Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék fogyni pár kilót...

Hogy tudnék fogyni pár kilót és meg is tartani azt?

Figyelt kérdés

160cm vagyok és 64kg, lány.

Van rajtam egy kis felesleg és szeretnék fogyni. 55kg lenne az a súly amit szeretnék elérni, de eddig mindig maximum 59kg-ig sikerült lefogynom és az is szép lassan visszajött a télen, ahogy nem nagyon foglalkoztam vele. :/

Most elhatároztam, hogy megint belevágok. Első lépésnek eldöntöttem, hogy este 6 után már nem eszek semmit, és sajnos idő hiányában nem tudok túl rendszeresen, de sportolni is szeretnék. Eddig addig jutottam, hogy újra elővettem az ugrókötelemet és elkezdtem kicsit ugrálni, de abban nem vagyok nagyon jó, illetve youtube-on néha csinálok ilyen otthoni edzéseket, de azokhoz is nem nagyon van állóképességem.

Tudnátok valamit javasolni, hogy hogyan tudnék fogyni viszonylag gyorsan és meg is tartani az elért súlyt?



2021. márc. 29. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Így nem fog menni. Korlátozni kell a kalóriákat. Megtartani akkor tudod majd a súlyod, ha továbbra is korlátozod a kalóriákat, persze súlytartás esetén nyilván többet ehetsz, mint fogyáskor.
2021. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Enni amúgy nem eszek sokat, csak sokszor tanulás és munka mellett estére/éjszakára esik az étkezésem. Meg szerintem rátesz az is, hogy elég stresszes vagyok egy ideje sajnos.
2021. márc. 29. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj intervall edzéseket. Séta futás váltogatása. Nagyon jó növeli az állóképességed. Az elején mondjuk futsz fél perce, sétálsz egyet, és ha azt érzed, hogy már bírod, akkor növeled a futást és csökkented a sétát. Aztán meg már nem sétálsz, hanem kocogsz, és egy gyorsabb tempójú futással váltogatod. Ebből elég 20 perc. Annyi időd meg csak van :) Viszont ahhoz, hogy a zsír menjen le, több, mint 45 perc mozgás kell. Hetente beiktathatsz néhány egy órás lassú kocogást, vagy biciklizést vagy valami más kardiót. Nem kell, hogy nagyon magas legyen a pulzusod, csak az a lényeg, hogy 45 percnél tovább tartson. Mert akkortól éget a tested a zsírból. Kitartást :)
2021. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Most jelenleg hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket?
2021. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Sokat segítene, ha leírnád példaként miből mennyit eszel egy nap. Sportot pedig ne mellőzzed, heti 3 félórás intervallum edzés bele kell hogy férjen ha tényleg motivált vagy. Az erősítő edzésekért pluszpont :).
2021. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem próbálj meg hetente 2 vagy 3 edzést csinálni. Eleinte nem az a lényeg hogy erősítő vagy minél több idő legyen. Először csak könnyű edzéseket csinálj ( a Youtube-on vannak könnyű edzések ) . NAGYON FONTOS EDZÉS ELŐTT EGY MIN. 5 PERCES BEMELEGÍTÉS ÉS A VÉGÉN EGY 10 PERCES NYÚJTÁS. Naponta 3-szor egyél . Reggeli nagyon FONTOS. Este 6 után TILOS enni. Reggelire kell a legtöbb kalória (pl. szénhidrát.) , aztán ebéd-re kevesebb , este pedig már nagyon kevés (ha lehet semmenyi). Reggelire mondjuk egyél rozskenyeret vagy szénhidrát csökkentett árut, ebédre mindent ehetsz DE : KEVESET ( sütit mondjuk egyet egyál , ha van ), vacsorára pedig gyümölcs, zöldség vagy natúr joghurt müzlivel . ATTÓL HOGY MÉG EGÉSZSÉGESET ESZEL NE EGYÉL BELŐLE SOKAT.
2021. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!