Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás utáni súlymegtartás...

Fogyás utáni súlymegtartás hogyan?

Figyelt kérdés

20 hónap alatt sikerült lefogynom 50 kilót , végre elértem a célom.Egézségesen fogytam , heti 1 kilónál nem fogytam többet.


Az lenne a kérdésem hogy most a súlymegtartásnál mire figyeljek? Mennyivel emelhetem a kcalt? , mert már többet nem szeretnék fogyni. Visszahízni meg nagyon nem szeretnék de ha megemelem a kcalt akkor nem indul meg felfelé a súly?


22/F , 192 cm , 97 kg



2021. máj. 27. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Szia! A kalóriabázist használtad? Ha igen, ott azt is be tudod állítani, hogy mennyi kcal az, amivel megtartod a súlyt.

Nagyon sok sikert kívánok hozzá! Nekem nem sikerült megtartani, most kezdhetem előről, nem valami jó érzés. :D


26L

2021. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
66%

Nem hiszem el, dettó ugyan ezek a paraméterek. :D

Én tartom azt hogy reggeli+ délben ebéd(intermittent fasting féleség) csak többet eszek, tartható mert már hozzászoktam és így annyira nem is lehet súlyt visszaszedni.

Hát az ajánlott az NHS szerint 2000-2600kcal/nap de ezt nem annyira nézed ha nem diétázol, csak vedd észre ha kezdesz átesni a ló túloldalára és vegyél vissza akkor.

Egyébként sok sikert :)

2021. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kísérletezd ki, mennyi a szintentartó kalóriabeviteled. Esetleg az elmúlt 1-2 hét súlyveszteségéből ki is következtetheted. Ha ezt nem léped túl, akkor nem fogsz visszahízni.

Elképzelhető viszont, hogy adaptálódni fog a szervezeted, és az anyagcseréd picit gyorsul, ha emelsz a kalóriabeviteleden, pl többet izegsz-mozogsz, észrevétlenebbül aktívabb leszel. Ebben az esetben picit emelj a kalóriákon, addig, amíg a heti-két heti átlag összevetése után nem stagnál a testsúlyod. Látatlanban nehéz tanácsot adni, hogy mennyit emelj majd, nagyban függ a kalóriabeviteledtől, de kb 100 kcal-val nagyon nem lőhetsz fölé, aztán max emelsz még tovább 1-2 hét elteltével.

2021. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gallits Gábor CsabaPalple válasza:
Nekem egy Kedves Dietetikus Hölgy állította össze a diétás étrendemet,aminek következtében sikerült leadnom 37 kg súlyt,mert 125 kg voltam és sikerült elêrnem a 88 kg-ot és bár az is túlsúly,mert 176 cm a magasságom,de én azóta is tartom azt a diétás étrendet,hogy reggelim 2 szelet kenyér,a kenyér teljes kiőrlésű,ebéd zöldség és/vagy gyümölcs,vacsora három szelet kenyér és utána már nem eszek,csak folyadékot fogyasztok.
2021. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!