Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minden mérleg mást mutat. Én...

Minden mérleg mást mutat. Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Sosem eszem/iszom súlymérés előtt illetve ruha nélkül szoktam. A digitális illetve manuális mérleg 55 körül mutat, de ma voltam orvosnál és 58-at mutatott. Most akkor melyik mérleg a rossz? Vagy meghíztam volna?

2021. máj. 13. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ezek nem preciziós mérlegek.
2021. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem közvetlen egymás után mérted, akkor lehet ennyi a különbség, bár ez már a határa. Ha az az 55 körül inkább 55,5 és az orvos mérlege fölfele csalt, akkor lehet simán.
2021. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyik sem hitelesített mérleg - nem is arra való!


Mindig ugyanazzal a mérleggel mérd magadat, és mindig ugyanakkor (pl. reggel), ugyanúgy (pl. meztelenül), és a mérleg is ugyanott legyen a fürdőszobán belül. Csak így van értelme a hasonlítgatásnak.


Nálam a fürdőszobán belül, ugyanazzal a mérleggel mérve is van másfél kiló különbség, ha máshová teszem a mérleget. :-D :-D

Mert a járólap nem mindenhol tökéletesen vízszintes.

2021. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan mérlegem, amivel ha egymás után többször mértem magam mindig mást mutatott, és több kg eltérés volt. :)

Egy pontos mérlegre van szükséged, a többivel ne törődj.

2021. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem a súly számít...
2021. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Szóval az orvosnál is ruha nélkül álltál rá, illetve azelőtt sem ittál, ettél? Persze nem mondom azt, hogyha ott ruhában/cipővel álltál rá, akkor az 3 kilót hozzáad, de valamennyit igen. De ne parázd túl. Nálunk itthon 3 mérleg van, és mind a 3 mást mér. Én ezek közül csak az egyiket használom, a többi mérlegre néha ráállok kíváncsiságból, de mindig ugyanazon a mérlegen követem a súlyom. Most engem annyira nem érdekel, hogy a többi mást mutat, pláne, hogy van elég nagy túlsúlyom, szóval most az az 1-2 kg különbség nálam nem sokat számít, amik a különböző mérlegek között van, mert ha nem is kilóra pontosan, de így is jól tudom követni a fogyásom. De amúgy a mérlegek sem feltétlen precízek. De amúgy nézd meg, hogy centikben mennyi vagy, pl. derékbőség stb., és akkor azt ha akarod, ellenőrizgetheted, ott jobban látszik, ha tényleg meghíztál. Szóval ha a mérleg 2-3 kilóval többet is mutat, a centiket nézd.
2021. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Cipő nélkül de ruhában, és nem ettem-ittam semmit. Igazából nem látszik semmi változás, csak egy pillanatra megijedtem.. :D
2021. máj. 13. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!