Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki járt dietikusnál es...

Aki járt dietikusnál es pszihológusnál étkezési zavar miatt tudna kicsi róla mesélni hogy milyen? Sokba kerül?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Anorexiás vagy? Ha igen, először is tudnál egy kicsit mesélni magadról?
2021. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A pénztől függ, hogy az életed mellett döntesz?

Amúgy egy dietetikus nem drága.Csak az önjelölt tanácsadók kérnek el pofátlanul sok pénzt.

Nem fogják a torkodon lenyomni a kaját. Fokozatosan emelik az adagokat,a lelki gyógyúlásoddal összhangban.Ha nagyon kritikus állapotban vagy,adhatnak ilyen speciális,

könnyen emészthető,kis térfogatú,de magas tápértékű tàpszereket.

2021. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dietetikus semmit nem segített, semmi újat nem mondott, minfent kívülről tudtam. A pszichológus az azért segít.
2021. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A dietetikus nem sokat ér.

Elmond ezt-azt - aminek két perc a neten utánakeresni -, esetleg kapsz tőle egy "étkezési tervet", ami aztán sokszor nem nagyon van összhangban a TE spec igényeiddel.

Kötelező étkezési terv az jó ,hogy anorexiás - perfekcionizmust segítse>>> mereven ragaszkodsz hozzá, és esélyt nem ad, hogy ismét felfedezd az ételeket, az ízeket.


Én utánaolvastam, és ettem, amit kívántam, amikor és ahyánszor kívántam. Volt, hogy másfél hétig napi 5-6-8 szelet sült sajt, meg mogyoróvajas-vajas szenya, mert megvesztem értük és bármi mást ettem, azt csak nyammogtam kedvetlenül.


Pszichológus akkor segthet érdemben, ha TE határoztad el, hogy nem oké és változtatni szeretnél.

Én jártam évekig, sok mindenben segített, de pont az étkezési zavarommal nem tudott mit kezdeni, mert én nem akartam gyógyulni.

2021. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban pszichológusra van szükség az étkezési zavar kezelésében. A dietetikus inkább akkor tud segíteni, ha már lelkileg rendben van az illető, elfogadta, hogy híznia kell. Meg persze ha emésztési zavarok is kialakultak az evészavar következtében. Pszichológushoz TB támogatottan is lehet menni. Akár kórházba, szakrendelőbe, akár családsegítő központba. Budapesten a SOTE Magatartástudományi Intézete foglalkozik kifejezetten evészavarosokkal, ha elmúlt 18 éves, 15 felett van a BMI-je, és bulímiások esetén nem napi rendszerességű a hánytatás.
2021. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pszcihológusra tényleg azért van szükség, hogy megértsd, miből gyökerezik az anorexia, miért van a megszállotság amit a súlyban vezetsz le (hogy jobban megfogalmazzam, miért ad Neked jó érzést az hogy kevesebbet mutat a mérleg) illetve segít elfogadni azt, hogy nem leszel csontsovány, hanem normális testsúlyod lesz és ezt a folyamatot segíti Neked feldolgozni.


A dietetikus akkor jó, hogy, ha


1. nem magán

2. tud roboráló étrendet összeállítani


A roboráló étrend segít szervezetedet helyre állítani és nem úgy néz ki hogy azonnal habzsolni fogsz, hanem fokozatosan növeled az adagot és minden tápanyagot bejuttatsz a szervezetbe.


A magán dietetikusokkal csak annyi a gond, hogy néhányan a pácienseiket csak reklámterméknek tekintik, kipakolják őket Instára, Facere, a honlapjukra, ami szerintem nagyon nem ideális annak, aki anorexiából gyógyul, főleg úgy, hogy akadni fog úgyis ember aki majd jól beszlogat a kommentek alatt, ami káros egy gyógyuló anorexiásnak.

2021. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja és pszichológusból is klinikai szakpszichológus kell, aki specializálódott erre vagy ha nem, akkor pszichiáter bár nagyon sok pszichiáter egy vicc, de akadnak normálisak.
2021. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!