Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 2000 kaloriat ettem ma, de...

Ha 2000 kaloriat ettem ma, de elegettem 1000 kaloriat, akkor olyan mintha 1000 kaloriat ettem volna?

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nagyjából.

Ha például a szervezeted alapból éget 2000-t, amit te be is vittél, de mellé még elégettél 1000-t, akkor 1000 kalóriás deficitben vagy.

2021. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Es az jo ? 😀
2021. jún. 30. 16:36
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Túl nagy a deficit. Ha fogyni akarsz, akkor is ajánlottabb a max. 500 kalóriás deficit. Így elvileg 1kg-tól szabadulsz meg hetente, de ez már egészségtelenül sok. Vegyél vissza 0.5kg/hétre, úgy tarthatóbb.
2021. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. 1000 kcal az annyi, hogy éhenhaláshoz sok, de élni baromi kevés. A szervezetedre más hatása van annak ha megeszel 2000 kcal kaját, majd az alapanyagcseréddel+ edzéssel elégetsz 1000-ret, mintha megeszel 1000 kcal- kaját és elvegetálsz vele, mert energiád mozogni, egyebekre, na az nem sok lesz. Az éhségről nem is beszélve. + Hosszútávon ez az utóbbi eset súlyos egészségkárosodáshoz vezethet.

Remélem tudtam érzékeltetni a különbséget.:)

Egyébként 1000 kcalt napi szinten elégetni nagyon nem egyszerű, és nem is egészséges. 300-500 már megvalósíthatóbb.

2021. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
2-es Nem jó, és nem életszerű. Mivel égettél 1000kcal-t?
2021. júl. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szobabicajjal , de nem egyszerre, hanem pl reggel 300 kaloria, delutan 350 kaloria es este kb 300-350 kaloria... melette labemelgetesek.... es zoldseget halat csirket eszem... 3 hete csinalom... nagyon latszik mar az eredmeny 🤗👍😊 0 cukortartalmu muzlit eszem reggel tejjel, aztan egy vagy 2 sargabarack 10 h korul, aztan ebed hal zoldseg, de nem sok, aztan ave delutan es este sonka teljes kiorlesu kebyer v fott tojas paradicsom... vagy meforditom es este eszek muzlit tejjel, es reggel tojas rozskenyer, konzerves hal... stb... de mobdom 3 hete csinalom es olvadnak a kilok... es magamon is erzem es latszik is
2021. júl. 1. 08:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Kave delutan...
2021. júl. 1. 08:04
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ehes egyaltan...
2021. júl. 1. 08:05
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Le leszek pontozva, mert most megint szembemegyek egy általánosan elfogadott tévhittel. Óriási különbség van aközött, hogy valaki úgy csinál nagy kalóriadeficitet, hogy szimplán keveset edzik, vagy edzéssel. A szimplán kevés kajával az a gond, hogy a szervezetednek az alap energiaigényét is a saját tartalékból kellene fedezni, márpedig a zsírhoz addig nem fog nyúlni, amíg anabolikus (inzulin) túlsúly van. Vagyis étkezést követően jó ideig, illetve bizonyos ételek esetén hosszabb ideig. Az élettani folyamatokat nézve ez akkor hatékony, ha gyakorlatilag alig eszel CH-t (keto) vagy éhezel. Szerintem egyik sem. optimális, utóbbi pláne nem. De! Ha te edzel pl. egy órát, a szervezeted gyorsan eljut odáig, hogy zsírsavakat kezdjem felhasználni (a folyamat az, mint ehezésnél, de sokkal gyorsabb). Tehát a mozgáshoz szükséges energia nagy részét abból fogja fedezni (nyilván ha valaki sok súlyos edzést csinál, a jó fejlődéshez és eredményhez kell a glikogén, így a CH, de pl az aerob edzéshez nem annyira). Tehát a mozgással elégetett kalóriák nagy részét a felhalmozott zsírból fogja fedezni, de mivel nem kell atmenned az éhezés szakaszain, nem fogod azt érezni, hogy korog a gyomrod, éhezel stb... az alapanyagcserédet, tehát a szervezet önfenntartó folyamatait pedig beviszed táplálékkal. Nekem is vannak olyan napjaim, hogy olyan sokat edzem, hogy 700-800 kcal deficitben vagyok, azonban az alapanyagcserémet bőven meghaladó mennyiséget eszem.

Ezt nem. csinálom minden nap, mert kifáradni sem akarok. De nem azért nem csinálom, mert káros. Nem káros. Ha valaki nem hiszi el, ki lehet próbálni.

Tanultam élettant, mi részletesen átvettük az éhezés és táplálkozas fiziológiai hátterét, tehát tudom, hogy nem a levegőbe beszélek :D

2021. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehat, jol csinalom ? 👍😀
2021. júl. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!