Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki fogyni...

Miért van az, hogy aki fogyni akar, az fogyni nem tud, aki meg hízni akar, az meg hízni nem tud?

Figyelt kérdés
Én és tesóm túlsúlyosak vagyunk, mindent elkövetünk, nem fogyunk. Ismerünk 2-3 sovány nőt, ilyen 45-50 kilósak, ők hízni szeretnének, szalonnával eszik a zsírt is, de egy dekát nem tudnak hízni. Magyarul mindenkivel kitol a biológia. Hogy csinálja?

2021. máj. 12. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A fogyás és a hízás is egy biológiai folyamat amit rengeteg minden befolyásol, nem lehet pontosan megmondan mi a tökéletes módszer egyikre másikra, én minden esetre kompetens embereket kérdeznék meg, de szerintem a sport/testmozgas elengedhetetlen
2021. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

A fogyás- hízás bonyolult folyamat, nagyon sok minden befolyásolja. Genetika, egyéni anyagcsere, aktivitás, az étrend minősége, mennyisége, vagy akár a tápanyagok aránya is, a hormonális állapot, háttérbetegségek, minőségi alvás hiányában termelődő hormon (ghrelin), stresszhormon (kortizol), jollakottság érzetéért felelős hormon ( leptin), inzulin, pajzsmirigyhormonok stb stb. Ezek mind nagyon sokat számítanak.

Igen, sok olyan ember van aki bármit, bármennyit eszik, nem hízik, még akkor sem ha nem sportol, más meg nagyon könnyen hízik, és szigorú tudatos diéta nélkül, gyakori edzések, odafigyelés nélkül nagyon könnyen, gyorsan gyarapodik a súlya.

Igen, nagyon nagy szívás, de aki változtatni akar az meg tudja tenni. Addig kell menni amíg sikerrel nem jár, amíg talál magának egy olyan életmódot, ami az igényeinek, céljainak megfelel, hatékony és hosszútávon tartható is. :)

Én azért szívesen cserélnék azzal akinek az a problémája, hogy nem tud hízni. Minden bántás nélkül, tényleg irigylem őket, mivel én extra hízékony vagyok sajnos és egy hatalmas küzdelem az életem, aminek soha nem lesz vége, csak ha meghalok...

A vékony embereket a társadalom sem közösíti úgy ki, mint a túlsúlyos, vagy elhízott embereket. Így azért könnyebb az élet.

2021. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
76%
Én nem tudok hízni. 42-44 kg között ingadozik a súlyom. Nem olyan jó ez, kilátszik a bordám. Pedig 2 gyerekem van. 11 éves lányom majdnem akkora mint én. A 4 éves fiam meg 12 kg, eszik rendesen mégsem hízik.
2021. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem olyan egyszerű fogyni meg hízni Amúgy ha az lenne,és csak úgy egy hét alatt tudnànk 5kg-t hízni/fogyni vsz már kihalt volna az emberiség.
2021. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Azért elég sokan vannak olyanok is, akik tudnak fogyni és hízni (tömeget növelni) is szándékosan.
2021. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
A metabolizmust lehet finomhangolni, de annak idő kell. Nem szabad feladni. Nálam a "mindent elkövetünk" azt jelentené, hogy egy éve próbálkozunk különböző diétákkal, életmód váltással és már orvos is látott minket. Olyan nincs, hogy ne tudj fogyni. Mégha valami feltáratlan betegség is húzódik a háttérben, akkor sincs az ember örök kövérségre ítélve. Ezek meg egy a százezerből. Tanácsot kérni, elmenni szakemberhez... mind opciók a feladás előtt. Sőt, a feladás ne legyen opció soha.
2021. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6.

15+ év sikertelen próbálkozás után , mikor még az orvosi ajánlás sem működőképes, az ember olyannyira össze tud törni lelkileg, hogy feladja, és még mélyebbre süllyed.

Aztán idővel mégis megtalàltam a saját utamat, szépen fogyok is, komoly feleslegtől szabadultam meg, nincs már sok hátra. De hogy hogy jutottam ide az már egy másik történet. Olyantól kaptam élvezhető, hosszútávon tartható és hatékony útmutatást, akitől erre egyáltalán nem számítottam. Vannak akik bírálják, kritizálják is, nekem mégis ez az egyetlen esélyem egy jobb életre.

Nem olyan egyszerű mint ahogy sokan gondolják.

2021. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
De, sajnos ilyen egyszerű. Én olyat még nem láttam, aki ne tudott volna úgy lefogyni, hogy sportol, kizárja a feldolgozott ételeket, cukrot, olajat, fehér lisztet, emellett sok zöldséget, gyümölcsöt, rostot és minimális állati eredetű élelmiszert, valamint napi 10 % körüli zsírt eszik és persze összességében is eszik eleget. A túl kevés is lehet rossz! Csak valamiért mindenki túlbonyolítja ezt.
2021. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenkinek egyszerű a fogyás. De erről nem nyitok vitát. Mindenki azt gondol amit akar, szíve joga.
2021. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól még, hogy te nem nyitsz vitát, attól még a tudománynak van egy álláspontja. De oké, lapozzunk.
2021. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!