet tudja mennyire van szüksége és ha nem tudsz 2-3 litert meginni, akkor nem kell annyi. Persze ahogy írtam, ha többet iszol, kevésbé leszel éhes.
2021. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez butaság, a vízben nincs energia, nem leszek kevésbé éhes ha iszok, hisz nem adtam a szervezetemnek semmit amiből energiát nyerhet
2021. ápr. 25. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem butaság. Próbáld ki. Nem azt írtam, hogy nem leszel éhes, hanem, hogy kevésbé, mert nem lesz üres a gyomrod. Ezt mindenki tudja.
2021. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor én lehetek a kivétel mert semmi hatása nincs az éhségérzetemre
2021. ápr. 25. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha meginnád napi minimum 2 liter vizet, akkor többet is tudnál inni.

Kérdés: nyáron, 35 fokos hőségben se iszol minimum 2 litert? Nyáron jóval többet iszik az ember, mert izzad.


Szoktasd hozzá a szervezetedet a több folyadékbevitelre. A szervezeted méregtelenítéséhez elengedhetetlen a vízbevitel.

2021. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem leszek kevésbé éhes a víztől, sőt inkább rosszulesik egy idő után további fél-egész pohár vizeket inni.
2021. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Korábban azt olvastam, hogy elég annyi víz, amennyit természetes módon beviszel, azaz nem kell magadba tuszkolnod +1 litert, érzi a tested.

Ez a cikk annyiban tér el, hogy az idő múlásával ez romolhat, tehát idősebb korban már valóban érdemes rá külön odafigyelni (vizelet színén például meglátszik).


Intenzív testmozgás során azért fontos a hidratáció, hogy rendesen tudjad terhelni a testedet.


Fogyásban nem segít, csak egy bizonyos szintig. A gyomrot eltelíti arra a rövid időre, amíg felszívódik, de a hormonálisan szabályzott éhséget meg nem szűnteti. Étkezésnél közvetlen én nem innék vizet csak azért, hogy eltelítsen. Rontja az emésztést, ami elég hülye felfogás, mert nehezen belátható következményei lehetnek (jojó, reflux, emésztési zavarok). Jó szokásokat kialakítani mindig többet ér, mint egy nyakatekert diéta, mert az megmarad.


Emellett az emésztést és a salakanyag ürítését segíti, ha fogyasztunk rostban gazdag élelmet, és ha ez a rostanyag raktároz el folyadékot.


Fordítás az első cikkből:

Átlagosan 125kcal származott üdítőkből, 432 nasiból. A kutatás szerint a több vizet fogyasztók kevesebb üdítőt és összességében kevesebb kalóriát vittek be. Azt is megállapították, hogy +1-3 pohár víz fogyasztása napi 68-205 kcal különbséget jelenthet.


Többet nem kell belelátni, mint ami. Egy csomó vízfogyasztással kapcsolatos infó csak ezotérikus mese. Legyen melletted egy palack víz egész nap, és igyál belőle akkor, amikor jól esik. Azzal, hogy kartávolságon belül ott a víz mindig, már kimaxoltad a lehetőségeid. Felesleges még pluszban erőltetni is.

2021. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták táplálkozási szaktanácsadáson, hogy 1,5-3 liter között igyak amennyi jól esik. Ha nem szoktál szomjas lenni és világosat pisilsz másfél litertől, nem kell 3.
2021. ápr. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!