Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy kis...

Ha valakinek van egy kis ideje,és hozzáértőnek érzi valamennyire magát, örülnék ha véleményezné jó e az étrendem, amit összeállítottam magamnak fogyás, egészséges életmód szempontjából, vagy ha nem, min lenne érdemes változtatnom?

Figyelt kérdés

Adataim: 170cm,64kg, 25 éves nő

Cél: fogyni kb 5kg-ot

Sport: 4súlyzós edzés+3-4 futás hetente

Reggeli 7:00

-2 tojás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Tízórai 11:00

- 100g fehérje forrás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Ebéd 2:00

-Ugyanaz mint a tízórai

Uzsonna 5:00

- 100g fehérje forrás/40g basmati rizs/150g zöldség

Vacsora 8:00

-200g fehérje forrás/ zöldség

Nasi

(amikor nagyon éhes vagyok)

-250g sovány túró Aldis(csak 165kcal ez az adag), vagy 1 fehérje szelet


-Fehérjeforrás(soványabb húsok,hal, tojás, tofu Cottage cheese, növényi fasírt.. Stb)

-Zöldségek(szinte bármi, főleg nyersen vagy savanyítva)

-Gyümit annyira nem eszek mert nem nagyon szeretem.

-mindent nyersen mérek


Így egy nap KalóriaBázison kiszámolva 1700kcalt eszek, 1500az alapanyagcserém.



2021. jún. 2. 10:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A búza termékek helyett én inkább barnarizst vagy édesburgonyát ennék, ezek teljes értékű CH-források.

Nem tetszik, hogy az 5 étkezésből 2x kenyeret eszel. Biztos kényelemes, hogy ott van, meg egyszerű magunkkal vinni, de szerintem ez akkor sem egészséges. A szalámik helyett inkább térj át hüvelyesekből/tojásból készült krémekre. Ez lehet akár mártogatós zöldségekkel.

2021. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

21es válaszoló Szalámikat nem szoktam enni, max magas hús tartalmú csirke/pulykamell sonkát. Egyébként ha sok időm van szoktam csinálni tojás krémet, vagy kőrözöttet is itthon

A kenyérben igazad lehet.. Sokkal kényelmesebb csak előkapni és megenni, mint rizst vagy krumplit főzni,de majd egybe csinálok egy nagyobb adagot, aztán azt porciózgatom:)

2021. jún. 4. 13:42
 23/26 A kérdező kommentje:

Na az ötletek tanácsok alapján leírom hogyan változtattam meg az étrendemet(hátha valakit érdekel, esetleg megtetszik neki, fogyáshoz nyugodtan felhasználható, semmi drasztikus nincsen benne, egyszerű alapanyagokból áll és hosszú távon is fenntartható.


1700kcal/5étkezés

Reggeli

- 2 tojas/1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyer/nyers zoldsegek

Tízórai

-100g fehérje forras/3szelet puffasztott hajdina(vagy rizs, búza, kukorica tallér) /zöldsegekkel

Ebéd(edzés előtti)

-100g fehérje forras/40g basmati rizs/150g zoldseg/25g olíva bogyo

Uzsi(edzés utanni)

- Ugyanaz mint az ebed

Vacsi

-200g fehérje forras/150g zoldseg

Nasi

-250g sovány turo(165kcal)


Megvan minden étkezésben a minőségi fehérje, zsiradék és szénhidrát.


-Mivel sokat edzek, több a szénhidrát benne, mint amennyit eddig ettem, de kalória deficitben maradok, a fehérje bevitel is bőven megvan.

-kevesebb benne a feldolgozott etel: Ch csökkentett kenyer helyett gabonakat, édesburgonyat fogyasztok.

- változatosan tudom majd variálni Pl fehérje forrás lehet a pulykamell, tofu, mozzarella sajt, csirkemaj. Szénhidrát forrás lehet a krumpli, bulgur, barna rizs.. Stb.


Ha valakinek van valami észrevétele nyugodtan írjon, eddig nagyon jó tippeket kaptam.

(amióta több a Ch, az edzés is jobban megy)

2021. jún. 7. 19:09
 24/26 anonim ***** válasza:

Zabkását is ehetsz néha reggelire (+gyümölcs+magvak) és akkor nyugodtan ehetsz aznap hideg vacsora gyanánt valamilyen szendvicset. Így nem lesz unalmas.


Amúgy szerintem nagyjából rendben van, de úgyis látod/érzed majd.


Kitartást!

2021. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet! Régen mindig zabkása ettem, aztán valahogy atszoktam a sós reggelikre. De változatosságkepp tényleg jó lehet!

Hát kitartás az kell nagyon.. Már december óta csinálom a diétát, eddig szép eredményekkel. Havi - 2kg megy le. De sokáig tartott mire rájöttem hogyan kellene normálisan kajálni, rengeteg hibába beleestem.

Meg most is tapasztalok, de úgy érzem egyre jobban közelebb kerülök az egészséges etkezeshez:)

2021. jún. 7. 19:23
 26/26 anonim ***** válasza:

Sósan is lehet zabkását készìteni! A neten kereshetsz low carb verziókat, amik több zöldséget tartalmaznak és ezzel mégjobban elosztod a CH-t a nap folyamán.


Pro tipp: a mikróban kb. 5-6 perc alatt kész egy édesburgonya, és egyből fogyasztható. Vagy használhatsz főzőtasakos barnarizst és quinoa-t. Ezek gyorsan megvannak és növelheted vele a teljes értékű profilt, kenyér és liszt-alapú élelmiszerek helyett!

2021. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!