Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Szeptemb...

Mit csinálok rosszul? Szeptember óta csak látszólag fogytam valamennyit, mérleg szerint nem.

Figyelt kérdés
163 cm vagyok, 59-61 kg 14/L, ehhez értő fiúbarátom összeállított nekem egy étrendet és egy edzéstervet is. Mindennap futok 3/4-1 órát, illetve március 9-től kondiba is fogok járni. A futás 2008. szeptembertől megy, volt egy időben hasizom is és akkor így egyik nap hasizom, másik nap futás. De most már csak inkább többet futok. Szóval az a baj, hogy ha mondjuk 2 napig nem jut alkalmam rá futni, akkor hízom bármitől amit megeszem. 2-3 kilókat, és amit 1 nap alatt felszedek, azt 1 hét alatt tudom csak leadni.Így szeptember óta csak látszólag fogytam valamennyit, mérleg szerint nem. De ha egyszer becsúszik egy csoki, vagy 1 szelet kenyérrel több, akkor úgy nézek ki utána mintha fél év alatt semmit se csináltam volna. Miért van ez? Segítsetek :(
2009. febr. 23. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem írtad, hány éves vagy, én fiatalnak tippellek. Ha ilyen sokat sportolsz, akkor valószínűleg azért nem változott a kilóid száma, mert a (könnyebb) zsír szép lassan átalakult (nehezebb) izomszövetté. Biztos változott az alakod. Viszont nem szabadna annyiszor a mérlegre állnod és a mutatót figyelni! Annyi minden befolyásolja a kilóink számát (este mindig több, menzesz idején a vízvisszatartástól szintén stb.) Inkább három-négy hetente méreszkedj, így nem alakul ki "mérleg-fóbiád" se.

Azokon a napokon, amikor tudod, hogy nem fogsz futni (sportolni), egyél könnyebb, rostosabb ételeket, de véletlenül se koplalj. És a csoki miatt se legyen lelkifurdalásod! Igenis becsúszhat egysze-egyszer. Ha az ember minden finom falattól megfosztja, állandóan sanyargatja magát, akkor egyszer csak fellázad és akkor jön a habzsolás... ezt meg jó volna elkerülni. Különben is úgy szép az élet, ha néha megajándékozzuk magunkat! Aki ennyit mozog, mint te, meg is érdemli.

2009. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az "ehhez értő fiúbaráton" akadt meg a szemem. Szóval hiszi, hogy ért hozzá (erős a gyanum, hogy ez a helyzet), vagy tényleg ért is. Mert ha te most 14 éves vagy, akkor fiúbarátod alsóhangon 21-22 évesnek kell lennie, hogy dietetikus vagy hasonló végzettséggel rendelkezzen, ez meg kicsit gyanus, hogy nem lesz ő olyan idős.

Mindezt azért mondtam, mert erősen valószínű, hogy a táplálkozással lesz a gond. Ezek a nagyon gyors 2-3 kilós hízások arra utalnak, hogy túlságosan energiaszegény táplálkozást folytatsz, a szervezeted raktárai üresek, és ezért igyekszik a tested feltölteni őket időnként, leadni pedig pont azért lesz lassabb ,mert a szervezet igyekszik raktározni mindent.

A másik variáció, hogy fizikai oka van a hízásnak, pl hormonzavar, amivel csak orvos tud érdemben foglalkozni.

Szóval érdemes lenne egy igazi dietetikust felkeresni, megfelelő értendet összeállítatni, ha az sem segít, akkor sajnos marad az orvosi probléma.

2009. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

amúgy nagyon erős vashiányom van ami 1-2 hete derült ki vérképből, és most vasgyógyszert is szedek rá.. =/

2009. febr. 23. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!