Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a fogyásnak?

Hogy kezdjek neki a fogyásnak?

Figyelt kérdés
Nem fogyókúrázni akarok, hanem teljes életmódot váltani, hogy majd tartani is tudjam a súlyomat. 175 cm-hez vagyok 110 kg. Igen, tudom sok, nem kérek beszólásokat. Étrenddel tisztában vagyok, de a mozgással nem tudom mit csináljak. Már egy 10 perces laza sétától is kifáradok, és meg kell, hogy álljak pár percre. Kivizsgáláson voltam, nincs szervi oka, csak a súlyom. Amit találtam, az a biciklizés, úszás, ezzel csak az a gond, hogy se úszni, se biciklizni nem tudok, legfeljebb szobabiciklizni, de azt nem tudom, hogy elég lenne-e. Tehát a kérdés, hogyan, milyen formában kezdjek el mozogni, hogy szép lassan le tudjak fogyni? 42/N

2021. máj. 8. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az étrenddel tisztában vagy, az már háromnegyed győzelem. Egyelőre elég a séta, pláne, ha kevéstől is kifáradsz. Majd hozzászokik a szervezeted, meg ahogy fogysz, könnyebb is lesz. Csinálj otthon mobilitási gyakorlatokat, nézz bele a jógába, ha eddig nem tetted, de kerüld az izületeidet terhelő gyakorlatokat. Kezdetben ez bőven elég, csak csináld rendszeresen. Nagyon meg fogsz lepődni, hogy mire leszel még képes. 39 éves koromban én 115 kiló voltam 170 centihez, most 43 évesen 73 kiló vagyok, erősebb, fittebb, ruganyosabb, hajlékonyabb mint valaha. Minden lehetséges. De lassan, fokozatosan indulj neki, majd fogod érezni, hogy mikor mennyit lehet jobban terhelni - később jöhetnek a saját testsúlyos és a súlyzós gyakorlatok.
2021. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gratulálok! Ezzel a tempóval én is maximálisan elégedett lennék.

A jóga nem is jutott eszembe, pedig van is itt, ahol lakom. Köszi. A mobilitási gyakorlatoknak utánanéztem, mert eddig nem tudtam róla.

2021. máj. 8. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj minél többet, ha teheted válaszd ezt a tömegközlekedés helyett is, de duci tornát is kereshetsz YT-on. Ahogy lement 10-20 kg sokkal aktívabb leszel, és kedvedre válogathatsz. A legfontosabb az étkezés, egy jó diéta akkor működik hosszú távon, életmódként, ha nem éhezel. Igen, sok zöldséget kell enni, de azt lehet ízesen, változatos módon elkészíteni, a zöldfűszerek nem hízlalnak, úgyhogy bátran használhatod.
2021. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kövér voltam és edzetlen ez volt az egyik kedvenc tornám reggelente:

https://www.youtube.com/watch?v=bN-ECB6DAxY


Este másféle könnyed 10-15 percest lehet pl 1kg-os súlyzóval.

2021. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 112 kilóról indultam, leginkább szobabiciklizéssel és tornával jutottam el 97 kilóig kb. 2,5 hónap alatt. Persze még messze van a cél, de evvel azt akarom mondani, hogy a szobabiciklizés igen is hasznos.
2021. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!