Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy kis...

Ha valakinek van egy kis ideje,és hozzáértőnek érzi valamennyire magát, örülnék ha véleményezné jó e az étrendem, amit összeállítottam magamnak fogyás, egészséges életmód szempontjából, vagy ha nem, min lenne érdemes változtatnom?

Figyelt kérdés

Adataim: 170cm,64kg, 25 éves nő

Cél: fogyni kb 5kg-ot

Sport: 4súlyzós edzés+3-4 futás hetente

Reggeli 7:00

-2 tojás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Tízórai 11:00

- 100g fehérje forrás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Ebéd 2:00

-Ugyanaz mint a tízórai

Uzsonna 5:00

- 100g fehérje forrás/40g basmati rizs/150g zöldség

Vacsora 8:00

-200g fehérje forrás/ zöldség

Nasi

(amikor nagyon éhes vagyok)

-250g sovány túró Aldis(csak 165kcal ez az adag), vagy 1 fehérje szelet


-Fehérjeforrás(soványabb húsok,hal, tojás, tofu Cottage cheese, növényi fasírt.. Stb)

-Zöldségek(szinte bármi, főleg nyersen vagy savanyítva)

-Gyümit annyira nem eszek mert nem nagyon szeretem.

-mindent nyersen mérek


Így egy nap KalóriaBázison kiszámolva 1700kcalt eszek, 1500az alapanyagcserém.



2021. jún. 2. 10:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

10es válaszoló. A fogyás alatt zsírból fogyás lenne a célom, úgy, hogy minél kevesebb izmot veszítsek. Ezért van minden étkezésemben fehérje forrás, és ezért van az, hogy a szénhidrát csökkentésére törekszem. De őszintén lehet neked igazad van és több Cht is ehetnék, mondjuk Ch csökkentett kenyér helyett rozskenyeret vagy édesburgonyát. Ezen gondolkoztam hogy ezen lehet változtatnom kellene.

A szénhidrátcsökkentett kenyér amit veszek kb ugyanannyi kcal tényleg mint a normál kenyér 100g/220kcal, de több benne a zsír és kevesebb a Ch,mivel főleg magokból áll. A több zsírnak még örülök is, mert úgyis sovány fehérje forrásokat szoktam alapvetően enni, így jól jön mellé

2021. jún. 3. 11:49
 12/26 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm az őszinte véleményeket, nyugodtan írjatok még. A célom az hogy fogják nyilván, de ezt egy fenntartható étrenddel, életmóddal szeretném, amit a későbbiekben is követné kisebb változtatásokkal(magasabb szintentartó kalóriával)
2021. jún. 3. 11:51
 13/26 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy zsírból szeretnél fogyni, mi normális emberek így vagyunk ezzel. :)

Nem értem az összefüggést. Vagyis inkább te érted rosszul. A szénhidrát csökkentésnek semmi köze a zsírból/izomból fogyáshoz. Fehérjét egyél persze, de alapvetően az edzésen fog múlni az izomveszteség, nem a fehérjén. Örülhetsz a több zsírnak, csak semmi értelme, mert így is eleget viszel be. Ha neked ez így jó, csináld nyugodtan, csak a fogyáshoz, de még az egészségedhez sem ad hozzá az égvilágon semmit, cserébe drágább. A többlet fehérje és többlet zsír ugyanúgy energia lesz vagy elraktározódik testzsírként. Ezért is sokadlagos a makró arány, ha megvan a kalória deficit.

2021. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Így már jobban értem. Akkor szerintem majd variálom, mert szeretem azt a Ch csökkentett kenyeret, de a normál teljes kiőrlésű is finom, vagy a tortilla lap is. Az semmiképp nem árthat ha változatosabbá eszem, persze a kcal keretén belül:) lehet a több chtóo az edzés is jobban menne
2021. jún. 3. 14:46
 15/26 A kérdező kommentje:
Egyébként a Ch csökkentést a shopbuilder oldalon olvastam: ott ajánlják hogy nőként 2g/tskg legyen a szálkásításhoz a Ch bevitel, illetve onnan lehet csökkenteni 1,5-1g/tskg chra.
2021. jún. 3. 14:56
 16/26 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem íróknak. Az étkezésed 50%-ban ch-ból kell álljon. Fölé mehetsz, de alá nem tanácsos.


CH csökkentett vackok helyett ajánlom neked a teljes kiőrlésű kenyeret és a jó minőségű gabonákat. Ugyanannyi idős vagyok, mint te és már jó ideje tartom a gimis súlyom, szóval tudom miről beszélek.

(Nekem anno szakember magyarázta el, hogy miért van az, hogy nem tudok zsírt égetni megfelelő ch bevitel nélkül, de kellett idő, hogy megértsem...)

2021. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az edzés valószínűleg tényleg jobban fog menni több ch-val. Sajnos az ilyen shopbuilder féle oldalak nem túl hitelesek. Tolják a fehérje marketinget, mivel ők is táp kiegeket árulnak.
2021. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet, tényleg sok hasznos tanácsot kapok.

Az a vicces, hogy amielőtt nem olvasgattam a shopbuildert, meg az ilyen edzős oldalakat, teljes kiőrlésű rozskenyeret, durumtésztát meg édesburit ettem.. Csak aztán mindenhol a Ch csökkentést nyomatták, ezért cseréltem le ezeket. Nehéz hitelesen tájékozódni. Volt hogy edzőtől kaptam olyan étrendet, amiben 30g Ch volt összesen,pedig én emellett nagyon aktívan is edzek, nem is tudtam tartani hosszú távon, ezért is próbálok most magamnak összeállítani, kitapasztalni az étkezést.

2021. jún. 3. 18:42
 19/26 anonim ***** válasza:

Összeszorul a gyomrom, amikor ilyet olvasok valahol, hogy 30 g ch-s étrend.


Mi a dietetikán 180-nál kevesebbet nem írunk senkinek, ez a minimum. Dühítő és egyben szomorú, hogy valaki ilyen szinten eszement étrendeket ír rajtad kívül még ki tudja hány embernek. Ennyi ch gondolkozni sem elég, nemhogy edzeni.


...

2021. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A ch csökkentős marhaságok mögött óriási anyagi érdek van, ezért terjesztik. Én napi 75 %-os ch bevitel mellett is remekül szálkásodom.
2021. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!