Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok ha betartom a...

Miért hízok ha betartom a megfelelő kalória bevitelt? 18/L

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

1. Mert nem megfelelően állapítottad meg, hogy mi a megfelelő kalória-bevitel

vagy

2. Mert csak azt hiszed, hogy betartod, de közben mégsem (a legszigorúbb számolás mellett is vannak tévedések, hozzáértő dietetikusoknál is)

2021. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%

Szoktál mások által csinált kajákat enni? Pl. rokonok? Mert most nyilván ha másnál eszel, akkor pontosan nem tudod mennyit eszel, és ugyan lehet, hogy megpróbálod belőni a körülbelüli kalóriamennyiséget, de lehet, hogy nagyon mellélősz vele. Szóval ilyenek miatt is lehet, hogy még is csak több az a kalóriamennyiség, mint amennyit te hiszel.


Miket szoktál enni, miből mennyit? Pl. Írd le a mai étrendedet, és hogy te mennyi kalóriát számoltál rá, és akkor itt is mi is letudjuk csekkolni, hogy hol rontod el.

2021. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
77%

Ha a "megfelelő" kalóriabevitel mellett 20 percet ugrálókötelezel, vagy tempósan futsz (nem kocogsz), akkor egyből megindul lefelé a zsír! ☺️

Hajrá!

2021. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 nem nagyon szoktam mások által készített kaját enni. Ma ettem: 200 g diétás tésztát oliva olajban elkészített csirkemellel,zöldségekkel és egy pici tejföllel. És ettem 36 g sütit. A tegnap pedig zöldborsó főzeléket ettem,abból is elég keveset.
2021. máj. 25. 17:28
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja,és 537 kcal számoltam mára
2021. máj. 25. 17:29
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha tudnátok ajánlani valami jó kcal számláló aplikációkat akor írjátok meg létci.:))
2021. máj. 25. 17:30
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

És mindezt csinálod 2 napja és többet mutat a mérleg, és azt gondolod, hogy híztál? Nem híztál.

Egyrészt, hagyd abba sürgősen a koplalást, másrészt várj valami szabad szemmel látható időtartamot (3-4 hét), hogy megítéld, működik-e amit csinálsz.

2021. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 de hát én nem érzem azt hogy koplalok.🤷🏻‍♀️nekem ennyi elég ha eszek naponta. Nem vagyok éhes
2021. máj. 25. 17:34
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy egy hete kb. csak ennyit eszek. Meg előtte se ettem sokkal többet
2021. máj. 25. 17:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, folytasd akkor...

Komolyan, honnan jött ez az 500 kalória?

Nem létezik hogy 500 kalóriákkal 18 éves lányként hízol.


Nem tudod pontosan hogy mennyit eszel, mert ez az 500 kalóriával való hízás lehetetlen(hacsak nem eddig mondjuk 200 kalórián éltél, de ez gondolom nem így van).


Ajánlom, hogy egyél rendesen. (sacc per kb 1400 kalória minimum, de nem tudjuk sem a magasságod, sem a testsúlyod, így ez csak vaktában való lövöldözés).

Ha tovább folytatod ezt a kevés kalóriát, akkor annak elég súlyos egészségügyi következményei lesznek. Lehet, hogy lefogysz nagyon hamar, de annak több része izom lesz, illetve ha vége a fogyásnak is tartanod kell ezt az "életmódot", különben visszahízod a többszörösét mint amit le adtál és gondolom nem az cél.

Fogyásnal 2 dolog fontos, maga a fogyás, utána pedig megtartani a súlyt, ami neked 100% hogy nem fog menni.


Nem tudom mióta csinálod, de még időben szedd össze magad és térj észhez. Egyél normálisan és ne várd azt hogy 1 hét alatt leadod azt amit akár évek alatt szedtél fel.


Heti 0.5kg-1kg fogyás az egészséges, de ha ezt a heti átlagot kicsit átléped sincs túl nagy baj.

2021. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!