Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elhízottak, ti mit...

Nagyon elhízottak, ti mit mozogtok?

Figyelt kérdés

Hatalmas túlsúllyal ugye csomó mozgás nem javasolt, se futás, se ugrálós torna, guggolás, szóval kb minden terheli az ízületeket.


Akartam ellipszis trénert itthonra, mert arra kifejezetten mondják, hogy ízületkímélő. A nagyon olcsók mind vékonyabbaknak jók, kitoltam 250-re a keretet, hogy olyat találjak, aki 150 kilóig jó. Már meg akartam venni, erre az eladó közölte, hogy az a 150 inkább 120 (akkor phasznak írják webshopban a 150et), de ajánl nekem majd' 600ezerért gépet. Hát köszi.


Úszni szeretek, de az nehezen illeszthető be rendszeresen a napirendbe, edzőterembe nem szívesen mennék. Szóval itthoni megoldásban gondolkodom.


Kezdek elkeseredni. :(


2021. jún. 12. 08:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem nem okoz a gondot a séta, sima terepen több km-rel sincs gond, max a hegymászás visel meg (pl. tavaly felmentünk Tihanyba gyalog a meredekebb hegyoldali részen a hajóállomástól, ott párszor meg kellett állni, és rendesen égett a fejem, mire az ekhóhoz értünk, igaz, akkor talán pár kilóval kevesebb voltam).

Mindenképp valami intenzívebb mozgás kéne. Edzőterembe jártam régen, de sajna ott kinéztek, meg mondjuk ami lényegesebb, hogy pl. nekem bejött az ellipszis, de abból egy darab gép volt, és sokszor sorban kellett állni. A szobabicikli valahogy nem pörgette úgy fel a pulzusomat.

Meg igazából idő+anyagi okból. A heti három edzés nehezen fér bele munka mellett, odajutni, öltözés, edzés, zuhany, öltözés, haza, cc. 3 óra elment az egy-másfél órás edzésre mindig, otthon könnyebben felpattan az ember. Úszás dettó, az meg még messzebb lenne tőlünk.

Ezért szerettem volna otthonra gépet, de úgy látszik, ezzel a testsúllyal erről le kell mondanom.

Köszönöm a tippeket, meglátom, mit tudok belőle hasznosítani! :)

2021. jún. 12. 21:14
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Most főleg,hogy mondod, hogy az ellipszis nagyon bejött úgy gondoltam leírom,ami már előbb is megfogalmazódott bennem. Lehet, hogy az eladó csak rád akarta sózni a drágábbat a szövegelésével. Új terméket vennél, a ráírt súlylimitbe beleférsz, vagyis, ha megveszed és idővel tönkremegy,hivatkozhatsz arra, hogy a leírás szerint eljárva történt, javítsák meg garanciálisan vagy adják vissza a pénzed.
2021. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%
A hegymászás meg Tihany közt van némi különbség! De amúgy nem is értem mit vártál hogy majd 145 kilóhoz jó a 150 limites gép?! Egyszer lendületesen egyoldalra helyezed a testsúlyod és szétesik az egész...
2021. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13, Már bocsánat, de ha azt írja a terméktábla, hogy felhasználó max. tömege lehet a 150 kg, akkor azt hogy kéne értelmeznem laikusként, ha nem úgy, hogy a felhasználó maximális tömege 150 kg lehet..?


12, Ez nekem is eszembe jutott, de most mihez kezdjek vele? :/ Ár-érték arányban a legjobb gép volt, amit találtam, most ha közli, hogy nem jó, akkor kardoskodjak, hogy de igenis azt akarom használni? Nem akarok vívni velük egy bármilyen probléma esetén, borzasztó megalázó lenne. Visszakérdeztem arra, hogy akkor miért ír a honlap 150es limitet, de nem kaptam rá választ.

Néztem a gyártó hivatalos honlapját is, de ott is ők vannak hivatalos viszonteladóként feltüntetve, szóval ez mindenképp bukta.

Nézek más oldalakon más márkákat, persze, csak ez egy még tovább emelt keretet jelent, több kompromisszummal.

2021. jún. 13. 15:23
 15/19 anonim ***** válasza:

12.vagyok.



13: menj mar mashova szemetkedni


Kerdezo: van a gyartonak vlm elerhetosege? Keresd fel oket is, tulkepp naluk valosabbat nem tud mondani egy viszontelado sem. Ha pedig valotlan amivel hirdetik a termeket, en bejatszanam h jelzem a gvh fele a vasarloi megtevesztest.

2021. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90 kg- 165 cm- elgyalogolok a piacra, meg haza. Ha fáradok, felülök a buszra. Futópadon támaszkodva a korláton gyalogolok, pár perceket futok. Súlyzót emelgetek egy széken ülve. Takarítok, kertészkedek.
2021. jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, írtam nekik is! :)

Az ottani ügyintéző annyit válaszolt, hogy használhatom, csak tartsam szem előtt, hogy a folyamatos maximális kihasználtság csökkentheti a termék természetes élettartamát. Mondjuk ez logikus.

2021. jún. 14. 15:47
 18/19 anonim ***** válasza:

Nézd, én a helyedben megvenném a gépet.

Kiérződik az írásodból, hogy erre a mozgásformára vágysz, punktum. Bármi mást erőltetnél, nem érnéd el a célod, vagy legalábbis sokkal kevesebb lelkesedéssel.

Eleinte, mivel nem tudod magad terhelni úgyis óvatiba használnád. Két három hónap múlva, ha minden jól megy, meg már bővebben a súlylimit alatt lennél.

Ha menet közben baja lesz pedig, nem foghatják a súlyodra. Egészen egyszerűen nem kell az orrukra kötni egyrészt, másrészt meg eleve már a súlyhatár alatt vagy.


Ne stresszelj ezen, vedd meg és indulamandula :)

2021. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Eltelt 1 hónap hogy alakul a dolog?
2021. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!