Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért elismerésre méltó az,...

Miért elismerésre méltó az, ha valaki sportos, jó alakú?

Figyelt kérdés

A teljesítmény elismerésre ad okot, ezt értem. Ennyi erővel viszont az is teljesítmény, ha valaki egész nap tud zabálni.

Az is jó persze, ha valaki egészséges, emiatt kevesebb terhet ró az egészségügyre, környezetére, de ehhez nem kell a saját testének a megszállottjának lennie.

Önmagában a sport és a megfelelő táplálkozás szerintem teljesen öncélú dolog. A világ nem lesz jobb attól, hogy kockás a hasad, esetleg lefutottad a maratont.

Ezzel egyébként nincs is baj, csak nem értem, hogy ez miért tiszteletre méltó. Miért nem tiszteletre méltóbb az, ha valaki segít másokon pl. adakozik, gyógyít, tanít, szórakoztat?

Én is sportolok heti többször, figyelek az egészségemre, de nem várom, hogy bárki emiatt felnézzen rám. Ez önmagában nem nagy dolog, inkább csak egy alap.


2019. jún. 27. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Önmagában a sport és a megfelelő táplálkozás szerintem teljesen öncélú dolog. A világ nem lesz jobb attól, hogy kockás a hasad, esetleg lefutottad a maratont."


De igen, jobb lesz.

Egyrészt az ilyen ember kevesebbet eszik, másrészt általában az élete más területein is tudatos: kevesebb káros szenvedélye van, jobban tudja, mit akar elérni, és hogyan teszi ezt, kevésbé manipulálható.


Ez pedig - ha tömeges - , a világ hasznára van.

2019. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel egyébként nincs is baj, csak nem értem, hogy ez miért tiszteletre méltó. Miért nem tiszteletre méltóbb az, ha valaki segít másokon pl. adakozik, gyógyít, tanít, szórakoztat?"


Ezek nem zárják ki egymást. Az is tiszteletre méltó, ha valaki adakozik, gyógyít, tanít, szórakoztat. A sorrend meg sok dologtól függ.

2019. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A teljesítmény elismerésre ad okot, ezt értem. Ennyi erővel viszont az is teljesítmény, ha valaki egész nap tud zabálni."


Azért abba kérlek gondolj már bele, hogy melyik jár több munkával és erőfeszítéssel... Egész nap ülsz és punnyadsz, valamint megzabalod a fagyasztott pizzát, meg még három ember adagját; vagy odafigyelni arra hogy ne legyél egy kövér disznó, mindig előre elkészíteni az egészséges kaját, hetente több órát edzeni, lefutni egy maratont esetleg... Te komolyan azt hiszed hogy ezek olyan egyszerű dolgok?! Na meg az ilyen emberek motiválnak másokat, akkor végülis csak öncélú az egész? Sokan segítenek másokon, személyi edzők lesznek stb. Ha az ilyen emberek segítenek a túlsúlyos embereknek egészségesebbek lenni, akkor önző dolog amit csinálnak?

És igen, nem zárja ki egymást az, hogy ők is tiszteletet érdemelnek, meg az önkéntesek/orvosok/tanárok is. Más dolog a kettő nyilván, de nem kell lehurrogni azokat, akik tesznek magukért, mert a mai társadalomra pont nem az igényesség jellemző, hanem a punnyadt, "üljünk be a mekibe" attitűd.

2019. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez családfüggő.

Van, ahol mást értékelnek, pl. az olvasottságot vagy a kreativitást.

2019. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért elismerésre méltó, mert rengeteg munka van benne. Az is elismerésre méltó ha egy kövér ember képes felülkerekedni a rossz szokàsain, függőségén, lustasàgàn , életmódvàltàsba kezd, és idővel lefogy, mert ebben is rengeteg munka van, kitartàs van. Ha pedig az ilyen emberek lefogytak , segíthetnek màsoknak is ha kérik. Egyrészt az öncélú dolgokkal nincs baj, màsrészt az egészség soha nem csak öncélú. Egy egészségesebb ember motivàló, tàmaszt, segítséget, reményt adhat màsoknak. Egy egészségesebb embernek van esélye tovàbb,minőségibb életet élni, ott lenni a szerelme mellett, a csalàdja, a baràtai mellett, akik szeretik.

Én pl fogyàsban vagyok, és motivàl màsok fogyàsi sikere is, amellett, hogy megvan a sajàt magam motivàciója.

2019. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Egy sportos, rendes alakú (Nincs sörhas, belső zsírosodás) egészséges embernél kisebb a civilizációs betegségek kockázata, így kisebb terhet ró az egészségügyi ellátórendszerre, ami abszolút a társadalom javát szolgálja. úgyhogy megbukott az elméleted, hogy haszontalan az ország és a közösség számára ha nem vagy zsírdisznó. Bocs :)
2019. jún. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!