Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El merjek járni csoportos...

El merjek járni csoportos edzésre úgy, hogy kövér és béna vagyok?

Figyelt kérdés

Itthon próbálkoztam bevezetni a mozgást az életembe, viszont őszintén szólva nagyon nincsen meg hozzá a kellő motivációm és kitartásom. Pont most híztam meg az elmúlt egy évben, egy elég depressziós-magányos-kilátástalan stb. időszakon vagyok túl (remélhetőleg legalábbis lassan visszatérhet az életem a normál kerékvágásba és jobban leszek), így igazából ez a motivációvesztés és a többi nem csak a mozgásra igaz, hanem szinte mindenre. Elkezdtem itthon youtube videókra tornázni és jógázni, elmentem párszor sétálni vagy biciklizni (és a futásnak is nekiláttam, de az nem ment), de egyiket sem tudtam rendszeresíteni. Egyedül igazából nagyon unom az egészet, rám tör a magány és olyan szánalmasnak érzem magam, hogy ott kalimpálok a szobában. Kedvem sincs hozzá és mivel az elmúlt egy évben gyakorlatilag nem mozogtam semmit, illetve alapból eleve béna és ügyetlen vagyok (pl. egy labdát nem tudok elkapni vagy nincsen semmi egyensúly érzékem sem), ezért még sok élveznivaló sincs a mozgásban. A legtöbb szimplán kínszenvedés számomra.

Úgyhogy azon gondolkozom, hogy most az edzőtermek nyitásával esetleg kipróbálnék valami csoportos órát hátha az segítene. Viszont még soha nem voltam ilyen órán, tuti nem is menne és kb. a halálomon lennék már pár perc után is és picit szégyellem is magam, a testem, ahogy kinézek. Szóval tartok tőle.


2021. ápr. 29. 23:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Ezek a helyek tele vannak kövér és béna emberekkel, nem fogsz kilógni a sorból. A normálisabb emberek egyébként tisztelik azt, aki kövér és béna létére edzésre jár, mert az azt jelenti, hogy neki ez így nem jó, és hogy változtatni akar az életén.
2021. ápr. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy ördögi kör, mivel a depressziód egyik legfőbb oka pont az elhízásod. Teljesen hazavágja a hormon háztartásod, szóval ha kicsit jobban kitartanál, jobban éreznéd magad.

Próbálj meg elmenni valakivel konditerembe, legyen az családtag vagy közeli barát. Csak mond meg nekik, hogy nem leszel útban nekik, de szívesen csinálnád te is. Nézz ki magadnak egy jó kezdő programot és kezd el követni. Fókuszálj a munkára, semmi másra. Jobb esetben mindenki más azt csinálja ott.

2021. ápr. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze! Legalább növeled a többiek önbizalmát és bátorítod a kövér barátnőiket, hogy ők is csatlakozzanak!
2021. ápr. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Simán! Nagy tisztelettel kezeljük az olyan embereket akik bátran lejöttek a terembe. Senkit nem nevetünk ki, sőt. Megható amikor a kigyúrt kollégák segítenek a duci/vézna fiúknak/ lányoknak, az üres rudat emelgetni. Ugyanis a kigyúrt kollégák nem felejtették el, hogy 3-5-10 éve ők is ducik vagy véznák voltak.
2021. ápr. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek. Engem nem is az zavar, ahogy kinézek, a többik is olyanok lesznek. Utálom az idegen közösségeket.
2021. ápr. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát én amúgy inkább fordítva mondanám, hogy a depresszió az elhízásom oka. De ez igazából mindegy is.

Nincsen kivel mennem (családtag, barát stb.), tehát egyedül kell mennem és ez is zavar valahol, mert nyilván egy új közösségbe mennék, ahol nem ismerek senkit és könnyebb lenne, ha nem lennék egyedül.

2021. ápr. 30. 10:03
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mi a neve, de szokott lenni olyan csoportos óra hogy szobabiciklin tekernek és elég sok köztük a súlyos egyén, szerintem tök jó lehet egy ilyen edzés és nem ciki rajtad semmi, hidd el.
2021. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Spinning/spinracing, igen, az nekem is szimpatikus.
2021. ápr. 30. 10:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ! Szurkolok hogy menjen!!!
2021. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Spinningen velem nagyon kedvesek voltak az oktatók mindig, pedig én is kövéren-puhányan mentem. Segítettek beállítani mindent. A saját szinteden is tudod követni az órákat, nem feltétlen fogsz olyan gyorsan menni, mint a többiek, de menni fog! Senki nem fog kinézni.
2021. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!