Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyókúrázni de...

Szeretnék fogyókúrázni de nemtudom hogyan kezdhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
130 kiló vagyok szóval lenne miből és többször is próbálkoztam már de sajnos mindig abbamaradt viszont most nagy az elhatározás. Gondolkoztam valami zsírégető szeren pl. a hydroxycuton, mellette elmenni edzeni és étrendváltoztatás. Viszont ezzel lenne a legnagyobb problémám, fogalmam sincs hogy mit és mennyit lehetne enni, olyannyira hogy mostanába már inkább koplaltam és napi 1x ettem, de érzem hogy ez nemsokáig mehet így. Esetleg valami weboldalt tudnátok ajánlani, hogy hol tudnék étrendet összeállítani nem túl bonyolult ételekből? Valamint kardionál mit érdemes? A futópadot nem birom sokáig szóval biciklizésre gondoltam, viszont gondolkozom még az úszáson is. Első lépésnek jó lenne?

2021. máj. 17. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mozgások nagyon jók, bicikli, séta, úszás, ugyanis ezek nem terhelik az ízületeket. Illetve súlyzós edzés is jó lehet, ezért le fognak pontozni, de valamennyi kalóriát azzal is égetsz és a nagyobb izomtömeg több kalóriát használ, tehát könnyebben lehet fogyni.


Étkezéshez sajnos túl sok tanácsot nem tudok adni, koplalni ne koplalj, mert lelassul az anyagcseréd, hosszútávon hiánybetegség alakul ki stb., meg hát nem is jó érzés az :D Egyébként nem írtad milyen magas vagy, ezért nem tudom megtippelni, hogy a 130 kilóból mennyi felesleg, de gondolom nem kevés. ilyen kor gyakran az is elegendő, ha a "nasikat", és a kész ételeket elhagyod, egészségesebbekre cseréled őket. Aztán idővel belejössz.

Remélem tudtam segíteni, legalább egy picit

2021. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
183 centi vagyok szóval van fölösleg bőven, ez is sokat segített, köszönöm szépen!:)
2021. máj. 18. 00:46
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Egyél teljesértékű ételeket. Ne nasizz. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt.
2021. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott van, hogy életmódváltás szerűen kéne fogyni.

1-es komment jókat írt csak figyelj arra, hogy ne egyik napról a másikra. Az életmódváltás nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra máshogy élsz, mert ember feletti fegyelem kell hozzá. Szokásként építsd be az egészséges életmódot úgy, hogy havi 1 rossz szokást törölsz és 1 új egészséges szokást fejlesztesz ki. Ha tudsz angolul youtube-on a gravity transformation csatornán rengeteg apró, mégis hasznos trükkökhöz juthatsz.(diéta szempontból sztem legjobb csatorna)

2021. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. máj. 18. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Koplalásnak semmi értelme. Épeszű ember nem tudja hosszútávon tartani.

Egyél nagyobb arányban teljes értékű élekmiszereket, pl zöldségek, húsok, tojás, olajos magvak, sajt, túró, stb . És persze mozogj rendszeresen, legyél aktív.

Fehérlisztes, cukros termékeket jobb ha kerülöd.

Kb ennyi.

2021. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!